Kiik: Mart Helme tagasiastumine näitas, et EKRE mõistis oma eksimust

Tanel Kiik. Foto: Scanpix

Mart Helme tagasiastumine, milleni viisid kommentaarid USA valimiste ja Joe Bideni kohta koos varem teravat vastukaja põhjustanud väljaütlemistega, näitab, et EKRE on mõistnud oma eksimust, ütles esmaspäeval ETV uudistesaates “Aktuaalne Kaamera” sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond).

Kiik nimetas siseministri kohalt tagasiastumist ainumõeldavaks lahenduseks tekkinud olukorras.

“Ma arvan, et iga valitsuse liikme jaoks on kuskil piir. Ja praegused väljaütlemised koos varem kogunenuga on ka põhjuseks, miks Mart Helme lahkumisavalduse esitas,” vahendas Kiige sõnul Eesti rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kiige sõnul nõustub ta sellega, et erakondadel ongi erinevad maailmavaated ja seisukohad, kuid ei nõustu USA presidendivalimisi kritiseerinud ja Joe Bidenit solvanud Mart ja Martin Helme väljaütlemistega.

“Mina nendega ei nõustu. Neid seisukohavõtte ja kohti, kus meil on eriarvamus, on varasemalt olnud ja eks neid tuleb ka edaspidi. /…/ Koalitsioonis on kolm erakonda. Erakondadel ongi erinevad maailmavaated, erinevad seisukohad. Aga välisjulgeolekupoliitika on koalitsioonis kokku lepitud, seda juhivad peaminister, välisminister ja kaitseminister,” lausus Kiik.

Kiige hinnangul andis Mart Helme tagasiastumine selge sõnumi. “USA on Eesti kõige olulisem strateegiline partner julgeoleku valdkonnas. Tuli anda selge sõnum, et selliseid väljaütlemisi Eesti vabariigi valitsuse liikmed lubada ei saa. Mart Helme tagasiastumine näitab, et EKRE mõistis ka ise oma eksimust,” lausus Kiik.

 

8 kommentaari
 1. Almar Glustsenko 1 aasta ago
  Reply

  Ratas on Kiige jalle kapist vahepeal valja lasknud?
  Mis etendus toimub:
  LGBT-stajad teevad kahtlemata k6ik, et suretada v6imalikult kiirelt iibetustamise abil valja nii 900 000 ugri paritolu p6list Eestis kui ka USA indiaanlased. Trump ei lase tulnukid ule piiri, jarelikult ta on p6lisrahvuste pusimise poolt, Biden on Dem-ide esindaja, Dem-id pooldavad LGBT-stamist, jarelikult ON BIDEN P6LISRAHVUSTE VALJASURETAJA.
  AK-s paistavad juba ammu vaatajale nii valiselt kui sisult enim silma juudid ja homod, kes on asunud viimasel ajal Eesti laus-LGBT-stamist toetama, nagu ka muu v66ragentide poolt ostetud ajakirjandus.
  Seoses Mart Helme valjat6rjumise katsega esitles AK 9.11.2020 kl. 21 (eirates igasugust ajakirjanduslikku reglementi, saati siis veel moraali) absoluutselt valdavalt oma LGBT-propageerijaid: Kiike, Reinsalu, Kadriorgiat, kelle peamine poliitiline eesmark on Eestis 900 000 p6list elanikku v6imalikult kiiresti valjasuretada.

  • Miks 1 aasta ago

   …lokipea ei mõista oma seaduserikkumist, ebaseaduslikku rahaeraldust pededele?Miks tema tagasi ei astu?Kuidagi ei mõista Ratase armastust lamba vastu-ega ometi…?

 2. Almar Glustsenko 1 aasta ago
  Reply

  M6nikord pole heade eeskujude kopeerimises midagi halba.

  Trump on kohe kindlasti Mart Helmele hea eeskuju, sest p6him6tteliselt ta taastab USA-s (p6lisem)rahvuslikku iseseisvust.

  USA-s on ule 50 osariigi, igasuhes 3 v6i rohkem valijameest, kes peavad oma osariigi presidendivaliku kinnitama. USA-s on vaja presidendi v6iduks, et vahemalt 270 valijameest kinnitaksid selle. 3-4 pava tagasi (umbes 6.11.2020) pasundas CNN parim analuusikahur meile etendust, milles esitas 4 osariiki, mis on 2 kandidaadi vahel valiku piiril. Seejuures
  T6STIS C.N.N. JARJEKINDLALT ESILE VALDAVALT BIDENIT VALIVAID MAAKONDI NEIS OSARIIKIDES, MILLES OSARIIGIV6IDUTU OLI V6TMAS PIGEM TRUMP, VASTUPIDI AGA MITTE.
  SEEGA KIJUNDAS C.N.N. ULE MAAILMA USA VALIJATES JA MUUDES ASJAST TEADVALT VALE ETTEKUJUTUST, ET KALLUTADA VALIJAID EBAADEKVAATSELE VALIKULE. Meie meedia, eesotsas Greete K6rvitsaga, talle kulge pookunud USA-lasest mehega, Raudade jms sisult omarahvusvastastega, pasundab totaalselt edasi pigem CNN-ist tulevat ajupesu.
  Kui Bideni presidendiks saamine oleks nii kindel, miks siis CNN pasundab siiani sotsioloogiliselt enamuses ebaloogiliste seletustega v6rdlusi 4 v6i enama osariigi valimistulemuste vahel ja toob endisest veelgi hoolikamalt Trumbi valinud osariikide seast valja neid maakondi, milles CNN-i arvates v6itis Bidem?

  JARELDUS: Isegi selgelt Trumpi vastane ulemaailmse media 1 p6hikahur, CNN POLE ULDSE KINDEL, ET
  1. K6IGI OSARIIKIDE PEALE KOKKU KINNITATAKSE L6PLIKULT NIISUGUSED VALIMISTULEMUSED, MIS NAITAVAD BIDENILE NIIPALJU HAALI, ET 270 VALIJAMEEST SAAKSID BIDENI OMA SOOVI KORRAL PRESIDENDIKS KINNITADA JA TRUMPILE NAITAVAD ALLA 270 VALIJAMEHE JAGU HAALI.

  2. ET 273 VALIJAMEHEST VAHEMALT 4 EI JUHINDU VAIDLUSTUSTEST, KUI NENDE TULEMUSED NAITAVAD, ET 270 JAGU VALIJAMEHI EI SAA BIDENI V6ITU KINNITADA, V6I VAHEMALT 4 VALIJAMEEST KOKKU 340-ST EI OTSUSTA MINGIL MUUL NENDE JAOKS OBJEKTIIVSEL AJENDIL LOOBUDA BIDENI V6IDU KINNITAMISEST JA 270 V6I ROHKEM VALIJAMEEST EI OTSUSTA HOOPIS TRUMPI PRESIDENDIKS KINNITADA.

  CNN naitas, enne OMALTPOOLT ALUSETULT Bideni v6idu valjakuulutamist, umbes nadala jooksul 2 kandidaadi poolt olevate valijameeste kohta sama arvu: Bidenile 253 ja Trumpile 218. Alles l6puks T6STIS JARSKU JA TAISESTI LOOGILISELT P6HJENDAMATA Bidenit arvatavasti valivate valijameeste arvu (vaid) 273-ni. NEED ON OLETUSLIKUD ARVUD. KUI KASV6I 4 NEIST VALIJAMEESTEST OTSUSTAVAD OMA OSARIIKIDE (ENAMUSES NAPPI) VALIKUT, VALIDA BIDEN, MITTE OMALTPOOLT KINNITADA, SIIS EI SAA BIDEN END PRESIDENDIKS KUULUTADA. Ja MIKS PEAKS keegi eestlane v6i USA kodanik ARVAMA, ET IGAS V6IMALIKUS OSARIIGI KOHTUS JUBA VALIMISTULEMUSI VAIDLUSTANUD TRUMP EI TEE K6IKE, ET PRESIDENT EDASI OLLA,
  kui USA nutuvabamuur on etendanud oma naidendit, et valimispaeval on covid-eluohtlik valimas kaia ja saatku k6ik oma haaled postiga, kuid TRUMPI POOLDAVAID VALIMISVAATLEJAID HOITAKSE IGAL NIPIGA ULELUGEMISE JUUREST V6IMALIKULT KAUGEL JA TRUMP SEDA ONGI IGAS V6IMALIKUS OSARIIGIS SEALSES KOHTUS NING ULEMKOHTUS VAIDLUSTAMAS, ET OMA VALIMISV6ITU KINNITADA.

  Mart teeb sama, mida Donald. On “lahkuv” juht ja jaab selleks v6imalikult pikaks ajaks. Tekitab vaenlastes pingelangse pettekujutelma, innustab kamraade agedamale v6itlusele ja pigem seelabi pressib oma tahtmist veelgi v6imsamalt labi.

  • readmees 1 aasta ago

   Tegelist on NATO meie partner.

 3. Miks 1 aasta ago
  Reply

  Tanel ei selgita, milles Mart eksis? Et valimistel sahkerdatakse häältega, on ammu teada. Et jänkide valimisviis on loomult jabur, on samuti teada, isegi Jänkistanis. Et Pajdn on korruptant, teab isegi jänki paremini kui meie ja Mart.
  Kuid vaja oli kedagi Luige Hansu neegrite sopavalangutele ohvriks tuua, nii leitigi Mart. Ja ega Mart ise samuti eriti tahtnud seal siblida, kui Jurka kõik oma neegritega lukku pani.

 4. kei poi 1 aasta ago
  Reply

  poisil on ilused mokad?

 5. Joe 1 aasta ago
  Reply

  Mart Helme ütles mida ta mõtles . Mlle ei meeldiBiden ja parem oleks just julgeoleku mõttes et USA-d valitseks endine president. Mingit julgeolekut USA meile ei paku vastupidiselt võib olukorda veel hakvendada. käib Venemaa-xastane vihavaenu õhutamine ja kuidas see rahule hea on ma ei mõista. Hea suhtumine Venemaasse on rahu kindlustaja ja kui olekski oht ei läheks ülsli riik Venemaa vastu sõtta sest see oleks maailma katastroof ja kas selle tagajärjel õldse me enam eksisteerime. Sõjaõhutajad tuleb poliitikast minema ajada aga motte Mart Helme kes ütles demokraatlikus riigis välja oma arvamuse.

 6. Tõnu.P 1 aasta ago
  Reply

  Piinlik on lugeda taolist MÖLA. Tuleb veel aeg kui sa Mardi ees vabandad. Kurb ,et meie riigil on taolised ministrid. Aga eks eestlased on ise oma juhte väärt.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.