Valitsus avalikustas uued koroonaviiruse vastased meetmed

Stenbocki maja, 10. november 2020 – Valitsus kiitis tänasel kabinetinõupidamisel heaks meetmed, mida rakendada töökohtadel, kodus ja pereringis, ühistranspordis ning teistes avalikes kohtades, et piirata üha laialdasemaks muutuvat koroonaviiruse levikut ning kaitsta Eesti inimeste elu ja tervist.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on koroonaviiruse levikut puudutav olukord Eestis kriitiline ja haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. “Koostöös sotsiaalministeeriumi, terviseameti ja valitsust nõustava teadusnõukojaga pakume välja soovitused ja ettepanekud, kuidas vähendada nakkuse levikut tööl, kodus ja pereringis, ühissõidukites ja muudes avalikes kohtades. Lisaks peame praeguses olukorras vajalikuks karmistada piiranguid kaubandusettevõtetes ning toitlustus- ja meelelahutusasutustes, et suudaksime viiruse levikut kontrollida,” ütles ta.

Meetmetele, mille rakendamine eeldab valitsuse korralduste muutmist, andis valitsuskabinet täna põhimõttelise heakskiidu. Vastavad korraldused annab valitsus praeguse plaani kohaselt sel neljapäeval.

Meetmed töökohal
•          Töötajatel soovitame teha võimaluse korral kaugtööd.
•          Tööandjatel soovitame valmistada ette kaugtöö plaani ja korraldada kaugtöö juhuks, kui töökohal nakatub keegi koroonaviirusesse.
•          Soovitame ära jätta kõik ühisüritused, sealhulgas jõulupeod, kus osalevad inimesed, kes igapäevaselt kokku ei puutu. Pereringis jõulupühade pidamine on loomulikult lubatud.

Meetmed kodus ja pereringis
•          Enne riskirühma kuuluva inimesega kohtumist tuleb veenduda enda nakkusohutuses ning külastamisel tagada ohutus: kanda maski, hoida distantsi ning puhastada käsi ja pindasid.
•          Hoolekandeasutustel tuleb tagada riskirühma kuuluvatele inimestele ohutud võimalused kontaktseks ja mittekontaktseks suhtluseks.
•          Kinni tuleb pidada ohutusreeglitest, mis kehtivad koroonaviirusesse nakatunuga koos elamisel, sealhulgas tuleb kanda maski, hoida võimalusel distantsi ja vältida temaga kokkupuudet ning puhastada regulaarselt käsi ja pindasid.

Meetmed avalikes kohtades ja ühistranspordis
•          Ühistranspordis, kaubandusettevõtete teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides ning konverentsidel, kontsertidel, teatris ja kinos tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Selle täitmist palume jälgida ning inimesi informeerida vedajatel, kaubandusettevõtjatel ja ürituste korraldajatel. Maski ei pea kandma inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastu näidustatud (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad), ning alla 12-aastased lapsed, võimalikud on ka teised põhjendatud olukorrad (näiteks juhul, kui transpordivahendis pole teisi reisijaid).
•          Vedajatel palume korraldada ühistranspordis maskikandmist puudutava teavituse, näiteks üleskutse “Hea reisija, pane mask ette!” Muu ohutusalane informatsioon tuleb panna ühistranspordivahendis nähtavale kohale.
•          Valitsus kehtestab oma korraldusega kaubandusettevõtete siseruumides asuvates teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides 2+2 reegli, mille kohaselt tohib üheskoos liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud perekondadel ja kui seda ei ole võimalik mõistlikult tagada. Reegel hakkab kehtima 16. novembrist.
•          Valitsus kehtestab oma korraldusega toitlus- ja meelelahutusasutustes inimeste gruppide vahel kahemeetrise vahemaa reegli, kusjuures ühes seltskonnas võib viibida kõige rohkem 10 inimest. Piirang ei puuduta ühe perekonna liikmeid, samuti ei puuduta see näiteks huviharidust ja laste mängutubasid.
•          Valitsus piirab oma korraldusega toitlustus- ja meelelahutusasutuste lahtiolekuaega alates keskööst kuni kella 6ni hommikul, et vältida inimeste kogunemist. Piirang ei hõlma toidu kaasamüüki.

3 kommentaari
 1. Täiesti 1 aasta ago
  Reply

  ajuvabad meetmed. vaja on Makedoonia Aleksandrose taolist meest, kes virutab rusikaga lauale ja piir on kinni!
  Praegune valitsus on tõesti hägune võbelev sült, mis isegi süüa ei sünni.

  • Almar Glustsenko 1 aasta ago

   Tahtsid oelda: Vaja on Suure T6llu sugust?

   See veel puudus, et Ratas paneb meid covid-vangi ja hakkab ka jugoslaavlasi siia massostma, nagu ta on lasknud paar aastat juba Bolt olikasnolgil koos teadusrabi Tarmo Soomerega ukrainlasi, neegreid ja kaguaasialasi siia massmeelitada (reaalselt osta)?

   Ta vist ei ole kohtunud eestlasest endise Malmo linnapeaga, kes hakkas endale 1990-tel Rootsi jugoslaavlasi massiliselt linna sisse laskma. Kui vaja, siis ma tutvustan Ratasele seda meest. Vaikse ja toreda jutuga muidu teine.

   Mis puutub piiri, siis Patsu vaikiva Ajastu aastapaeval, 12.03.2020 Toompea lossi ees oli mul Mart Helme jaoks plakatil arvutus kirjas, et Eeti fuusilise piiri (Tallinna lennujaam ja sadam, Ikla ja vajadusel ka rohkem) sulgemine maksab 8 500 000 eurot aastas. Majanduslikus m6istes adminjuriidiliselt piiri sulgemine (IME) maksab samuti 8 500 000 eurot aastas.

   Seda polnud meil v6imalik teada saada, kas kevad-suvisel Eesti piiri sulgemisel toodi v6i ei toodud veokates selle tahe all Eestisse v66raid juurde, kuna piirioperatsioon nagi ette ka k6igi mitte vastavate ametnike hulka kuuluvate inimeste eemalehoidmise piirist. Muidugi covi-p6hjendusega.

   Seejaab Valitsuse sudametunnistusele. Igatahes vahepaelset W/Bolt neegritest-aasialastest toidukullerite arvu vaadataes (juunis, BLM Rock Al Mare etenduse paeval saabus neid kl. 18.30 Kristiine keskuse ette igatahes iga 20 sekundi jarel), siis nende statistiline keskmine oli Tallinna kohta ilmselt suveks t6usnud 20%-ni linna elanikest (Tallinnas elab umbes 450 000 elanikku).

   Ratas aga laskis Helmel Reformierakonna heaks aastaid suures vaartuses poliitmajanduskuritegusid ja poliitvangistusi sooritanud Elmar Vaherile kevadel (Vaheri tavaparase tooulesande hulka kuuluva) piiri sulgemise eest maletatavasti mitukummend tuhat eurot eripreemiat maksta ja lisks sai Vaher veel juurde kindralinspektori lisaametinimetuse ja ta palk t6steti maletatavasti alaiselt 3000 eurolt 6000-le.

   Piiri vaid Iklas sulgemise maksumuseks utles Mart Helme toona maletatavasti 100 000 euort oopaevas. Niisuguse skeemi, vahendite saamise ja toograafiku alusel Ikla punkti sulgemine v6ibki maksma minna 20 000-100 000 eurot oopaevas, kuid juba toona oleks olnud m6istlik keskenduda piiri nii jaadavalt sulgemisele ning palkama selleks L6una-Eesti patrioote, kes ei s6ltu Vaherist s6ltuvatest meestest, varustama nad automaatidega ja avama piiri k6rval 10-hektarilised ajutised tagasisaatmiskeskused, kuhu paigutada k6ik Eestisse tulla soovivad, kelle suhtes on kindlalt teada, et ta ei ole eesti patriot ning kelle kohta on vahimgi kahtlus et ta tuleb selleks, et eesti rahvust siin havitada ja meie 6igusi, omarahvuskultuuri jargi elada, vahendada:

   kas reaalseks millegagi me nakatamiseks, et seda parast ta kaasosalised saaks meile covid-19-ks tunnistada,

   v66ragentide ja nende sisult orjade riiki vedamiseks,

   LGBT-Vikerkaare-hipilaagrisse, mida majutasid RMK-sse jaetud ja v6imalik,et Ratase ajal lisaks toole v6etud Reformierakonna kasilased,

   Igal neljapaeval kl 16-17 taas regulaarselt Kojamehega Vene saatkonna ees rookimiseks massoon Reinsalu poliitabil ja 92 rahvusreeturist (v6i analuusiv6imetu) Riigikogulase poliitilisel toel Eestisse ostetud Valgevene ja Ukraina riikide ja rahvuste reeturid,

   EKRE v6imult peletamiseks kevadest siiani regulaarselt Keskkonnaministeeriumi (Toompuiesteel, EKRE kontori vastas) larmavad need remmelgahipid, kelle eesmark oli aidata MRP Rail Balticu jaamatuhimikuga Reidi Tee ehituse eest t6elisi protestijaid kohtuga ara hirmutada ja Rail Balticu kiirema variandina SkyWay’d avalikkusele 6hutada (taevatee.ee , hingetee.ee , skyway.com, youtube’s endine abilinnapea Maslov jms), Vseviovi-Laane Cosa Nostrale aaluvate zuzulaste ja ta Roheerakonna partnerjuhi libe-vasakute liivakella-rohelipuga Extinction Rebellion jms.

   Niipalju siis piiri sulgemisest, sest end sellega, ulalloetletud kombel, formaalselt vastutavaks teinud Mart Helme on nuud Ratase (ja tema selja taga olevate ei tea mis paritolu v6imalike poliitmangurite, EI TEA K6IKI NEIST) tahtel siseministri ametist sisuliselt p6genenud ja on aarmiselt ebat6enaoline, et Ratas laseb siseministriks kellegi, kes on niiv6rd rahvuslane ja poliitikas lugupeetud, et ta paneks Elmar Vaheri teenitult vangi, laseks uuel piirivalve juhil piiri jaadavalt kontralli alla v6tta nii, et ukski Covidi-levitaja, kellel on ulesanne sellega meie rahvuslasi ja rahvast tapma tulla, ei paaseks ule piiri.

 2. Homoseksualism on ravitav.
  Homoseksualismi aktivistid levitavad nakkushaigust n.n. homopandeemiat.
  Nad kraatsivad hammastega mittehomo peenisesse bakterid ja siis mittehomost saab homoseksualist 48 tunni jooksul.
  Koolimaja toaletis homoaktivistid kraatsivad laste peenisesse bakterid ja siis lapsed haigestuvad homoseksualismi …neist saavad homoseksualistid…

  Oh kooliaeg,
  oh kooliaeg millal sina tuled
  Koolimaja peld ikus lastest saavad pe d ed

  Homoseksualism on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
  Toore Võilille juurika abil saab terveks kindlasti.
  Muidugi enam ei tohi olla kontaktis nakatunud isikutega.
  Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus,krampis huulte lihased mis hoiavad ees “naeratust” jpms.
  Milline on homo käepigistus ?
  Homo käepigistus on vedel ja vastik, tülgastav,masendav.
  Samasoolisi ei eksisteeri.
  Millised on homo suguelundid ?
  Neid pole olemas. On olemas mees-, ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas. Pärasool ei ole suguelund.

  Miks homode käepigistus on vedel,vastik,tülgastav,masendav ?
  2)
  Miks homode lihaste toonus on madal
  ?
  3) Miks homodel puuduvad homogenitaalid ?
  On olemas mees-, ja naissuguelundid
  aga homoseksualistide genitaale pole olemas. Pärasool ei ole suguelund.
  Seega,kuna puuduvad homogenitaalid siis samasoolisi ei eksisteeri.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.