Naine ja karjäär

Maria Jufereva-Skuratovski
Maria Jufereva-Skuratovski, Riigikogu liige

Tahan rääkida kiusamisest ja naiste õigustest. Ilmunud on värsked kirjatükid sellest, kuidas haridusminister Mailis Reps kasutas ametiautot oma laste vedamiseks. Ajakirjanikud jälgisid selle välja selgitamiseks Mailise alaealisi lapsi. Haridusminister on juba andnud oma selgitused. Repsi ametiauto eest on tasutud erisoodustusmaks, et seda võiks kasutada ka töövälisel ajal.

Ma soovin Mailist toetada mitmel põhjusel.
Esiteks on lubamatu jälitada võõraid alaealisi lapsi. See on lihtsalt vastik. Logistikaküsimuste kohta oleks võinud ministrilt otse küsida.
Teiseks eeldan, et töö haridusministrina tähendab hõivatust 24/7. See ei ole ilmselgelt niisugune töö, mille puhul lähed tööle ja lahkud sealt kindlal ajal. Ja niisuguse töö puhul on oma isikliku ja vaba aja piiritlemine ajuti võimatu ülesanne.
Kolmandaks, Mailis Repsil on kuus last! Ja seejuures saab ta oma tööga ministrina suurepäraselt hakkama, kuid vähesed teavad, millist hingejõudu see talt nõuab ja millist pinget põhjustab.
Neljandaks, naistel on meestest oluliselt keerulisem elus edukas olla just sel põhjusel, et laste kasvatamine ja nende eest hoolitsemine on kõige sagedamini nende õlul. Vähe on tööandjaid, kes mõtlevad sellest, kuidas luua naistele tingimusi, milles nad saaksid jätkata karjääri ka siis, kui neil on lapsed.
Viiendaks, avalike isikute plaanipärane kiusamine tegelike või välja mõeldud põhjuste pärast on viimastel aastatel muutunud meie ühiskonna lahutamatuks osaks. Mulle tundub, et on aeg kiirust maha võtta ja esmalt olukorras rahulikult selgusele jõuda, enne kui kisada: „Astugu tagasi!“
3 kommentaari
 1. Pole 4 kuud ago
  Reply

  oluline, mis kohal sa töötad, kas sul on mees või mitu last või koera või ahvi, oluline on, et kõikide kohta kehtib seadus ühtviisi. Oled milleski rahvast petnud, siis tuleb selle eest ka vastust anda. Ja ei mingit õigustust nende poolt, kes ise on loomult samasugused vargad.

 2. Almar Glustsenko 4 kuud ago
  Reply

  Maria Jufereva-Skuratovski poolt taiesti 6ige jutt.

 3. Sellepärast 4 kuud ago
  Reply

  Maša mulle ei meeldigi, et ta on valmis õigustama “omade” pettusi. Me lihtsalt veel ei tea, palju Mašake ise on rahvast petnud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.