Peaministri koroonaviiruse testi tulemus oli negatiivne ja ta jääb kaugtööle

Stenbocki maja, 5. detsember 2020 – Peaminister Jüri Ratase koroonaviiruse testi tulemus oli negatiivne ja ta jääb eneseisolatsioonis olles kaugtööle kuni laupäeva, 12. detsembrini.

„Minu COVID-19 testi tulemus on negatiivne ja enesetunne on väga hea. Vastavalt terviseameti juhistele jään isolatsiooni kuni järgmise testi tulemus on taas negatiivne. See selgub tuleval laupäeval. Vahepealsel ajal teen kaugtööd ja mõistagi järgin muid juhiseid, mida terviseamet on andnud COVID-19 haige lähikontaktsele,“ sõnas peaminister Jüri Ratas.

Peaminister jätkab ametiülesannete täitmist kaugtöölt digitaalseid lahendusi kasutades.

Valitsuse kehtestatud karantiininõuete järgi peavad koroonaviirusesse haigestunud isikuga lähikontaktis olnud inimesed jääma koju eneseisolatsiooni.

Lähikontaktne võib, kui tal ei esine haigussümptomeid ja ta võtab kasutusele kõik meetmed nakkushaiguse leviku tõkestamiseks, hankida kodu lähedalt endale igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku, kui see muul viisil ei ole võimalik. Ka võib lähikontaktne, kui tal ei esine haigussümptomeid ja ta täielikult väldib teiste isikutega kontakti, viibida õues (pargis, metsas jm).

Täiendava erandina võib haigussümptomiteta lähikontaktne oma elu- või viibimiskohast lahkuda, kui ta on tervishoiutöötaja või avalikku ülesannet täitev inimene, kes täidab tööandja otsusel edasilükkamatuid tööülesandeid. Elukohast võib lahkuda ka elu ja tervist ohustava hädajuhtumi korral või politseiametniku ja tervishoiutöötaja korraldusel.

Terviseamet soovitab lähikontaktsetel pesta regulaarselt käsi, vältida kätega näo, silmade, suu ja nina puudutamist ning samuti tuulutada regulaarselt ruume.

Koroonaviirusesse nakatunu lähikontaktne saab 14 päeva pikkust karantiini lühendada, kui ta teeb mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks. 10-päevase tähtaja kulgemine algab viimasest lähikontaktist, mille teeb kindlaks terviseamet.

Kui lähikontaktsel tekivad haigussümptomid, siis tuleb helistada esimesel võimalusel perearstile või perearsti infotelefonile 1220.

4 kommentaari
 1. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Kaugjuhtimine on ka ohutum selles suhtes et pole jälitajaid kannul. Mõned valitsuse liikmed said juba omal nahal tunda mida see tähendab. Olge ettevaatlikud.

 2. Jurka 1 aasta ago
  Reply

  tuleks 2-ks nädalaks puuri pista. Siis ei roni enam makatunutega ühte lauda satikat virutama.

 3. eh-hee 1 aasta ago
  Reply

  Lihtsalt ei taha nakatuda ja istuvad seinte vahel kindlas kohas? .Kas neile siis ka pole viirusvastaseid maske ??? ja miks nad käsi ei pese?!
  Kui viirus möllab aj rahvas sõidab ülekoormatud transpordis on ju õigem kodus istuda ja lasta end klaasiga eraldatud autojuhil loodusesse viia.
  Eided taadid komberdavad tatsudes transporti surma järele ja poodi, sest see nende ainus vaheldus veel ongi.
  Üksindus, pidev rahanappus, mure ja hirm tuleviku ees, võimetus korralikult hoolitseda lemmiklooma eest ja mure tema pärast – kõik see on nende osa. Külm,ad remontimata ruumid, lagunenud mööbel, koristamata toad,pesemata pesu ja aknad ,põrandad, hirm tülitada sots.tööt., et saadetakse vanadekodusse.-nüüd näete mismoodi vanadekodud mõjuvad eriti veel epideemiate ajal. Pole välistatud, et mõni nn.lähedane” viib meelega nakkuse sisse, sest kallis ju pidada oma raha eest seal.

 4. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Meie lp.peaminister Jüri Ratas teeb väga palju tööd, on hooliv ja tubli. Kuid peaks olema ettevaatlik sest teiste tublide inimeste näitel võidakse mõnest pisiasjast teha skandaali ja arvatavasti jälitajaid leidub. Meil on mõned poliitikud spetsialiseerunud valesüüdistuste leiutamisele ja jälitamisele. Keskerakondlased on pideva tule all ja nüüd ka ekrelased. Sotsid on rahule jäetud sest nad ei sega antud ajajärgul.Nii et mitte ainult koroona ei sega meie elu on ka teisi põhjusi mis segavad tublide inimeste tööd.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.