Valitsus kinnitas COVID-19 vaktsineerimiskava

Stenbocki maja, 15. detsember 2020 – Valitsus kinnitas tänasel kabinetinõupidamisel sotsiaalministeeriumi ettevalmistatud COVID-19 vaktsineerimise plaani, mille kohaselt võimaldatakse esmajärjekorras vaktsineerimist tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenuste toimepidevust tagavatele inimestele ning teistele riskirühmadele.

„Nagu kõik riigid maailmas tahame meiegi olla vaktsineerimiseks võimalikult hästi valmistunud,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Seepärast peame kiiresti ja hoolikalt tegema nii riigiasutustes kui ka tervishoiusüsteemis ettevalmistusi selleks, et olla valmis COVID-19 vaktsiinide tarneteks ja alustada vaktsineerimisega esimesel võimalusel.“

Peaminister rõhutas, et COVID-19 pandeemia on räsinud nii meie inimesi kui majandust ning edukas vaktsineerimine on üks eeldusi kriisist välja tulemiseks. „Meeles tuleb aga pidada ka seda, et praegu nakatumine kasvab ning selleks, et edukalt vaktsineerimiseni jõuda, peame järgima kõiki ohutusreegleid ja pingutama ühiselt viiruse leviku pidurdamiseks,“ lisas Ratas.

Eesti eesmärk on saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega riskirühmade hulgas ning võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu tasuta.

Sotsiaalministeerium tutvustab vaktsineerimise kava täna kell 14.15 pressikonverentsil ministeeriumide ühishoones: https://www.sm.ee/et/uudised/pressikutse-sotsiaalministeeriumis-tutvustatakse-covid-19-vaktsineerimise-plaani 

Vaktsineerimiskava sotsiaalministeeriumi kodulehel.   (PDF) (PDF)

1 Kommentaar
  1. Nojah 1 aasta ago
    Reply

    Paistab et hakatakse süstima selleks et ei jääks haigeks. Eks seda ravimit on ka vaja .Aga oleks tore selline ravim mis haigusest terveks raviks. Venemaal on olemas 3 koroonavastast seerumit aga ega vihavaen ei luba sealt meile sisse osta ehkki praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja on nõus hästi läbi saama mis oleks meile majanduslikult kasulik. Hea läbisaamine on rahu aga mitte NATO kohalolek.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.