Valitsus eraldas reservist üle 5 miljoni majanduse toetamiseks nii Ida-Virumaal kui kogu Eestis

Narva linnus Foto MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Stenbocki maja, 17. detsember 2020 – Valitsus võttis pärast kabinetiarutelu vastu otsuse eraldada valitsuse reservist 5 023 355 eurot Ida-Virumaal kriisis kõige enam kannatada saanud ettevõtete toetamiseks. Eraldatud summast suunatakse abi ka kultuuri ja spordivaldkonnale, erahuviharidusele ja –tegevusele ning eraüldharidusele üle Eesti.

„Ida-Virumaa on koroonakriisi teises puhangus kõige rängemini kannatada saanud maakond Eestis. Meie kohus on toetada regiooni, mida lisaks COVID-19 haigusele räsib väga kõvasti ka majanduskriis. Toetades praegu kõige enam kannatada saanud piirkonda, panustame sellesse, et kriisijärgne majanduse kosumine oleks terve Eesti jaoks võimalikult kiire,“ ütles peaminister Jüri Ratas. Lisaks rõhutas ta, et tänased otsused haridus- ja kultuuri- ja spordivallas aitavad säilitada nende valdkondade mitmekesisust ning toetavad kogu ühiskonna kiiremat väljumist koroonakriisist.

2,133 miljonit eurot eraldatakse Ida-Virumaa ettevõtete toetuseks 

Toetus on suunatud koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangute tõttu Ida-Virumaal oma tegevuse peatama pidanud ettevõtetele, sihtasutustele, füüsilisest isikust ettevõtjatele ja mittetulundusühingutele, kellel on Ida-Virumaal töötajad.

Konkreetse toetussumma arvutamisel lähtutakse ettevõtte käesoleva aasta novembri tööjõukuludest. Maksimaalne toetuse summa ühe ettevõtte puhul on 180 000 eurot. Toetuse summa arvutatakse k.a. 15. detsembri seisuga tänavu novembri eest deklareeritud töötasu, sotsiaalmaksu ja tööandja töötuskindlustusmakse alusel. FIE-de toetamisel lähtutakse 2020 aasta kuupalga alammäärast.

Meetme rakendamiseks annab maksu- ja tolliamet vastavad andmed rahandusministeeriumile, kes otsustab nende alusel toetuse väljamaksmise.

1,5 miljonit eurot eraldatakse haridus- ja noortevaldkonna toetuseks

Haridusministeeriumi kaudu otsustas valitsus toetada noorte erahuviharidust ja -tegevust ning eraüldharidust enam kui 1,5 miljoni euroga, sellest 205 000 suunatakse Ida-Virumaale.

„On väga oluline, et noortel säiliks võimalus osa saada põnevatest ja arendavatest tegevustest. Toetuse eesmärk on pakkuda leevendust viiruse levikust tingitud piirangutes kannatada saanud erakoolidele, erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele,“ sõnas haridus- ja teadusminister Jaak Aab. „Eraldi tähelepanu pöörame Ida-Virumaale, kus on kõrgete nakatumisnäitajate tõttu ka piirangud karmimad olnud,“ lisas ta.

1,4 miljonit eurot eraldatakse kultuurile, spordile ja täiskasvanute huvitegevusele

Kultuuriministeeriumi kaudu otsustati 1,4 miljoni euroga toetada kultuuri, sporti ja täiskasvanute huvitegevust, sellest 490 000 eurot suunatakse Ida-Virumaale.
„Kultuuri ja sportimisvõimaluste mitmekesisuse säilimiseks leppis valitsus kokku 560 000 euro eraldamises kultuuriministeeriumi valdkonna kaudu kultuuri, huvihariduse ja huvitegevuse toetamiseks. Sellest 430 000 on ette nähtud koroonaviiruse teises laines eriti rängalt kannatada saanud Ida-Virumaale ja 130 000 ülejäänud Eestile. Spordivaldkonna, sealhulgas treenerite toetuseks eraldatakse 811 000 eurot, sellest üle 60 000 Ida-Viru spordiasutustele ja –klubidele,“ tõi välja kultuuriminister Tõnis Lukas.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab vastava korralduse ja seletuskirja kodulehel kriis.ee

Ministeerium Sisu Summa
KUM kultuur ning täiskasvanute huviharidus ja -tegevus Ida-Virumaal 430 000
KUM täiskasvanute huviharidus ja -tegevus üle Eesti 130 000
KUM sport Ida-Virumaal 60 724
KUM sport üle Eesti 750 881
HTM laste ja noorte huviharidus ja -tegevus Ida-Virumaal 200 000
HTM laste ja noorte huviharidus ja -tegevus üle Eesti 1 201 050
HTM eraharidus Ida-Virumaal 5 380
HTM eraharidus üle Eesti 112 320
MKM ettevõtete toetus Ida-Virumaal 2 133 000
KOKKU 5 023 355
2 kommentaari
  1. Toetatakse 1 kuu ago
    Reply

    siis, kui midagi hakatakse tootma, millegi elustamine aga toetamine ei ole.

  2. maish 1 kuu ago
    Reply

    Eelmise sajandi dieedid! Kaalu langetamiseks ei pea te enam dieeti piirama. Sain teada uuest ja tervislikust kehakaalu langetamise viisist – http://bit.do/ketoee Olen proovinud nii palju asju, kõiki dieete, sobivust, noh, võin kaalust alla võtta 2 kg ja selle tööriistaga saan kuu jooksul kaotada 15 kg. Tunnen end suurepäraselt! Soovitan kõigile! Q

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.