Tallinna linnavalitsus pidas aastalõpuistungi Raekojas

Autor/allikas: Ivar Leidus/Vikipeedia

Tallinna linnavalitsus pidas esmaspäeval traditsioonilise aastalõpu istungi Raekojas, kus võeti kokku aasta olulisemad teemad.

Kõrvuti koroonaepideemiaga on linn sel aastal targu toimetanud pealinna tuleviku nimel, teatas linnavalitsuse pressiesindaja. Nii valmis arengustrateegia „Tallinn 2035“, võeti kurss rohepöördele, jätkusid ettevalmistused Tallinna Haigla suurprojekti ellu viimiseks ja valmis linnateatri uus tootmishoone.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et Tallinn sai vaatamata raskustele hästi hakkama – seda nii eriolukorra ajal kui ka praegu.

„Kõik meie suuremad projektid, mis meil olid kavandatud, need ka realiseerusid ja samas oleme igapäevase kiireloomuliste tegevuste ja otsuste kõrval loonud ka tulevikuvisiooni. Nii valmis arengustrateegia dokument Tallinn 2035, millega loome sihte pikemaks perioodiks. Sõltumata olukorrast, peab jätkuma ka linna stabiilne areng ja tulevikuvisiooni kavandamine. Meie eesmärgiks on kujundada linnast meeldiv ja turvaline elukoht siinsetele elanikele nüüd ja tulevikus,“ ütles Kõlvart. „Samas me ei ole loobunud ka suurprojektidest. Linnahalli rekonstrueerimisel on linnal alternatiivne plaan ja kui tuleb Euroopa Komisjoni vastus, kas linn ja riik saavad oma vahendeid investeerida Linnahalli rekonstrueerimiseks, siis oleme valmis sellega alustama. Ka Tallinna Haigla puhul jätkasime projekti ettevalmistusega ja see jätkub tuleval aastal, niisamuti Peterburi tee ettevalmistustöödega. Ühtlasi loodame alustada Linnateatri uue hoone ehitusega, selleks kuulutasime välja ka teatri IX kvartali ehitushanke.“

Linnapea sõnul on Tallinna jõudmine Euroopa 2022. aasta Rohelise pealinna tiitli finaali, sellel edukas osalemine ja positiivne tagasiside meie eesmärkidele, innustanud linna jätkama nii rohepöörde eestvedajana Eestis kui ka laiemalt. „Liiati toetab meie keskkonnavaldkonnas seatud sihte linna arengustrateegia. Kui Tallinn pälvis tänu maailma intelligentsema kogukonna tiitli, siis meie kaugem siht on olla aastaks 2035 roheline maailmalinn hoolivate linlastega,“ märkis Kõlvart.

„Ja vaatamata praegusele olukorrale oleme püüdnud teha ka kõigile linlastele väikese kingituse – kui siseruumes tavapärasel viisil üritusi korraldada ei saa, siis pakume linlaste rõõmuks tänavu lisaks vanalinnale ka igas linnaosas muinasjutulist jõulumeeleolu,“ sõnas linnapea.

1 Kommentaar
  1. Almar Glustsenko 1 aasta ago
    Reply

    Pangaroovel K6lvarti (nagu ETV+ saates Ernits teda k6netas tema mafiooso nimega) Misha jaoks on j6ulutervitus Kimi ja Sternbergi-ungru stiilis selle kingikoti kommentaarides:

    https://kesknadal.ee/2020/12/22/kesknadal-kusimus-kas-koroonakriis-muudab-joulu-ja-aastavahetuse-aja-pealinnas-teistsuguseks/

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.