Kiik: Saare väited on pahatahtlikud või pole ta asjaga kursis

Tanel Kiik

Kui terviseameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saare arvates Eestil korralikku vaktsineerimiskava polegi, siis sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on sellised süüdistused arusaamatud, kuna Eestil on vastav plaan olemas ja ettevalmistused kulgevad ajagraafikus, kirjutab Postimees.
 
Simmo Saar rääkis esmaspäeval Postimehele antud intervjuus, et valitsuse koostatud plaan on heal juhul vaktsineerimisstrateegia lähteülesanne. “Kui ma vaatan, kuidas Eestis on planeeritud koroonaviiruse vastu vaktsineerimist, siis ma leian, et seda on tehtud liiga hilja, ja kui täna räägitakse sellest, et on olemas suurepärane plaan, siis ma ütlen ausalt, see ei ole mingi plaan,” arvas Saar.

Seevastu sotsiaalminister Tanel Kiik kinnitas Kuku raadiole antud telefoniintervjuus, et loomulikult on vaktsineerimise plaan olemas. “Me oleme ju seda avalikult pressikonverentsil tutvustanud, vabariigi valitsus on selle heaks kiitnud eelmisel nädalal. Ehk töö vaktsineerimise korralduse ettevalmistamise, vajalike protseduuride tegemisega on käinud läbi suve ja läbi sügise,” ütles Kiik.

“Meie soov ja eesmärk algusest peale oli avaldada vaktsineerimisplaan siis, kui meil on piisavalt palju ajakohast infot just nimelt vaktsiiniarenduste kohta, mitte teha seda näiteks keset suve, kui seda infot ega teadmist ei olnud ei meil ega Euroopa Liidu tasandil,” lisas minister.

Küsimusele, kas Simmo Saare juttu tuleb suhtuda emotsionaalse eelarvamusega, vastas Kiik, et terviseameti esindaja väited teevad meele kurvaks. “See jutt on ausalt öeldes päris kurb, sest inimene kritiseerib ja laimab oma kolleegide tööd, sotsiaalministeeriumi valitsemisala tööd. Tegelikkuses on Eesti tervishoiuvaldkond teinud väga palju ületunde ja tõsiseid jõupingutusi, et viiruse levikut hoida kontrolli all, samal ajal teha ettevalmistusi vaktsineerimiseks,” selgitas Kiik.

Tema sõnul on juba tehtud vajalikud hanked, juba on Eestis olemas kaks külmutusseadet vaktsiinide säilitamiseks ning neid on veel tulemas.

“Nii et selles vaates kõik sellised vastupidised väited ja süüdistused on arusaamatud. Siin on kaks varianti: kas tegemist on pahatahtliku käitumisega või ei olnud kursis tegeliku tööga,” leiab Kiik.

Esimese koroonavaktsiini tarne suurus saab olema 9750 doosi ning edasi on Kiige sõnul küsimus selles, kas Eesti saab kokkuleppele, et järgnevad tarned oleksid juba suuremad või hakkabki vaktsiini tulema väiksemates kogustes. See sõltub ka vaktsiinitootjast, hetkel käib jutt Pfizer-BioNTechist.

Plaanide järgi on Eestis kavas teha esimene koroonavaktsiini süstimine 27. detsembril ning Kiige sõnul alustatakse Ida-Virumaa, Tallinna ja Tartu tervishoiutöötajatest ehk piirkondadest, kus Covid-19 levik on suurem.

BNS

5 kommentaari
 1. Noo 5 kuud ago
  Reply

  Paljudes riikides suureneb epideemia. Mis loeb siin hilja vüi mitte, vaksiini polnud ju varem. oli vaja kontrollpda et vaktsiin pole kahjulok. Peavoolumeedia ajakirjanikud püüavad igal pool vigu leida. Paljudes Euroopa riikides suureneb haigete arv ja mis loeb siin vara või hilja. Mitmed ajakirjanikud püüavad ka rasketel agadel vigu otsida.

 2. Sedasi 5 kuud ago
  Reply

  Me olem juba harjunud et reformierakondlaste hääletorud valetavad, vassivad ja süüdistavad.

 3. Usun 5 kuud ago
  Reply

  Simmot rohkem kui Tanelit. Tanel on juba oma ebamäärasuste ja tulekustutamistega silma paistnud, ilma mingi kavata paastukuust alates. Kus, kes, millal keda hakkab vaktsineerima, pole mingit avalikku kava mitte kuskil. Meilgi ei tea keegi, mis millalgi tuleb või toimub. Kõik käib nii nagu Jurkal õhtul pähe tuleb. Pole alust, et siis kui nakatumisnäitaja ületab 50, pannakse piir kinni. On 50,01, on piir kinni ega tehta mingit erandit. Kõik, kes tulevad, pannakse 10-ks päevaks valve alla, et ei levitaks satikat. Meil taolist kava POLE! Sellepärast pidevalt rahvast nöögitaksegi. Nt sööklad ei suuda ettegi arvestada, mida millal vaja on. Palju toitu läheb halvaks, tööd pole. Kuna Simmo on asja juures, teab ta suurepäraselt, milline petmine valitsuses käib. Kuid sellest jahumüts Tanel ei tohi rääkida.

 4. robert 4 kuud ago
  Reply

  Kui üks ametnik on julge mees siis leiab ta aja kurta muret oma ülemusele ja arutab probleeme Kui ametnik jookseb meedia manu siis saab ta kinga ja nii on õige

  • Keda 4 kuud ago

   ametnik teenib, RAHVAST või mingit ÜLEMUST? Seega tuleb kinga anda just ülemusele, et selline olukord ametis üldse valitseb. Mitte aga petmist avalikustanule.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.