Ratas: suurem lennuk tagab parema ühenduse Saaremaaga

Peaminister Jüri Ratas sõnas, et Kuressaare ja Tallinna liinil lendav suurem, 48-kohaline lennuk tagab parema ühenduse Saaremaaga.

Ratas avaldas heameelt, et esmaspäeva hommikul tegi Kuressaare ja Tallinna liinil esimese lennu suurem, 48-kohaline NyxAir lennuk.

“Oleme viimased paar aastat töötanud selle nimel, et saarte elanikud saaksid mandriga parema ühenduse ning mul on hea meel, et suurem lennuk Tallinna-Kuressaare liinil annab selleks edaspidi olulise panuse,” sõnas Ratas.

“Pean väga oluliseks, et meil oleks saartega hästi toimiv lennu- ja laevaühendus. Seda nii saartel ja mandril töötamise, kaubaveo kui ka huvireiside jaoks, kui tervisekriisi leevenedes turismi taas hoogustub. Nagu viimane nädalavahetus jälle näitas, võib parvlaevaühenduses tekkida katkestusi ning seetõttu on vajalik, et reisijatele oleks toimiv alternatiiv,” lisas ta.

Ratas lisas, et valitsus jätkab tööd selle nimel, et Saaremaa ja Hiiumaa saaksid 2023. aastast uue laeva, mis aitaks olemasolevat ühendust veelgi kindlamaks muuta.

Esmaspäevast hakkab Kuressaare–Tallinna lennuliinil lendama NyxAir OÜ. Nädalas tehakse sarnaselt varasemaga 12 reisi.

Lepingu järgi lendab Kuressaare–Tallinna lennuliinil 48-kohaline lennuk, milleks on turbopropellermootoriga ATR 42-500.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.