Jaanus Karilaiu kommentaar Reformierakonna ettepaneku kohta Eesti Vabariigi olemisest Vene Föderatsiooni koosseisus

Jaanus Karilaid

Põhiseadusekomisjonis toimuv tsirkus oleks olemata, kui eelnõule oleks tõesti esitatud kvaliteetseid muudatusettepanekuid. Seda lubati, aga valetati.

Opositsioonitegelased on ka selgelt välja öelnud, et eesmärk pole tagada referendumi paremat korraldust ning motiivi, vaid takistada eelnõu lõpuni menetlemist. See on räiges vastuolus õigusriigi seadusloome mõttega.

Põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets käitus pahatahtlike poliitiliste konkurentidega isegi hellalt. Jaurajatega vaidlema jääda, nende lavastatud obstruktsiooni proovida lõputult korrutades tõrjuda, nääklejaid veenda, edevaid rahustada…Riukameestesse ei maksa takerduda! Poliitiline enamus on juba rohkem kui aasta tagasi leppinud, et referendum tuleb korraldada. Lihtne, miks seda nii keeruliseks karjuda?

Lihtne vastus samuti. Opositsioonil pole muid teemasaid millega ühiskonda lõhestada. Kunagi olid neil venelased, siis Savisaar, nüüd EKRE. Opositsioonierakonnad on harjunud ratsutama viha seljas ja joonistama Valge ja Musta vastasseisu. Vaktsineerimine, rahva tervis, majandus ja kõrgemad palgad kõigile on neile liiga keeruline maailm.

Nende piiratus ei tee muret, küll aga see, et Reformierakonna juhtkond on heaks kiitnud küsimuse, et kas Eesti Vabariigil on parem olla Vene Föderatsiooni koosseisus.

11 kommentaari
 1. Ei 1 nädal ago
  Reply

  imesta, kui vaadata selle totruse esitanute tausta. Urmas Kruuse on puhas punane, Jüril on juba venelaste spordilaagrites aju läbi loputatud ja Ants oma viisnurkades tankidega on paras punkt sellele kolmikule ning tõestab, et need 3 mõtlesid oma ettepanekut tõsiselt.

  • Pjodr 1 nädal ago

   Kui ikka endine sõjakomissaar saadab, peab minema!
   Kas kõik said aru?

 2. Eve 1 nädal ago
  Reply

  Reformierakondlased mõtlevad välja kogu aeg igasuguseid lollusi segades raskel ajal valitsuse tööd. kõige ebameeldivamad poliitikud on Reformierakonnas. Nad ei vali vahendeid et võimule saada. Aga võimul olles tehti üks viga teise järgi, vaesus aina kasvas. Veel ühte Ansipi-taolist valitsust meie riik välja ei kannataks. Nende peamine tegevus on laimukampaania.

 3. Enn 1 nädal ago
  Reply

  See Ei-nimeline peaks enne kaineks saama kui hakkab lollusi kirjutama. Sellist juttu võiks ajada joodikute seltskonnas ja mitte kirjutada siin lollusi pealegi ei küüni see Ei tublide poliitikute tasemele kes hoolitsevad meie rahva heaolu eest ja hoolitsejad pole reformierakondlased vaid segajad.

 4. Jane 1 nädal ago
  Reply

  Paistab et mõni reformierakondlane vajab psühholoogi abi kui mitte õigusmõistjate vahelesegamist. Mõnede reformierakondlaste jutt meenutab hullumeelsust ja nende teod valesüüdistuste leiutamisel on ohtlikud. Mul on alati hea meel kui sõna võtab erakordselt aus, hooliv ja õiglane poliitik kelleks on J.Karilaid. Kuhu on kadunud meie ausad ja targad ajakirjanikud kes Tallinna TV-s sõna võtsid. Ummelasele mõeldi välja sõõdistus ja talle määrati karistuseks raske töö aga ta haige süda ei kannatanud seda välja. Nüüd süüdistati ajakirjamik Helmet teos mida ta kindlasti pole sooritanud jne. Aga need ajakirjanikud kes valetavad ja vassivad kaitstes reformierakondlaste huve on au sees.Ega keegi ei julgegi tõtt kirjutada siis lastakse töölt lahti nagu oli mõni aeg tagasi Postimehe ausamate ajakirjanikega. Kui ei oleks Reformierakonda oleks meie elu tunguvalt parem.

 5. Üks 300000 EV vaesest. 1 nädal ago
  Reply

  Kui keegi ekre hulgast oleks taolise mõttega välja tulnud? Siis oleks juba eile õhtu kogu meedia ,eesotsas ERR-iga kisanud ja sõimanut ekret. Täna oleks sõna võtnud Kaljulaid,Ilves,Paet ,Mikser,Kaljulaid Kallased ,ossinovsi,Saar jne. Reffid oleks valitsuse tagasiastumist nõudnud ja kokku oleks kutsutud erakorraline istung.Aga mida näeme ja kuuleme praegu meediast ja Kadriorust? Vaikus,ei president ega peaminister tee häältki,meediast rääkimata Kõik on ju korras. Oodatakse ilmselt hommset Helmede raadiosaadet,et saaks kuskilt sõnast kinni haarata ja ekret materdama hakata. Jumal kui jälgis ja ebaõiglases riigis me elame.

 6. Karl Saare 1 nädal ago
  Reply

  Tere,
  kui sügavamalt mõelda siis kui poliitikud üksteisele süüdistusi esitavad – on kõik korras (demokraatia toimib). Kui aga üksmeelselt käsi tõstavad – pole asi korras (nagu idapoolses naaberriigis).
  Võib ka nii asja võtta. Suur tänu Kesnädalale võimaluse eest isiklikku arvamust avaldada.
  P.S. Keskerakond – võta ette astmelise tulumaksu seadustamise. Siis jääb idapoolne naaberriik ainsaks riigiks euroopas oligarhe soosiva tulumaksusüsteemiga.

  • Lgp Karl Saare 1 nädal ago

   Kas väidate,et meie elame riigis kus demokraatia toimib? Ja mida paganat see Venemaa Teile ette jääb?

 7. Karl Saare 1 nädal ago
  Reply

  Tere ja tervist
  Vastus 1 – Eesti Vabariigis demokraatia toimib nagu iseseivale ja vabale riigile kohane.
  Vastus 2 – Niisugust riiki nagu Venemaa pole olemas, Te mõtlete arvatavasti Vene Föderatsiooni.
  Otseselt minule Vene Föderatsioon ette ei jää. Aga minu kodumaale, Balti riikidele ja Euroopale on riik kes tungib kallale teistele riikidele – suur oht (tungis kallale Afganistanile, Tsetseeniale (2 korda), Gruusiale, Ukrainale, peab sõda Süürias). Selline imperialistlik koloniaalriik on praeguse juhtkonna ajal suur risk. Ja egas järgmine president Narõskin ilmselt parem pole – saame peatselt näha. Pööret demokraatia suunas (euroopataolist) idas lähimail kümnenditel oodata ei ole.

  • Eestis 1 nädal ago

   ei kuulu võim rahvale, seega demokraatiast rääkida on valet levitada. Milleks? Olgem pigem ausad ning tunnistagem, et võim kuulub hoopis kuritegelikele bandedele, kes on oma võimus hoidmiseks nikerdanud ka vastava valimisseaduse.

 8. u. 1 nädal ago
  Reply

  Üks noomitus ja üks kommentaar opositsiooni riigivastasele tegevusele. Selline nunnutamine teeb olukorra ainult halvemaks. Seadustega on määratud kuidas toimida kahjutekitavate- ja riigivastaste tegude toimepanijatega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.