Ratas kutsus koos kuue kolleegiga üles jagama AstraZeneca vaktsiine

Eesti, Läti, Leedu, Austria, Taani, Tšehhi ja Kreeka peaministrid kutsusid Euroopa Liitu üles jagama AstraZeneca vaktsiine enne müügiloa andmist.

“Tegin koos Läti, Leedu, Austria, Taani, Tšehhi ja Kreeka ametikaaslastega pöördumise, kus kutsusime Euroopa Liidu institutsioone üles AstraZeneca vaktsiine juba enne liiduülese müügiloa andmist liikmesriikidele välja jagama,” kirjutas Ratas oma Facebooki lehküljel. “Siis saaks koheselt pärast Euroopa Ravimiametilt kasutusloa saamist asuda vaktsiine kasutama.”

Ratase sõnul vajavad riigid vaktsiinitarneid piisavas koguses, õigeaegselt ja regulaarselt, et koroonaviirusest kiiremini võitu saada.

Ta märkis, et neljapäeval arutas Euroopa Ülemkogu, kuidas kiirendada Euroopa Liidus vaktsineerimisprotsessi. “Euroopa Ravimiamet on praeguseks andnud heakskiidu Pfizer/BioNTechi ja Moderna vaktsiinidele. Kuu lõpus on oodata müügiluba AstraZeneca vaktsiinile,” lisas Ratas.

3 kommentaari
 1. Eve 1 kuu ago
  Reply

  Venemaal on parimad vaktsiinid mida on süstitud väga paljudele ja kõrvalmõjusid pole olnud. Aga meil on vihavaen tähtsam kui inimeste tervis ja sealt me vaktsiini ei telli.

 2. ? 1 kuu ago
  Reply

  Astra Zenecat loetakse kõige kehvemaks vakts.seni .Venelane hakkas teda parandama kui oma vaktsiin valmis oli. Vene Sputnik pidada kange olema, et seepärast ehk Putin veel ei lase teda eakatele süstida.

 3. to Eve 1 kuu ago
  Reply

  Elektrit ka mitte. selleks tueb ümber ehitada elektrivõrgud, mille tarbija kinni maksab. Külmaga olime piiri peal elektritootmiselt, ometi müüsime seda Soome ja mujale -ise ju otsime turgu. Siis hea oma inimestele öelda, et
  turg = soovijate paljusus, dikteerib hinna. Seestap ka HINNATÕUS. Seda maal, st.Eestis, kus nii palju rahvast elab vaesuses. Kel pole ahjutegemise rahagi =kütavad elektriga… Mingid kvoodid olla ka hinnatõsule hoogu andmas.
  Leivatooted 2 x tõusnud võrreldes 2a tagasi, kalatooted kui hullarist väljapääsenud hindadega = suutäis kala vaat et 1 eur. ja kõik muugi.Tööstuskaubad Hiinast -lagunevad nädalaga. Muidu ei jõuaks neid keegi osta, kui hiinast ei tooks. Venest ja Poolast toovad kotimehed ja müüvad turul, et 60% rahvast ei peaks palja p…ga ringi litsuma. A needki käivad üle jõu.kuig Hiina omast kallimad ja tegelt Hiinas tehtud.
  Ärge jah mitte midagi Venest ostke, hoidku Issand patustamast ! Omal vaktsiine pole ja muteerunud tüvedki juba osa sees-laske teised tüved ka sisse -polegi tarvis vaktsineerida kedagi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.