Belobrovtsev: õpetajad võiksid olla vaktsineerimisel järgmine sihtrühm

Vadim Belobrovtsev

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev leiab, et õpetajad võiksid olla vaktsineerimisel järgmine sihtrühm.

Abilinnapea märkis, et nii lasteaia- kui ka koolijuhid on oma arvamuses üksmeelsed ehk mida varem suudab riik pakkuda vaktsineerimisvõimalust nende asutuste töötajatele, seda parem. “Võttes arvesse, et Tallinna lasteaedades käib üle 21 tuhande lapse ja veel ligi 44 tuhat last õpib munitsipaalkoolides, on sellise võimaluse tekitamine viiruse leviku tõkestamiseks ülioluline,” rõhutas Belobrovtsev.

“Kui me räägime lasteaedadest, siis nende personal on asendamatuks abiliseks paljudele lapsevanematele, kelle tööst sõltub ühiskonna igapäevane toimimine ja turvatunne ning kellel ei ole võimalik jääda kodukontorisse. Lasteaiad on olnud avatud kogu koroonakriisi ajal, nii eelmise aasta kevadel kui ka sügisel ja ka praegu, mis teeb ka lasteaiaõpetajatest ja nende abidest eesliinitöötajad,” ütles Belobrovtsev.

“Õpetajate tervisest sõltub suurel määral, kas lasteaiarühmad saavad olla järjepidevalt avatud, samas võib õpetajate haigestumine olla riskifaktoriks ka laste tervisele. Haiguse leviku dünaamika näitab, et viirus tabab üha rohkem noori inimesi, seal hulgas ka lapsi. Praeguse seisuga on Tallinnas koroonaga nakatunuid 26 lasteaias ja karantiinis on 39 rühma, haigestunud on 79 töötajat ning 30 last,” märkis abilinnapea. Ta lisas, et nakkus on levinud ka koolides ning selleks, et võimalikult suures mahus saaks jätkuda kontaktõpe, on fookuses ka kooliõpetajate tervise kaitse.

Arvestades asjaolusid pöördus Vadim Belobrovtsev Tallinna linnavalitsuse nimel tervise- ja tööminister Tanel Kiige poole ettepanekuga võimaldada nii lasteaia- kui ka kooliõpetajatele vaktsineerimist järgmisena peale meditsiinitöötajaid, hooldekodude elanikke ja töötajaid ning riskirühmasid.

“Vaktsineerimine oleks kindlasti vabatahtlik,” rõhutas Belobrovtsev, avaldades samas lootust, et õpetajad mõistavad vaktsineerimise vajalikkust.

5 kommentaari
 1. EKREl oli tuline õigus 2 aastat ago
  Reply

  Hiina võimud enam ei eita, et uue koroonaviiruse puhul on tegemist bioloogilise relvaga, mis pääses lahti Wuhani 4. taseme bioohutusega sõjaväelisest laborist.
  Hiina suursaadik USA-s Cui Tiankai ei eitanud, et tegemist on bioloogilise relvaga. Selle peale ollakse USA-s väga nördinud, sest hiinlased hoidsid pikka aega infot kinni.

  • OLGEM ETTEVAATAJAD 2 aastat ago

   Soome ravimiametile Fimea on praeguseks laekunud teateid vaid ühe, Pfizeri vaktsiini kõrvaltoimete kohta. Kõrvaltoimed on esinenud põhiliselt tööealistel inimestel. Ühes teates võib olla välja toodud mitu kõrvaltoimet.

  • OLEMMEKI 2 aastat ago

   Soome ravimiameti Fimea registris on kokku 134 kaebust koroonavaktsiini kõrvalmõjude kohta. Neist 40 on rasked.
   Veel 20. jaanuaril oli vastavaid kaebusi 58, 5 päeva hiljem oli neid 118. Kõrvalmõju loetakse raskeks, kui sellega kaasneb surm, eluohtlik seisund, pikaajaline haiglaravi, püsiv tervisekahjustus või kahanenud töövõime.

 2. mailis repsi 2 aastat ago
  Reply

  Mailis räägib VAKSIINIST ja vaksineerimisest

 3. SURM TEB OMAETTE IKKA 2 aastat ago
  Reply

  Soomes on tuvastatud esimesed koroona vastu vaktsineerimisele järgnenud surmajuhtumid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.