Valitsus sai ülevaate peaministri ja ministrite asendamisest

Jaak Aab

Stenbocki maja, 28. jaanuar 2021 – Riigisekretär Taimar Peterkop andis täna uue valitsuse esimesel istungil ülevaate peaministri ja ministrite asendamisest, peaministri esimene asendaja on riigihalduse minister Jaak Aab ning teine asendaja rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Peaminister Kaja Kallas kehtestas oma korraldusega enda asendamise järjekorra ja määras kindlaks asendamise korra. Peaministri esimene asendaja on traditsiooniliselt valitsusliidu teise erakonna valitsusdelegatsiooni juht ning asendamise järjekorras on kordamööda mõlema erakonna ministrid.

Peaministri äraolekul on tema esimeseks asendajaks riigihalduse minister Jaak Aab, teiseks asendajaks rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ning kolmandaks asendajaks tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Peaministri asendamise järjekord hõlmab kõiki ministreid.

Lisaks näeb peaministri korraldus ette järjekorra, mille alusel asendatakse ministreid, kui nad ei saa puhkuse, haiguse, lähetuse või muu takistuse tõttu ajutiselt oma ülesandeid täita. Igale ministrile on määratud kolm asendajat.

Riigisekretär andis valitsusele täna ülevaate ka valitsuse töökorraldusest, samuti ministrite pädevusest ministeeriumi juhtimisel ja ministrite vastutusvaldkondadest.

2 kommentaari
  1. Kõigi 1 aasta ago
    Reply

    3 kohta käib vana tuntud lause: üks hullem kui teine.

  2. Jah 1 aasta ago
    Reply

    Meil on olmas ikkagi Keskerakond kuigi mitte nii hea kui varem aga siiski ka praegu teistest parem vähemalt sisepoliitikas. See ei meeldi et tppitakse oma nina teiste riikide siseasjadesse. Eelmine valitsus oli parem kui praegune sest Reformierakonnalt nidagi head loota pole .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.