Välisminister ja saadik ÜRO juures taunisid riigipööret Myanmaris

Myanmari lipp

Eesti välisminister Eva-Maria Liimets ja Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson mõistsid hukka riigipöörde Myanmaris ja kutsusid kõiki sealseid relvajõude taas rahuprotsessile pühenduma.

Välisminister Eva-Maria Liimetsa sõnul mõistab Eesti jõuliselt hukka riigipöörde Myanmaris ning kutsub sõjaväe haarangute käigus kinni peetud inimesi viivitamata ja tingimusteta vabastama.

“Asjade äkiline käik on väga kahetsusväärne ning me kutsume Myanmari sõjaväge järgima 2008. aasta põhiseadust ja võimaldama parlamendil ja kõigil selle valitud liikmetel töötada. Myanmari rahvas on valinud demokraatia, nende valikut tuleb austada ja parlament peab uuesti rahumeelselt kogunema,” lausus Liimets.

Sven Jürgenson lausus, et viimaseid arenguid arvestades on olukord saanud väga kiireloomuliseks küsimuseks kogu rahvusvahelise kogukonna jaoks.

“Kutsume kõiki relvajõude Myanmaris üles taas rahuprotsessile pühenduma,” ütles Jürgenson. “Kohustus kaitsta tsiviilelanikke ning pidada kinni rahvusvahelisest humanitaarõigusest ja inimõigusi käsitlevast õigusest on äärmiselt tähtis. COVID-19 kriisi ajal on veelgi olulisem tagada, et humanitaarabi jõuaks kohe turvaliselt ja takistamatult kõigisse konfliktipiirkondadesse, ning et kaotatakse piirangud Myanmari rahva liikumisvabadusele. Ootame, et Myanmar täidaks täielikult Rahvusvahelise Kohtu 2020. aasta 20. jaanuari määrust ning võtaks oma volituste piires meetmeid, et peatada jõhkrad massikuriteod rohingjade vastu.”

Teisipäeval toimub ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumine, kus arutatakse viimaseid arenguid Myanmaris.

7 kommentaari
 1. Nonoh 2 aastat ago
  Reply

  Päris imelik. Mis on Eestil sellega asja. Kas Liimets on ikka keskerakondlane. Uskumatu. Jätku ometi teised riigid rahule. Eestist ei olene välispoliitikas mitte midagi.

 2. Kust 2 aastat ago
  Reply

  meie teame, miks seal sõjavägi võimu võttis. Võibolla just nii oli vaja, et rahva petmist vähendada. Sõjavägi on ka teatanud, et võim kuulub talle tähtajaliselt.
  Ning millisest demokraatiast saab rääkida, kui võim ei kuulu ju rahvale.
  See Eeva-Mariia tundub olevat puhas põhk.

 3. Eve 2 aastat ago
  Reply

  See on iga riigi oma asi kas ta valib demokraatia või mitte. Ma arvan et meil on demokraatiast vale arusaam. Me ei saa isegi presidenti valida.Alandamine, valesüüdistuste esitamine, ebaõiglus mis meil lokkab pole küll demokraatia ilmingud. Enne tuleb kord oma riigis luua ja siis teiste riikide kallale asuda, kuid parem on siiski teised riigid rahule jätta sest nagunii Eesti hukkamõistmine midagi ei muuda.

 4. Noo 2 aastat ago
  Reply

  E.Savisaare Keskerakonna välisminister oleks arendanud Eestile kasulikke kaubandus-ja kultuurilisi suhteid välisriikidega ja mitte toppinud oma nina teiste riikide siseasjadesse. See on õige et Eestist ei olene midagi nagunii ja iga riik käitub kuidas heaks arvab.Tegelikult just väljaspoolt tuleva sekkumise tulemusena on riikides tänavarahutused.

 5. machomuskel 2 aastat ago
  Reply

  KUI JÕULISELT ?

 6. Oi 2 aastat ago
  Reply

  Eesti tegevus välispoliitikas on mõttetu ajaraiskamine. Keegi ei küsi ega arvesta Eesti ütlusi. Aga ehk see riik ei teagi kus Eesti asub.

 7. Kodanik 2 aastat ago
  Reply

  See uus keskerakondlane on eriti aktiivne tülinorija. Lubas ka Venemaale sanktsioonid kehtestada. Pärast ärge siis imestage kui valus hakkab. Seda saate mida küsite.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.