Jüri Ratas palub Facebookis pakkuda järgmise presidendi nime

Jüri Ratas

Keskerakonna esimees Jüri Ratas palub sotsiaalvõrgustikus Facebook teha inimestel ettepanekuid, kellest võiks saada järgmine Eesti president.

Jüri Ratas kirjutab: “Keda näete järgmise Eesti presidendina? Palun teie ettepanekuid konkreetsete nimedena, kuna vastav küsimus kõlab aina sagedamini. Täna tõusetus see Riigikogu saalis, kui arutelul oli presidendi rahva poolt otsevalimist puudutav eelnõu.

Seda ammust Keskerakonna ideed proovime ellu viia 2023. aasta Riigikogu valimiste järel, kui laual on järgmise koalitsiooni koostöölepe. Tänavu augustis valime järgmise presidendi senise korra kohaselt. Praeguseks oleme Keskerakonna fraktsioonis kokku leppinud arutada kandidaatide üle mais. Eesmärgina näeme, et sel korral oleks valik tehtud Riigikogu saalis ja tulevane president liidaks rohkem meie ühiskonda.

Keskerakonna saadikud on varasemalt korduvalt teinud ettepanekuid presidendi otsevalimiste algatamiseks. Näiteks viimati möödunud aastal.

Link Jüri Ratase Facebooki lehele:  https://www.facebook.com/photo?fbid=249525230074676&set=a.245637450463454

38 kommentaari
 1. Parimad kandidaadid on :
  1) Margus Lepa
  2) Harry Raudvere
  3) Andro Roos

 2. Keskerakondlase Andro Roosi Teeme ära

  Rahvas peab rajama omale riigi. Riik peab rajama vundamendi ühiskonna Maslow püramiidile. Seejärel peab riik ehitama sellele vundamendile Maslow püramiidi I korruse, tagades kõigile ühiskonnaliikmetele nende materiaalsete ja füsioloogiliste põhivajaduste rahuldamise. Selleks peab riigil olema ja rahvaettevõtte printsiibil toimima oma energiatootmise, oma elamute rajamise (ja mitte mingisuguste riigiüürimajade ehitamiseks, vaid inimestele päriskodudeks), oma metsavarumise ja töötlemise, oma maavarade varumise ja töötlemise, oma toidu kasvatamise ja töötlemise trustid jne. Need trustid – rahvaettevõtted peavad tagama, et elanike põhivajadused on rahuldatud, et tekiks juurde ühiskondlikku kapitali, mille arvelt vähendada maksusid ja maksukoormust, mis oleksid etalonina eeskujuks kõigile teistele riigis tegutsevatele ettevõtetele ja mis aitaksid luua Eesti inimestele sellega eeltingimused ühiselt saavutada Maslow püramiidi II, III, IV jne astmete vajadusi ja eesmärke, millega Eesti võiks riigi ja rahvana olla eeskujuks tervele maailmale!

  Teeme ära, Eesti rahvas!

 3. Kindlasti 2 aastat ago
  Reply

  mitte Jurka. Sellist põhimõttelagedat ja otsustusvõimetut reeturit pole vaja!
  Pakun:
  meestest: Jüri Estam
  naistest: Maive Rute
  Esimeses pole kahtlusi, teine on küll eurotibi aga loodatevasti ei vihka ta rahavst nii nagu Viha-Kersti.
  Aga jänkide lõustaraamatut ma ei kasuta ja sinna ei lähe.

 4. nime ei ütle 2 aastat ago
  Reply

  ratas loodab muidugi, et tema nimi esineks selles nimekirjas. ajab õite huvitavat juttu, et 23.a koalisatsiooni lepingu tegemisel tõstatame selle otsevalimise asja päevakorda. kohe nii kindel, et tema ka osaleb koalitsiooni kokkupnemisel.

 5. Triin 2 aastat ago
  Reply

  Kordan ikka seda küsimust “Milleks on meile vaja presidenti?” See viimane on ju katastroof ja ega eelviimanegi suurt alla jäänud. Miks te EKRE eelnõud presidendi otsevalimistest ei toetanud, et nüüd rääkida 2023 aastast? Teie hr. Ratas olete minu silmis tavaline reeturist suller, kes oma koalitsioonikaaslastele pähe lasi, seega ka eesti rahvale, kes uskusid teisse ja muutustesse, mis te taaskord põhja lasksite. Ausalt ei kujutagi ette enam inimest, kes sobiks, kes kuidagi lõhed kokkutraageldaks, kes annaks inimestele tagasi usu, et mitte Brüsseli käsud pole tähtsad vaid oma inimeste käekäik? Kes oleks nii tugev, empaatiline, tark ja samas ka oskusega ei-öelda, kui olukord seda vajab, igatahes teie see hr. Ratas kohe kindlasti ei ole. Võib-olla jah hr. J. Estam, enne oleks ka õiguskantsleri- Ü. Madise peale mõelnud kuid tema vaikimine kui nii labaselt valitsus jõu ja õiguskaitseorgamite abiga, ALDE nõudmisel kukutati, siis nüüd enam mitte.

 6. Keskerakonna lubadus oli kümneid 2 aastat ago
  Reply

  Keskerakond peab kaduma areenilt.

 7. Keskerakonna lubadus oli kümneid 2 aastat ago
  Reply

  aastaid presidendi valimine otse ja rahva poolt. Jälle rahva reetmine.

 8. Ohoo 2 aastat ago
  Reply

  Sellist Reformierakonna ebaõiglast presidenti nagu oli Ilves küll ei taha. EI TAHA MITTE MINGIL JUHUL PRESIDENDIKS ANSIPIT KES ON EBAÕIGLANE JA KELLE VALITSEMISE AJAL VAESUS AINA KASVAS.. Presidendikandidaati võiks leida Keskerakonnast sest keskerakondlased teevad tööd meie inimeste heaks ja ei laima kedagi. Ratast ma ei soovi näha presidendina sest tema välispoliitika on ebaõige ja et ta soovitas sellise ebaõiglase ja tigeda naise välisministriks. Väga hea president oleks LAURI LAATS sest ta on tark, töökas ja õiglane. See mis ta on teinud Mustamäel inimeste heaks väärib heakskiitu. Ta on parim poliitik keda tean.

 9. Enn 2 aastat ago
  Reply

  Tõepoolest oleks parim president LAURI LAATS. Ta pn parimatest parim. ta on seda tõestanud oma tööga, inimlikkusega, solvamata kedaggi. On tõeline härrasmees ja parim poliitik keda tean.

 10. Enn 2 aastat ago
  Reply

  mustamäelasena ma tean kui suurepärane inimene on L. Laats ja muidugi sobib ta presidendiks. Presidendikandidaatiideks võiksid olla ka T.Aas, J.Karilaid, Erki Savisaar, M.Sults, S.Kotka, M.Tuus-Laul, T.Terik.

 11. Jane 2 aastat ago
  Reply

  Pakun eelmisest nimekirjast omalt poolt need nimed keda ma eriti tahaksin näha presidendi staatuses. Need on Lauri Laats, Jaanus Karilaid ja Tiit Terk. Muidugi üks neist.

 12. presidendisoovitus - miks peab teie facebooki minema- palun, siin see nimi on.võite küsida miks? vastan siinsamas. 2 aastat ago
  Reply

  A L L L A R J Õ K S

  endine õiguskantsler ,kes reffide ja keskide koosvalitsuse ajal ametist lahti sai, sest üks tema “patte” oli püüd kõigile haiguskindlustust mitteomavatele võimaldada pääsu perearsti juurde, kust nad said edasi suunatud. Savisaare ja Kallase ühisvalitsus näitas ust.

  Kui ta muidugi seda narrimängu enam korrata soovib. Ja KUI TA LÕPETAB KARUSNAHATOOTJATE KAITSMISE!!!

  Aga miks sa küsid? See teil juba omavahel ammu kokku lepit.

 13. Kõige 2 aastat ago
  Reply

  Kõige tõenäolisem on, et presidendiks saab Jüri Ratas. Kandidaadid võiksid olla ka: Jüri Luik, Marina Kaljulaid, Mart Helme, Siim Kallas, Andrus Ansip ja miks mitte ka Baruto, Erki Savisaar või Heimar Lenk? Nende ülejäänute osas on aga agasid ehk nad on riigile vajalikumad oma praeguses positsioonis. Kui nüüd poliitkorrektne olla, siis kandidaatide hulgas peaksid olema vastavalt praegusele poliitikale ka lesbide, homode, biseksuaalide, transvestiitide ja ka kõikide rasside ja rahvuste esindajad, millised Eestimaal elavad. Muidu on ju diskrimineerimine, vähemuste kiusamine jne. Tuleviku, ilma eestlaste ja piirideta Eestis kandideerivad ilmselt lisaks ka tuleviku Trumpid, Merkelid, Putinid, hiinlased, UFO-d jne.

 14. Kuna 2 aastat ago
  Reply

  presidendil pole võimu, tuleb sinna valida kõige vihatum tegelane. Nii et alustagem sellest. Kas keegi saab Viha-Kersti vastu? Kui saab, siis lähme edasi.

 15. Uskumatu 2 aastat ago
  Reply

  Rahval lubatakse isegi oma arvamust lõustaraamatus avalda🤣 Vot see on rahva kaasamine ja demokraatia eesti moodi. Isegi ebademokraatlikul ja pahal Venemaal ja Valgevenes lubatakse rahvast presidenti valida.

  • Alles 2 aastat ago

   see suur rahvamees ja otsevalimise pooldaja Jurka hääletas sellise ettepaneku vastu. Loomulikult koos oma tallalakkujatega.

  • to Alles 2 aastat ago

   Vaata ekretroll, sa vii ennast kõigepealt asjadega kurssi. Esiteks pole tänases Riigikogus enamust, et see rahvahääletus läbi viia. Teiseks ei muudaks see rahvahääletus mittekuimidagi. Täpselt sama asi oli ka selle abielureferendumiga. Ka see poleks sellise eelnõu kujul mittemidagi muutnud. EKRE hullutab oma valijaid hoolega, see kohe kaugele paista. Mis kasu on rahvahääletusest kui seaduseelnõu on esitatud sellisena et hääletuse tulemus ei tee muudatusi põhiseaduses. Kui kaua veel läheb, et see teile lõpuks kohale jõuab või peab järeleaitamise tunde andma. Küll on teiega ikka lihtne manipuleerida.

  • Eksid 2 aastat ago

   osaliselt. Kõigepealt olid need 2 rahvahääletust kavandatud rahvameelsuse väljendamiseks. Just rahva tahte vastased surusid need maha. Ja keskbande oli üks juhtivamaid jõude. Hääled oleks vabalt koos olnud, kui Ke, Is, KR oleks kõik koos ühtse rahvameelse leeri moodustanud. Kuid mõned rahvavaenlased nagu Üllar Saaremäe, Miša Lotman, Viktorija Ladõnskaja, Siim-Valmar Kiisler + salasots Raimond Kaljulaid ja terve keskbande kusid rahvale pähe.
   Kuid vahe neil rahvahääletustel oli küll. Sest pederastia pole põhiseaduses sätestatud, seega sai seda tõkestada ka lihtsa rahvahääletusega muus riigielu küsimuses. Ehk poleks saanud seda ilma uue rahvahääletuseta seadustada nagu nüüd tehakse.
   Kuid presidendivalimine on põhiseaduses juba sätestatud ning seda ei saa niisama lihtsa rahvahääletusega muus riigielu küsimuses muuta. Selles mõttes oli see rahvahääletus küll mõttetu. Kuid oma meelsust oleks saanud sellegipoolest näidata. Nüüd aga mängiti kameeleoni.

  • Lisaks 2 aastat ago

   veel niipalju, et Kiku kukkus porisema, kui Kalle talle ette heitis, et rahvas pooldas teda sportimisel, nüüd aga Kiku sülitab rahva peale. Kiku vastas, et sort ja tallalakkumine mingis bandes on 2 ise asja. Sporditulemusi ei maksa tema politikaanlkusega seostada, sest tegelikus elus on ka ikkagi suur siga, st emis.
   Jaanson jäi piinlikkusest vait.

  • soh to Eksid 2 aastat ago

   “Just rahva tahte vastased surusid need maha”. Polegi muud öelda kui et suurushullustus on selle asja nimi ja valdavalt põevad seda just EKRE toetajad. Tean ka põhjust, miks? Aga sellepärast et EKRE juhtoinad kasutavadki teie hullutamiseks just sellist taktikat ja te lähete ka liimile. Nagu kärbsed kleeplindil pinisevad igalpool seda mida neile iga pühapäev ette korrutatakse. Aga et kasutaks ka oma ajusid, seda ei juhtu. Muideks, seda abielureferendumit ei tahtnud sellisel kujul ka väga paljud ekre enda valijad, kes ütlesid et see on täiesti mõttetu aja ja raha raiskamine. Aga ikka pidid nad seda trummi iga hinna eest põristama. Helme ju tunnistas et viimases hädas oli ta nõus ka sellega et see rahavahääletus siduda põhiseadusmuudatusega, aga seda tegi ta alles siis kui Ratas oli juba tagasi astunud ja valitsus praktiliselt laiali. Keskerakond poleks seda hääletust seal Riigikogus torperteerima hakanud, ise keerasite kõik pekki. Polnud julgust siduda erakorraliste valimistega, võim oli nii magus, aga ikkagi jäite võimust ilma. Ja kõik mis peale seda juhtuma hakkas on ikka nii tragikoomiline ja näitab et EKRE perekonnal pole poliitilist tarkust ollagi, emotsioonid ainult möllavad ja pannakse ennast totakatesse olukordadesse. Mulle jääb pikaks ajaks mällu see pilt Reporteri klipist kus Mart hommikul irvega kuulutas, et meist te lahti ei saa, aga juba lõunaks oli selge et ikka saame küll ja taaskord üks üliemotsionaalne ütlemine tuleb valusalt allaneelata. Tark poliitik nii ei käitu.

 16. hm 2 aastat ago
  Reply

  See oli vist nali ekspeaministri poolt.

 17. mnjah 2 aastat ago
  Reply

  Meie järgmiseks presidendiks võiks saada hr Jüri Ratas. Ei tea küll, mis siis Keskerakonnast saama hakkab kui Ratas sealt lahkub, aga hetkel ei näe küll kedagi teist kes võiks seda ametit temast paremini pidada. Ei taha kindlasti K.Kaljulaidi, liiga võimukas naine. Tulevane president peaks rahvast ühendama hakkama. Tegelikult mulle meeldib ka Viilma ja mingi aeg tagasi arvasin et ka Ü.Madise, aga peale seda, kui ta tegi ühe rumala avalduse seoses koroonapiirangutega, siis hakkas punane tuluke plinkima ja ma pole enam kindel, kas ikka tahaks teda presidendiks, sest kunagi ei tea kuhu inimene võib keerata kui amet juba käes on. Ah soo, jumalapärast, ärge seda Nestorit küll enam kusagile toppima hakake. Las peab pensionipõlve ja naudib oma eripensioni. Ja muidugi on veel üks võimalus, kaotage see presidendikoht üldse ära. Ma ei näe sellel üldse suurt mõtet.

 18. Kõige 2 aastat ago
  Reply

  Mitte Kaljulaid, vaid ikka Kaljurand Marina.

 19. kandideerin ise 2 aastat ago
  Reply

  Ma arvan, et samahästi võiksin mina ka see olla.

 20. Jane 2 aastat ago
  Reply

  See oleks jube kui Ansip saaks presidendiks sest ta on nii palju halba teinud meie riigile. Luik ei sobi üldse sest natomees ja sõja õhutaja. Meil on juba ebaõiglane ja tige välisminister. Tore paar küll. Meil on vaja õiglast ja rahulikkuja sõbralikku presidenti. Ansip oleks vaid Reformierakonna president nagu Ilves oli. Terk oleks tore president. Kõige ideaalsem oleks Laats.

 21. Jah 2 aastat ago
  Reply

  Minu meelest ka oleks õudne kui presidendiks saaksid Luik või Ansip. Muidu oleksin Ratase poolt aga mulle ei meeldi tema soovitatud välisminister ja üldse tema viimase aja välispoliitika.Naistest võiks olla S.Kotka või Tuus-Laul. mina pooldan ka Laatsi. Laats oleks presidendiks sobiv õiglane härrasmees.

 22. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Peaasi et president ei oöeks keegi Reformierakonnast eriti Ansip mitte. Jüri Luike ka ei tahaks kuna teda muud ei huvita kui vihavaenu ähutamine ja mõttetu sõjaline tegevus. Jüri Ratas oleks väärikas president kuid ma ei mõista tema välispoliitilis tegevust ja seda et soovitas välisministriks naise kes sinna ei sobi, kes õhutab vihavaenu ja polegi keskerakondlane. Aga siiski oleks Ratas hea president kuna on väga palju head teinud meie sisepoliitikas. Ega see kerge polnud peale Ansipi valitsust kus vaesus aina kasvas. Aga ega meil ei saagi oma arvamust poliitik avaldada sest kui see ei meeldi reformierakondlastele siis mõeldakse välja kohe mõni valesüüdistus.

 23. Oi 2 aastat ago
  Reply

  Taevas tule appi. Nägin täna öösel kohutavat und et Ansip sai presidendiks. Ärkasin kergendustundega et see oli vaid uni. Aga ehk on veel hullem kui sõjaõhutaja Luik saaks presidendiks. Ratas on neist kindlasti etem aga minu lemmikpoliitikud on Laats ja Karilaid. Nad on õiglased.

 24. Kartke Jumalat! 2 aastat ago
  Reply

  Kas LIGI ei AJAGI HIRMU PEALE ?

 25. Enn 2 aastat ago
  Reply

  Kuidas on ikka võimalik et üks inimene tõuseb võimuredelit pidi ülespoole. Nõuka ajal oli vaid poliitilistel ametialadel õel kommunist, seejärel saja protsendiline pööre ja Tartu linnapea nii nagu polekski olnud kommunistlikku minrvikku. Seejärel peaminister kui oli saadud laimuga S.Kallas minema ajada. S.Kallas oli koos E.Savisaarega valitsuses ja elu läks paremaks igas valdkonnas aga siis sai peaministriks Ansip kellest siin jutt on ja elu läks kolinal allamäge aga näe imet nüüd on ta Brüsselis. Mis ta seal teebpole teada aga nii palju ta ötles et teeb kõik mis võimalik et valitsus laiali ajada ja ta pidas oma sõna. S.Kallas on tubli mees ja tema valitsemise ajal polnud seatud sisse Reformi tagatuba kus pikemat aega vorbiti valesüüdistusi . Ja nüüd võib oletada et Ansip tahab saada presidendiks. Ei parem olgu president J Ratas.

 26. nime ei ütle 2 aastat ago
  Reply

  kommentaarid näitavad, et presidendi valimine rahva poolt ei vii ka paremale tulemusele,seda näitavad siin esiletoodud “lemmikud”, kelle seas on lausa idioote ja tühisusi, viimaste hulka kuulub kindlasti ratas juri.

  • mnjah 2 aastat ago

   Mrs või Ms “Nime Ei ütle” tühisusel näikse endal olevat suur mure, aga Jüri Ratas sobib ideaalselt nii Peaministriks kui ka Presidendiks, meeldib see sulle või mitte ja tegelikult tead sa seda isegi. Võtaks seda kibestumust nüüd vähemaks, räägitakse, et see pidavat inimese enda tervist kõige rohkem laastama. Saage juba üle ja minge eluga edasi.

 27. Triin 2 aastat ago
  Reply

  hr.Ratas olekski sobinud ,,,,,kuni lasi (kokkuleppel, et saab tähtsama koha….???) valitsusele vee peale. Teadis ta ju vägagi hästi, milline ebaõiglus, palgavaesus, ebavõrdsus, riigi areng praktiliselt seisis oravate ligi 17 aastase valitsemise ajal. Teadis, aga ikka lasi need riigilõhkujad võimu juurde—enda võimalused (antakse kommi kui hea laps oled) kaalusid taaskord riigi huvid üle. Tavaline karjerist kahjuks, suurmees, kui temas seda ainest ka oli, on nüüdseks surnud ja maha maetud. Kahtlemata oligi EKRE, lastega raske, ümbernurga ümarat mesijuttu need mehed rääkida ei osanud—kuid rahvas hakkas juba lootma, et midagi hakkabki muutuma…..kurb.

 28. nime ei ütle 2 aastat ago
  Reply

  MNJAH! mina tõesti presidendiks ei pürgi, tean enda mõõty oli saade kolmeraudne, seal mihkel raud küsis rataselt, et milline teie seisukoht on, vüi ongi teie seisukoht, et teil seisukohta pole. nii ongi, raud tabas naelapea pihta. vanasti öeldi ratase suguste vennikeste kohta – põhulõug, rohkem ei kavatse sel ratase teemal vaielda.

 29. Sedasi 2 aastat ago
  Reply

  Ansipit ja Luike küll ei tahaks mitte mingil juhul. Ratas on muidugi palju parem sest peaministrina oli ta tubli kuigi võttis ena kanda ka välisministri tegevuse. Ratas jõuab palju ainult kahjuks ka teiste riikide siseasja lahata. Aga eks igaüks kes saab presidendiks peab alluma EL-le siin oma arvamus ei loe.

 30. kysimus 2 aastat ago
  Reply

  paberite järgi on keskil ca 15000 ametlikku liiget…aga kui paljud neist keski pollitikat toetavad peale sellist riigipööret. Teevad ka jyripäeva valimistel…

 31. vastus 2 aastat ago
  Reply

  üxkõik kuidas ka EKRET ei tambitax, maalased valicxid HR Mart Helme

 32. tõnn 2 aastat ago
  Reply

  ega see presidendi amet kerge pole. kujutan ette , kui oleks ise president, pea kogu aeg pulki täis, et näidata, et sa midagi teed. pead kursis olema, kus on suusa või jooksukross, tuletõrjujatele või abipolitseinikele vaja kiitust jagada, no midagi ei oskaks välja mõelda, läheks haapsallu karuselliga sõitma, võtaks maksimovski kaasa, aga mis edasi? transrasvad ja rulluisud kaaperdas evelin juba ära. raske.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.