Välisminister Liimets osales 17+1 formaadi kokkuvõtval tippkohtumisel

Välisminister Eva-Maria Liimets osales teisipäeval veebis peetud  17+1 tippkohtumisel, kus vaadati üle selle koostööformaadi raames tehtu ja otsustati järgmise perioodi eesmärgid.

Kohtumisel vaadati üle, mis on koostööformaadi raames tehtud, ja pandi paika eesmärgid järgmiseks perioodiks. Iga riigi esindajal oli võimalus lühidalt kõneleda.

Liimets pidas oma sõnavõtus oluliseks dialoogi COVID-19 pandeemia vastase võitluse teemal. Samuti on tema sõnul vaja tagada, et riigid pandeemiaga seotud tegevusi üksteisega kooskõlastaks ning otsuseid tehtaks rahvusvahelist õigust ja inimõigusi austades.

„Meie jaoks on keskkonna teema väga oluline, seetõttu peab kliimaeesmärkide saavutamine olema kõigi koostööformaatide keskmes. Loodame, et Hiina täidab oma ÜRO peaassambleel antud lubaduse saavutada süsinikuneutraalsus aastaks 2060,“ lisas minister. Ta toonitas, et hiljuti saavutatud kokkulepe Euroopa Liidu ja Hiina investeerimislepingu osas on hea tulemus ning järgmise sammuna on väga oluline kiire edasiliikumine investeeringute kaitse leppega.

Kohtumise tulemusena kinnitati 17+1 formaadis kavandatud ürituste loetelu aastaks 2021; nendel üritustel osalemine on kõigi jaoks vabatahtlik. Osalejad nimetasid aasta 2021 säästva arengu ja keskkonnakaitse aastaks (Year of Green Development and Environmental Protection), mil proovitakse teha enam koostööd just eelmainitud eesmärkide elluviimiseks.

17+1 formaat on ellu kutsutud Hiina eestvedamisel ning hõlmab lisaks Hiinale Kesk- ja Ida-Euroopa riike. Eesti on formaadi tippkohtumistel osalenud aastast 2012. See mitteametlik majanduskoostöö edendamiseks loodud koostööformaat on muu hulgas toetanud kahepoolseid suhteid Hiinaga.

4 kommentaari
 1. Sellest 10 kuud ago
  Reply

  17+1 Hiina kambast tuleb KOHE ja PÕHIMÕTTELISELT suure lärmiga välja astuda.

 2. Jane 10 kuud ago
  Reply

  Keskonna teema on küll oluline kuid meie ei suudas selles osas midagi õra teha ja kõik see on vaid paljad sõnad. Ma tahaks hoopis teiste arvamust kuulda sest ma pole Liimetsa tegevuses midagi positiivset märganud. Ah nüüd oleme juba Hiinani jõudnud aga vaevalt et Hiina üldse tunneb meie vastu huvi või võtab arvesse meie juttu.

 3. Eve 10 kuud ago
  Reply

  Ma pole enam ajalehte Kesknädal tükk aega tellinud sest varem meeldis see mulle rohkem. Asa nüüd tahaks ma seda teha et vaadata kas selles lehes ajakirjanikud enam sõna ei võta sest mul on tähtsam teada keskerakondlike ajakirjanike arvamus aga selle järgi mis arvutist saab lugeda on mulje et poliitikud on endale saanud ka ajakirjanike elukutse, oli tore saade Meedia keskpunkt kust saime teada mis tegelikult toimub aga see kaotati ära.Teleris ka päevauudiseid kuulata ei taha. vahest siiski Reporterit vaatan. Tahaks kuulda ja lugeda ka nende inimeste arvamust kes kritiseeriks mei välispoliitikat ja üldse ebaõiget tegevust. Aga küllap ei julge keegi ajakirjanikest seda teha sest siis satub ise löögi alla selliseid näiteid võib tuua mitmeid.

 4. to Jane 10 kuud ago
  Reply

  Ei arvesta muidugi, kes üldse arvestab? aga hoidku Issand, et huvi tunneks. Aga tunnebki ,juba ammu,Töökas rahvas seal. Ja meie ahnurid põllumehed tulevad neile suure plärinaga teele vastu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.