Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liikmeks valiti Aivar Aru

Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) volikogu valis teisipäeval uueks juhatuse liikmeks Saaremaa volikogu aseesimehe Aivar Aru.

“Regionaalne esindatus ja tasakaal on oluline,” ütles ELVL-i juhatuse esimees Tiit Terik. “Nüüd on liidu juhatuses esindatud ka saared. Aivar Aru on kahtlemata väga võimekas omavalitsusjuht ning tänu oma ettevõtlusvaldkonna kogemusele on tema sõnavõtud ning ettepanekud suureks väärtuseks kõigile liidu liikmetele, kui Eesti Linnade ja Valdade Liit seisab läbirääkimistel riigiga kohalike omavalitsuste huvide eest.”

Aru on varasemalt kuulunud ka asendusliikmena Euroopa Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni.

Aru peab värske juhatuse liikmena väga oluliseks Eesti saarte eest seismist. “Üheks minu eesmärgiks Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuses on just see, et saartel elavate inimeste mured ja mõtted saaksid laiemat kandepinda läbi suurima omavalitsusorganisatsiooni, millel ka vanust juba üle väärika saja aasta. Mul on hea meel, et üle pika aja on ELVLi juhatuses saarte esindaja,“ lisas ta.

Liidu juhatuses vabanes üks koht seoses Anneli Otti lahkumisega ministriametisse.

2 kommentaari
 1. Kole lugu 3 nädalat ago
  Reply

  Soome saadik kaebab seksuaalse ahistamise ja muul viisil diskrimineerimise üle Euroopa ühes tähtsamas juhtorganis – Euroopa Parlamendis.
  28-aastane saadik Alviina Alametsä ütles intervjuus Iltalehtile, et talle on tehtud koosolekute ajal ettepanekuid seksida ning muul viisil alavääristatud.
  Alametsä ütles, et koosolekutel ei anta sõna, ei taheta kommenteerida seisukohti, tõrjutakse kõrvale, alandatakse ja sõimatakse.

  • patukiri naa pikk on 3 nädalat ago

   RAPORT: Reps tunnistas, et tahtis valijaid smugeldada (Pealinn 16. märts 2016)
   4. märtsil toimunud Keskerakonna juhatuse koosolekul tunnistas Mailis Reps, et erakonna liikmed kelle avaldused ta erakonna büroole e-maili teel piirkonnavahetuseks edastas ei olnud neid avaldusi ise teinud. Valijad olid šokeeritud, kui said teada, et Reps on nende nimel avaldused esitanud. “See inetu lugu on loomulikult kahetsusväärne ja erakonna liikmete suhtes ebaaus,” ütles Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid, “samas vabandas Mailis Reps selle eest erakonna juhatuse koosolekul mitu korda ning mulle näib, et ta kahetseb. Tegemist on küll väga piinliku juhtumiga, kuid ma leian, et Reps võiks siiski Keskerakonnas jätkata, kui ta on oma veast õppinud.”
   Pevkur: Ratas kaalugu, kas Repsil sobib pärast avalikkusele valetamist ministriametis jätkata (Postimees, 22. veebruar 2017)
   Vahetuim põhjus on Mailis Repsi valetamine intervjuu andmise kohta propagandakanalile Sputnik, ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur: Taunitav on ka intervjuus räägitu – küüditamise õigustamine poliitiliste motiividega.
   Kas haridusminister Mailis Reps peaks ametist lahkuma? (Õhtuleht.ee, 23. veebruar 2017)
   Jüri Adams, Riigikogu liige: „Eesti poliitikas on oluline, et meil on ministriametis inimesed, kes ei valeta. Jah, Mailis Reps peab tagasi astuma.“
   TABATUD: Haridusminister Reps valetas Soome kohustusliku lasteaias käimise kohta (Lõunaeestlane , 7. juuni 2018)
   Võru sünnipäevalaps: Minister Reps valetas (Lõunaeestlane, 13. märts 2020)
   Reps vassis Intervjuus (Eesti Ekspress, 22. juuni 2020).
   „LP-le kinnitas haridusminister Mailis Reps, et Keskerakonna 50 000eurose annetuse algallikas ärimees Martin Künnap „polegi Hipodroomi arendajatega otseselt seotud“. Minister viitas, et nii ei saavat suur¬annetuse taga poliitilist motiivi leiduda. Tegelikult on Martin Künnap juba neli aastat koos Hipodroomi maaomanikega kaasomanik ja juhatuse liige osaühingus Hipodroomi 15, mis hakkab lähiajal ehitama alale elumaju kokku 100 korteriga. Künnap on Hipodroomi omanike äripartner ka Narva Varesesaare arenduses.“
   Korruptsioon ja valetamine on vaba (Õhtuleht, 18.november 2020)
   Minister Mailis Reps vassis ja valetas. Põhimõtteliselt peaks arutelu siin lõppema, kuid mida teha olukorras, kus sellisele ministrile kiidab takka peaminister ja riigikogulased, nagu näiteks Oudekki Loone ja Erki Savisaar. Kohtusime minister Repsiga ja küsisime, kuidas ta on tiheda töögraafiku kõrval pere logistika korraldanud. „Ma olen väga tänulik raudteele. Lapsed sõidavad rongiga,“ kostis Reps. Minister valetas.
   Näitasime talle videot, kus on näha, et lapsi transporditakse ministri ametiautoga. „Ju siis tol hetkel on praktiline,“ kostis Reps. Ta valetas.
   Küsisime, kas minister on ametiautoga käinud perereisil Horvaatias. Küsisime, kas minister on ametiautoga käinud perereisil Horvaatias. „Ei,“ kostis minister. Ta valetas.
   Tänaseks on selged märgid, et lisaks autole ja autojuhile tegelevad ministri laste hoidmisega ka kõrgeltmakstud nõunikud, keda haridusministeeriumi avalikes andmetes varjatakse. Kui midagi varjatakse, ju siis on põhjust varjata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.