Riik toetab spordi- ja kultuuriüritusi Ida-Virumaal

Foto: Arvo Meeks/Scanpix

 Integratsiooni Sihtasutus ja rahandusministeerium kuulutasid reedest välja taotlusvooru Ida-Virumaal toimuvate spordi- ja kultuuriürituste toetamiseks, mis edendavad piirkonna majandusarengut, ettevõtlust ja turismi, suurendavad regiooni atraktiivsust, toovad piirkonda külastajaid kogu Eestist ning aitavad kaasa erineva kultuurilise taustaga inimeste kontaktide loomisele.

“Spordi- ja kultuuritegevus üleüldiselt on pidanud olude sunnil hoidma tagasihoidlikku joont ning initsiatiiv sündmuste ja festivalide korraldamiseks tulevikus on täna väga oodatud,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „On vaid hea meel, et saame ürituste meetmega aidata kaasa Ida-Virumaa majanduse ja loodetavasti ka siseturismi elavdamisele laiemalt.”

„Ida-Virumaal läbiviidavate spordi- ja kultuuriürituste toetamise kaudu saame tugevdada Eesti teiste piirkondade sidemeid Ida-Virumaaga ning aidata kaasa erineva kultuurilise taustaga inimeste igapäevaste kontaktide suurendamisele ja omavahelisele suhtlusele ning seeläbi ka eesti keele laiemale kasutamisele regioonis,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Kristina Pirgop.

Taotlusvooru eelarve on 227 660,72 eurot. Toetuse minimaalne summa on 10 000 eurot ja maksimaalne 25 000 eurot ühe taotluse kohta. Taotlusi saab esitada 15. märtsini, vooru rahastab rahandusministeerium.

Taotlusvoorus toetatavad üritused peavad olema vähemalt maakondliku tähtsusega ning minimaalse osalejate arvuga 1000 inimest. Toetatakse nii esmakordselt toimuvaid spordi- ja kultuuriüritusi, kui ka neid, mis toimuvad korduvalt. Projektide abikõlblikkuse periood on tänavu 1. aprillist kuni järgmise aasta 31. jaanuarini.

Toetust saab taotleda kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ning arendamine Ida-Virumaal on osa riigi regionaalarengu strateegia raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös rahandusministeeriumiga.

Lisainfot taotlusvoorus osalemise kohta saab infopäevadel, mis toimuvad 18. veebruaril kell 14 eesti keeles ja 19. veebruaril kell 14 vene keeles Zoomi keskkonnas.

2 kommentaari
  1. Kuna Petserimaa ja Jaanilinna alad kuuluvad Eestile siis kas riik toetab vene elanikkonnal saada maad nendel aladel ?
    Putin kutsus vene elanikkonda tagasi Venemaale ja lubas neile kortereid.

  2. Nojah 1 aasta ago
    Reply

    Paistab et meil on hooliv ja tubli siseminister, rahandusminister oleks pidanud olema ka keskerakondlane. Ehk nüüd paneb Reformi tagatuba ka oma uksed kinni ja unustab valesüüdistused eriti nende lemmiksüüdistused korruptsiooni näol-Pealegi on rahandus nende käes. Oleks välisminister, kes pole keskerakondlane ka mõni teine ehk siis poleks vigagi. Sisepoliitika oli eelmise valitsuse ajal kõrgel tasemel, ehk jätkub see töö ka praeguse valitsuse ajal kuid välispoliitika on õudust äratav.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.