Tallinn ehitab Majaka asumit ja Kadriorgu ühendava kergliiklussilla

Kadrioru loss

Veebruaris algab Majaka asumit ja Kadriorgu ühendava kergliiklussilla ehitus, sild läheb maksma ligi 900 000 eurot. 

Tallinn ehitab Gonsiori ja Majaka tänava ühendamiseks 200 meetrit pika kergliiklustee lõigu, kuhu tuleb ka  kaheosaline kergliiklustee sild koos vaateplatvormiga, edastas linnavalitsus. Lisaks ehitatakse tänavavalgustus, uuendatakse tehnovõrke, tehakse  maastikukujundustöid ning  paigaldatakse liikluskorraldus- ja ohutusvahendid.

Kergliiklussilla ehitustöö läheb maksma  884 412 eurot ning valmimistähtaeg on oktoobris.

„Valmiv kergliiklussild on osa suurest projektist, mis ühendab 2019. aastal valminud Ülemiste järvega piirneva kergliiklustee Pärnu maanteel Rahumäe raudteeviaduktilt algava Lääne-Tallinna kergliiklusteega. Sild on vajalik, et võimaldada mugavat ja turvalist üleminekut Majaka tänavalt Kadriorus algavatele kergliikluskoridoridele Filtri, Gonsiori ja J. Poska tänavate suunas,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

„Jalakäijate ja jalgratturite liikluses on Lasnamäelt vaadates võtmeküsimuseks siduvus Kesklinnaga. Majaka tänavalt algav kergliiklussild jätkab Majaka tänava rattatee trajektoori ja avab mugava ja turvalise võimaluse kahe linnaosa vahel liikumiseks. See on alles esimene samm linnaosade paremaks omavaheliseks sidumiseks – järgneb ka Lubja tänaval liikumisvõimaluste parandamine ja uus ühendus läbi Valge tänava,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. Ta lisas, et koos sillaga ehitatakse väike vaateplatvorm Lasnamäe tänava nõlvale.

Uue kergliiklustee projekti koostas koostanud Reaalprojekt OÜ ning tee ehitab TREF Nord AS.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.