Valitsus leppis kokku koroonaviiruse leviku pidurdamiseks vajalikud meetmed

Stenbocki maja, 18. veebruar 2021 – Valitsus leppis täna kabinetinõupidamisel kokku koroonaviiruse leviku kasvu piiramiseks vajalikud meetmed, mis hakkavad kehtima esmaspäeval.

Haridus
Teadusnõukoja ettepanekul otsustas valitsus, et pärast koolivaheaja lõppu ei toimu koolihoonetes alates 5. klassist ühe nädala jooksul kohapealset õppetööd, et katkestada nakkusahelad. Seega ei või õppijad 1.–7. märtsini üldhariduskoolide õppehoonetes viibida ega seal liikuda.

Piirang ei kehti 1.–4. klassi õpilastele ega siis, kui õppijad vajavad hariduslikke tugiteenuseid või õpetaja hinnangul õpitulemuste saavutamiseks konsultatsioone, sooritavad praktilist õpet, eksameid või teste või osalevad olümpiaadidel.

Huviharidus, -tegevus, täiendkoolitus, -õpe ja noorsootöö ja sport
Laste, noorte ja täiskasvanute huvihariduses, huvitegevuses, täiendkoolitusel, täiendõppel, noorsootöös ning sportimisel ei ole rühmaviisiline tegevus vähemalt kahel järgmisel nädalal lubatud.

Sisetingimustes võib kokku viibida maksimaalselt 200 inimest. Välitingimustes on huviharidus, -tegevus, täiendkoolitus, -õpe, noorsootöö ja sportimine lubatud mitte rohkem kui 250 inimesel, kui järgitakse inimeste hajutamise nõuet. Sama kehtib ka välitingimustes toimuvatele spordivõistlustele.

Avalikud kogunemised ja jumalateenistused
Mittestatsionaarsete istekohtadega avalikud kogunemised ja jumalateenistused on sisetingimustes lubatud kuni 50-protsendilise täitumuse korral. Sel juhul võib siseruumides kogunemistel osaleda mitte rohkem kui 200 inimest. Välitingimustes võib üritustel osaleda kokku kuni 250 inimest, kuid nad peavad olema hajutatud.

Meelelahutus
Samad reeglid ehk nii 50-protsendilise täitumuse nõue, sisetingimustes 200 ja välitingimustes 250 inimese piirmäär kehtivad ka meelelahutusteenuse osutamise kohtades ja ajal. Nõuded kehtivad meelelahutusteenuse osutamisel nii avalikes kui ka mitteavalikes kohtades.

Toitlustus
Söögikohtades hakkab järgmisest nädalast kehtima 50-protsendilise täitumuse reegel. Lisaks peab valitsus vajalikuks rakendada toitlustusasutustes kehtivate nõuete täitmise üle sihitatud järelevalvet.

Saunad, basseinid, veekeskused ja ujulad
Avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates tohib järgmisel kahel nädalal teha üksnes sporti, kui järgitakse sportimisele kehtestatud reegleid.

Piirang ei kehti spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele, samuti puuetega inimeste tegevustele.

Tegemist on valitsuse kabinetinõupidamisel tehtud põhimõtteliste otsustega, ametlikult annab valitsus vastava korralduse lähiajal.

7 kommentaari
 1. Ajaleht “Meie maa” artikkel :

  Tipparst seljatas koroonaviiruse sauna ja malaariaravimiga
  Autor: Ivika Laanet-Nuut
  Kolmapäev, 27. jaanuar 2021.

  Aasta lõpus nakatus koroonaviirusesse Kuressaare haiglas patsiente vastu võttev tippkardioloog Hasso Uuetoa, kes põdes haiguse läbi kergekujuliselt.

  • Igahommikused maoloputused muudavad inimorganismi immuunseks viiruste vastu.
   Tiibeti mungad sügiseti teevad endale maoloputust.
   Sügisel ilmade jahenedes makku hakkab kogunema lima. Kui toda koguneb liiga palju siis inimene haigestub. Ta nina muutub tatiseks ja hakkab köhima. Selle vältimiseks tuleb enne haigestumist teha maoloputust.

   Mina saavutasin immuunsuse viiruste vastu igahommikuste maoloputuste abil.
   Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Viirused ei lasknud magada, nina oli tatine ja köhisin.
   Sellest ajast saati mil tegin maoloputusi ma pole enam haigestunud. Seda on juba kümme aastat.
   Kuna hommikul on magu tühi siis maoloputus ei too suhu okset ega ka selle maitset,kui siis pisut vaid.
   Joo sooja puhast keedetud vett paar liitrit ja hoia endas minuti kaks kuni kümme ja siis pane kaks sõrme kurku ja oksenda vesi välja. See tekitab imeliselt hea enesetunde.
   Maoloputust saab teha lühiajaliselt,paar kuud ja mitte enam. Ma tegin pool aastat ja kõrvalnähtusid ei tekkinud.
   Pidev maoloputus pidavat olema halb neelamisteedele.
   Näpud kurkku !!!

   Ajaleht “Meie maa” artikkel :

   Tipparst seljatas koroonaviiruse sauna ja malaariaravimiga
   Autor: Ivika Laanet-Nuut
   Kolmapäev, 27. jaanuar 2021.

   Aasta lõpus nakatus koroonaviirusesse Kuressaare haiglas patsiente vastu võttev tippkardioloog Hasso Uuetoa, kes põdes haiguse läbi kergekujuliselt.

  • Päev enne eilset

   Viktor Vassiljev, arst, riigikogu liige, Keskerakond

   Kunagi oli koroonaeelne aeg. Siis oli Eestis igal aastal ligi 5000 testidega kinnitatud gripijuhtu, kliinilise pildi järgi 12 000 diagnoosi, 50-90 gripisurma aastas. Ägedaid hingamisteede nakkusi oli keskmiselt 200 000 juhtu aastas. Teate ju küll: köha, nohu, mõni päev palavikku ja kodus tabletineelamist.

   Veel kord: kakssada tuhat. Kõik sellepärast, et koroonaeelsel ajal, kõigest aasta tagasi, saatsime tatise lapse kooli − ja paari päeva pärast oli pool klassi haige.

   Läksime tõbisena tööle ning seda peeti nagu auasjaks − nädala pärast pool kollektiivi palavikuga maas. See oli tollal normaalne: mis see ära ei ole, nädala pärast kõik kenasti puhanuna jälle tööl. Ja keegi ei kartnud. Vastupidi − iga kodanik teadis, et enam-vähem suurema tõenäosusega tuleb tal tatitõbi sügisel kallale ja enam-vähem tõenäoliselt saavad selle temalt ka pereliikmed. Normaalne.

   Igal sügisel kuulutati: “Peske käsi, ärge ligimesele näkku köhige, ärge tõbisena kooli ja tööle minge.” Kes seda viitsis lugeda.

   Ja mida siis muud praegu teilt nõutakse. Ainult nüüd on hirm nahas, et juhtub viirus külge, siis torgatakse pulk ninna, kuulutatakse rahvavaenlaseks ja pannakse koduaresti.

   Pole parata, pean siinsamas teid veel kord hirmutama: uuuh, tuleb ja tapab, kui te käsi ei pese ja üksteisele näkku köhite!

   Nojah, koroonaeelsel ajal polnud hirmu, ja polnud ka hoiatustest kasu. Nüüd vaatab surmahirm igast ajalehest ja uudistesaatest vastu ning asjast on kasu. Grippi pole meil ollagi − ei pääse löögile. Kõhugrippi eelmisest aastast 78% vähem − kus ta saab tulla, kui käed pestud.

   Nii et iga-aastased 50 gripisurma, need oleme ära hoidnud, ja see on suur võit. Ikkagi inimelud. Kui me 2+2-reeglit ei täidaks ja kas või vahel harva maske ei kannaks, siis oleksid need meie kaaskodanikud ju täna surnud. Juba sellepärast võime ennast ja vabariigi valitsust kiita − oleme tõesti ära teeninud.

   Jätkame samas vaimus, rahvas, ja − mis parata − ilmselt ka hirmust värisedes: aitäh, vaba ajakirjandus. Veel aastakese peame vastu, siis muutub COVID-19 tavaliseks sesoonseks piisknakkuseks, nagu gripp, paragripp ja kümmekond muud viirust, mille nimed kellelgi meelde ei jää. 10% nendest on muuseas juba aastaid olnud erisugused koroonaviirused, oleme nendega elanud ja elame veel.

   Vaktsiinikandidaate on praegu mitmeid: üks mõjub ainult Putini portreed näidates, teist peab miinus 80 kraadi juures hoidma. Korralikku vaktsiini ei tule enne järgmist sügist. Esialgu konstrueeritakse koroonavaktsiini universaalset “alust”, millele on võimalik ehitada kindlale viiruse serotüübile vastav vaktsiin, igal aastal uus, sarnaselt gripi omaga.

   Et praegu on maailma eri paigus levimas mitu serotüüpi, siis esimene võimalus täpselt sobiva vaktsiini koostamiseks tekibki järgmise hooaja alates. Siis peame sügisel ära otsustama, mida süstime: gripivaktsiini, koroona oma. Veel tuleb meelde, et teetanus on tegemata; aga kuidas on puugivaktsiiniga? Leetrite kohta räägiti ka midagi…

   Äkki hoopis kirikus küünal panna? Pidi ka aitama… Gripivaktsiin on juba viiskümmend aastat olemas, gripp samuti. Koroona kui sesoonse nakkuse vastu aitab vaktsiin ilmselt sama palju kui gripi vastu − tõhusus umbes 25%. Aga noh, asi seegi.

   Nii et pole parata, pean siinsamas teid veel kord hirmutama: uuuh, tuleb ja tapab, kui te käsi ei pese ja üksteisele näkku köhite! Hirm, nälg ja sugutung panevad inimese liikuma − need kaks viimast ei ole vist antud kontekstis asjakohased. Kahjuks. Kuigi ka hirmuga harjub ära. Suitsupakil on täiesti konkreetne hoiatus, et tapab su piinarikkalt, kole pilt juures. Ja mis siis − neid pilte lausa kollektsioneeritakse, et saaks täiskomplekti kokku.

   Huvitav, millal jõuame selleni, et ka autojuhid kuulutatakse mõrtsukateks? Tapavad ju meil Eestis igal aastal 50 inimest. Auto on paha-paha: kui näed teist, jookse peitu. Ja sohvritele tätoveerime juhiloa numbri otsaette, et teaks nendega lapsi hirmutada.

   Nii et käi jala, inimene, maskiga, desopudeliga, teistest omaette. Viina võta kodus salaja, teater on satanistide tempel, ja igaks juhuks kiida valitsust − see võib ju ka kurjaks muutuda, paneb su koju kinni, hakka siis rõdul panni taguma.

   Ahjaa, mina isiklikult pesen käsi sama palju kui enne koroonat. Nii, nagu lapsepõlves ema õpetas: väljast tulles ja enne sööki. Ei midagi uut mulle.

   Sokke vahetan ka, mida teilegi palavalt soovitan. Koroona vastu otseselt ei aita, aga teate, distsiplineerib. Kahju, et ei saa karantiini panna neid, kes sokke ei vaheta. Või ehk polegi vaja − haisu tunned, koroonat pole, abiks seegi.

 2. kardioloogil tugev süd -looduse ant või ise nii tark arst? 4 kuud ago
  Reply

  Peab tal aga VÄGEV SÜDA olema !!!
  Ma kannata isegi sauna mitte, juba lapsena ei talunud.

 3. Almar Glustsenko 4 kuud ago
  Reply

  Põrgu ja Taevas, Yin ja Yan, Kolla-sinine ja Roheline (nurkavalgunud vabamüüri-malelaualine?), hea politseinik ja halb politseinik, Õun ja Madu, (Oraava-juutla pätsajailt Artur Sirgu, Kalevipoja, Suure Tõllu, Kihnu Jõnni, Hardo Aasmäe, Jaanus Käärmanni…) Elu ja Surm…

  Enne 1550 aastat kandus siinmaine loodusjätkusuutlik rahvus-hõimude pärimus edasi suuliselt. See oli oma ja jätkulise ning võõraste esimesel võimalusel samojeedimise (ja ise ära seedimise) alus.
  ..
  Ordu 1200 tulles hakkas see muutuma ja rahvuskultuur hulga kiiremini hävima.

  Seda ma ütlesin ka, Pokumaa kihelkonna ühe hõimuvanema mihe kõrval istudes, Tartus, vabamüüristatud korpidemajas, Kuperjanovi tänaval, Maakogu nõukogul istudes, kui OSCE-st, jänki-juutla, RAND-NATO Moldova kanti viija …
  (ja vabamüürlaste „tankisti”, nüüdse RSR-Rohe juhi ning metsade võõr-vargla, FSC, juhi, Rea Rausi poolt Maakogu „diktaatoriks” ostetu)

  Saaremaa kaitseliidu taastaja, Kristjan Moora (muinaspärimuse uurija, Erik Moora poeg) ärgitas meid oma rahvustõde raamatutest (soomekeeli ju lausa Piiblist) otsima ja vabamüürlaste saadik, Emil Rutiku teda selles toetas.

  2009 (Tartu) THI vabamüüristus-laulupeol räägiti see, suulisest pärimusest anastajate poolt ettekirjutatud rahvus-hõimuhävituse tegemise, lugu näitlikult ära, sisult nii:

  Meie (kas ka maarahva ugride?) juudi-saksa-vene-taani-poola-jmi (nendena) ülesärkamise laulikud, Jannsen ja Koidula sõitnud Soome omasugusele Lönnrotile külla, kus toimus (siis nende 3 messia ehk idamaise targa) vahel nii (ühisväljamõeldud tooraliku) eepose kui ka laulupeo ideede vahetus kui ka vastava pandeem-strateegia paikapanek.

  Maarahvas sai sellest regivärsitu, (Riia)linnastatud orjakultuuri, ristilöödud metsagermaanidelt ja looduspärimusetu piibelliku eepose (mille Purga, Kännu-Kuke Eurolasteaiaga raamatukogus,2018 veelgi rohkem juudistas ja ta kirjastamisrabi tegi ka Suure Tõlluga 2020 sama).

  Anastajad on seejärel muretult saanud nimetada end meie maa (juudi-ühis-inimlikkuse)peremeesrahvaks ja meie oleme omanud „vabadust” jääda nende saunikuiks.

  Valdav osa anastajaid pole meie (esivanemate) massitappude eest vabandanud, saati siis isegi nüüdseks viimase 30 aasta jooksul Germaaniasse, sisult Eurojuudi röövitud Eesti tööstuskasumigi eest vähemalt 240 000 000 000 eurot tagastanud.

  Meid tapma sunnitud metsagermaane on sunnitud seevastu vabandama nende endigi samade anastajate ees (mis toimus varem kui Eesti anastamine) ja seetöttu maksavad, oma pruunsöetuhaga nüüdseks saastatud endise metsa maal tööstusorjavad metsagermaanid enamuse kasumist mitte meile vaid meie ja nende ühisanastajaile.

  Sestap on väga tervitatav, et sa, Harry konkretiseerid siin alaliselt meie ühisvaenlast ja tood ilmekaid näiteid selle kohta, millest me peame peamisena vabanema, et looduse rüppe ellu jääma naasta.

  Sõnaga: Mis kinni ei jää, saab kinni löödud.

  Meie reliikvia ei ole meie poolt ärasöödud anastajate kondid, sest looduses läheb kõik asjaette ja ringlusse. Kaltsium ka.

  Järelkirba:

  Kas jänki-juutla poolt väljasuretatavatele indiaani hõimudele keeli väjamõtlev Indrek Park, kes on samuti Tartu korpi liige, saab seega tegeleda Indiana Ülikoolis millegi muuga, kui oma juutla anastus-Valitsuse-Riigikogu poolt „covid”-majandusanastusega kiirväljasuretatavate Eesti ugridega samasuguses olukorras olevatele, üleilma-juutlaks ühendatud rahvaste organisatsiooni skol-streikis tolmu tallatud Indiaania peremeeshõimudele hävitava koli-raamattu kirjutamisega?

 4. Las 4 kuud ago
  Reply

  parem riigikogu võtab vastu otsuse, et viirust meil enam ei tunnistata ning iga teade viirusest on vaenukõne.

 5. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Ostame vene vaktsiini ja saamegi koroona kontrolli alla. Aga kahjuks pole meie teha oleme ju liidus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.