Pensionitõus jätkub!

Koos täiendava pensionilisaga laste kasvatamise eest tõuseb vanaduspensionäride sissetulek alates 1. aprillist keskmiselt 29 euro võrra. Praegu on keskmine pension 44-aastase pensioniõigusliku staažiga inimesel 528 eurot kuus. Aprillikuust on see aga 552 eurot ning lisaks kasvab pensionilisa iga lapse kasvatamise eest hinnanguliselt 3,5 euro võrra.

Varasemad prognoosid nägid tänavuseks ette pensionitõusu parimal juhul 20 euro ulatuses. Oodatust suurem kasv sai võimalikuks tänu erakorralisele pensionitõusule ning sotsiaalmaksu oodatust paremale laekumisele. Seda toetasid meie mullused ühispingutused – hoida majandus võimalikult avatuna ning pakkuda riigi kriisiabi raskustesse sattunud inimestele ja ettevõtetele.

Mõistagi seisab Keskerakond selle eest, et seadusest tulenevale kasvule lisanduks erakorraline pensionitõus ka edaspidi. 2022. aasta pensionitõusu suurus sõltub suuresti pensioni teise samba reformist vabaneva raha hulgast. Samuti panustab Keskerakond sellesse, et järgmisest aastast saaks keskmine vanaduspension maksuvabaks. Neid mõlemaid näeb ette ka praeguse valitsuskoalitsiooni koostöölepe.

10 kommentaari
 1. Jälle 1 aasta ago
  Reply

  100€ pinsile otsas! Kõik ainult tänu keskerakonna tarkadele ja oma inimesi armastavatele juthidele.

  • Lisaks rahatrükkimisele inflatsiooni tekitatakse sisendhindade tõstmise abil.
   Nii kuis tõstetakse elektrivoolu hinda siis automaatselt kerkivad hinnad teenustele ja toodetele aga palgad ei kerki.

   Inflatsiooniga hoitakse Eestit vaesuses ja elatustaset madalana.

   Inglismaal puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.
   Andro Roos :” Mõtteid parteidele maksukoorumuse radikaalse vähendamise elluviimiseks (aga ärge lootkegi, parteidel ei jätku mõistust ja mune):

   Alates aastast 973 toimus Inglismaal raha ümbermüntimine iga kuue aasta tagant. See toimus järgnevalt: kuninglik rahapada muutis iga kuue aasta järel olemasolevad vaegväärtuslikud mündid maksevahendina kehtetuks, kogus need kokku ja müntis uue välimusega müntideks. Seda aga nii, et iga nelja vana mündi vastu andis välja ainult kolm uut münti ehk 25% vähem. Iga kuue aasta tagant korrigeeris kuninglik rahapada ka ringlusse lastavate müntide koguarvu, lähtudes otsuse tegemisel järgmise kuus-aastaku planeeritavast riigi üldisest rahavajadusest reaalmajanduse käitamisel. Sellel ümbermüntimisel oli kaks peamist mõtet. Esiteks toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus. Teiseks positiivseks nähtuseks ümbermüntimise juures oli see, et kuni münte ümber vermiti, ei kaotanud valuuta ise väärtust, st puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu. Selline ümbermüntimisel põhinev süsteem kattis õige pea lisaks Inglismaale terve Lääne-Euroopa.”

   Kas leidsite Andro Roosi tekstist selle lause ?:

   puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.

   Andro Roos : ” Niikaua kuni eksisteerib riigiväline intressiga keskpank ja tema raha, seni ei saa olla ka vaba turumajandust ega tõhusust.”

   Inflatsiooni likvideerimiseks Eesti Riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia ja Eleringi elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia ja Elering on riigiasutused mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud ehk siis elekter peab olema tasuta.

   Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetri kõrgused sest seal on tuult alati.
   Teine variant on päikesepaneelide jaam mille pindala on Sirtsu soo jagu.

   Inflatsiooni likvideerimiseks peab kütus olema tasuta.
   Auto sisepõlemis mootorile paigaldatakse elektrolüüsi aparaat mis lahutab veest vesiniku ja toodab paukgaasi piiramatus koguses ja tasuta.

  • Inflatsioon ongi olnud meie majanduskasv?
   Einar Eiland, EMÜ majandusmagister
   Kui panna graafikule kõrvuti inflatsiooni ja sisemajanduse kogutoodangu kõverad, selgub, et kümne viimase aasta jooksul pole tavakodanik mitte mingit majanduskasvu tunda saanudki.

   Lähtudes Eesti Panga soovitatud statistikaameti andmetest, jõuame hämmastavale järeldusele: majanduskasv ületab inflatsiooni kümne aasta lõikes vaid 1,3 protsendiga. Võib öelda, et sisuliselt nullib inflatsioon majanduskasvu.

   Kui arvestada majandustsükli pikkuseks kümme aastat, see on eelmisest langusest praeguse kriisini, siis on meie majanduskasv tavakodanikule osutunud nullilähedaseks, sest nii palju kui on tõusnud majandus, on kasvanud hinnadki. Tavatarbija pole saadud raha eest rohkem osta saanud. Headel aegadel kogutu on halbadel aegadel kohe kasutusse läinud.

   Meie taasiseseisvumise perioodi viimased kümme aastat pole olnud mitte majanduskasv, vaid meeleheitlik Euroopa hindade tagaajamine. Kõige rängemalt on inflatsiooni läbi kannatanud tavatarbija ehk kõige nõrgem lüli ühiskonnas. Just tema on sunnitud tarbima kõige enam kallinevaid tooteid, näiteks toitu. Ta ei osta kinnisvara ega kulda, mida hiljem kallimalt müüa.

   Naudi roosasid prille

   Seega on valitsuspoliitika osaks kujunenud raha äravõtmine või äravõtmise organiseerimine nendelt, kellest jõud üle käib ja vastava informatiivse seisundi loomine. Selline käitumine on iseloomulik feodaalkorrale, mitte demokraatlikule riigile. Vastuolu ilmneb ka euroopalike tavadega, mille kohaselt riik peaks toimima rahva huvides, mitte looma tingimusi inimeste vaesumiseks. Viimati nimetatud protsessist räägime, sest lõhe Eesti ja Euroopa Liidu sissetulekute vahel suureneb.

   Eesti kõrget inflatsiooni on probleemina käsitlenud ka rahvusvahelised reitinguagentuurid. Ilmselt oli ka nende mure seotud rahva vaesumisega. Ent selle jutu ees on siinse maakamara valitsejad oma kõrvad lihtsalt sulgenud. Seega on pimekurdi mängimisest saanud meie poliitika osa.

   Rahvale valeandmete ja pooltõdede esitamine või olukorra tõlgendamine omakasupüüdlikult on kuritegelik nii valimistel valitsejate poolt hääletanute kui ka ühiskonna suhtes.

   Kreeka laenude puhul oleme valeandmete esitamise julgelt hukka mõistnud. Kuid kahjuks on valelike pooltõdede esitamisest Eesti Panga ja statistikaameti andmetele tuginedes saanud kohaliku poliitika lahutamatu osa. Tegeliku seisundi varjamine meenutab olukorda arstipraksisest, kus patsiendile pakutakse kõhuvalu raviks roosade prillide kandmist ja lõbusate meelelahutuslike multifilmide vaatamist.

   Mõne aja pärast aga selgub, et patsient on surnud või riigist lahkunud. Nii laheneb olukord ise ega vajagi riiklikku sekkumist.

  • Inflatsiooni likvideerimiseks Eesti Riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia ja Eleringi elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia ja Elering on riigiasutused mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud ehk siis elekter peab olema tasuta.

   Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetri kõrgused sest seal on tuult alati.
   Teine variant on päikesepaneelide jaam mille pindala on Sirtsu soo jagu.

   Inflatsiooni likvideerimiseks peab kütus olema tasuta.
   Auto sisepõlemis mootorile paigaldatakse elektrolüüsi aparaat mis lahutab veest vesiniku ja toodab paukgaasi piiramatus koguses ja tasuta.

 2. Ootan 1 aasta ago
  Reply

  saja euro tulekut pensionile lisaks. Seda lubadust kesikute juhtidel ei m ollnudki plaanis tõsta. Sulimisega said pensionäride hääli ja pääsesid valitsema. Teist korda rahvas neid ei usu.
  Reeturid Toompealt minema.

 3. paljas p....ee 1 aasta ago
  Reply

  hakkan kollasest lugema 1,2,3……8 rohelises graafikus ja ongi vanainimese eluke otsas. ootas teine ikka, et 20 tuleb otsa, sai sest paar õlut ja oligi kõik. paljuks need seda 500 euri saavad??? Miks sa siis keskmiseks seda nimetad? 800 euri peab olema miinimum vanaduspension -nagu valgele inimesele kohane. egas me Aafrikas ela palja p…ga apelsinipuu all.

 4. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Lälle need pikad kommentaarid mida keegi ei loe. Aitäh Keskerakonnale hoolitsuse eest.Sisepoliitikas on keskerakondlik valitsus juba varemgi palju head ära teinud aga arusaadav et välispoliitika ei olene meistsest oleme liidus aga siiski oleks välisminister olema keegi teine.

  • Janele. 1 aasta ago

   On teinud palju head. Mis nimelt? Loetle.

 5. Ei 1 aasta ago
  Reply

  tohigi surmaeelikutele liiga palju pinssi maksta. Nad hakkavad seda oma lastele ja lastelastele jagama ja siis nood ei tahagi tööd teha, sest vajadust enam pole. Oleme ju loomult oi kui laisad.
  Inimesi tuleb hoida vaesuse piiril, siis nad on sunnitud mis tahes tööd tegema ja meie kapitalistid saavad alati töökäsi.
  Inimesi tuleb igati nöökida, et sentigi järele ei jää. Juba Marksu Karla teadis seda kui oma Kapitali kirjutas. Ainult temal oli vaja rahvas üles ässitada, et kukutada talle mitte meeldinud peremehed ja ettevõtjad. Ei teagi kuidas Karlakese eluke oleks lõppenud, kui Engelsi Vidrik poleks talle raha ja pakikesi oma isa arvelt saatnud.

 6. to ei 1 aasta ago
  Reply

  Jüst piabki paillu pinssi massma. Sest voata, surmaeelik, tema tiab, et varsti ää kuolee ja akka seepärrast kõiksugu asjasi ostma ja kõikesugu assjasi tekema, mis eluajas es ole saand. Ja etskae, kuipallu majandus kasvaks sihandsest arusoamisest .Surmaeelikuid on ju 300 000. Aa sõs pia ka paillu juure panna pinssi, että
  olisi rahakesta kulutamiseks kõikse päämiste asjade kordaaamiseks ja sõs jo priiskamiseks. Ja raha jookse
  kun rattassa ja kasuksi tulee tekijalle kui müüjalle ja riigile . Ei sihandne närutamine midagist hääd too.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.