Kultuuriminister: Tartu maratonil on tähtis hoida turvalist suhtumist

Foto allikas: Vikipeedia

Kultuuriminister Anneli Ott paneb pühapäeval Tartu suusamaratoni rajale minejaile südamele, et nad peaksid rangelt kinni koroonat ohjeldavatest piirangutest.

„Eesti suurvõistluste korraldajad on tõestanud, et viiruse levimise tingimustes suudetakse korraldada turvalisi võistlusi. Tänan korraldajaid, kes on suure töö ära teinud, et maraton saaks toimuda. Selle aasta talveilm on igati soosinud väljas sportimist ja paljud on taas leidnud enda jaoks suusatamise võlu. Soovin rajale minejatele palju vastupidavust ja head sooritust. Teie pingutus olgu kõigile eeskujuks, et Eesti rahvas rohkem liiguks,“ ütles Ott.

„Samas rõhutan, et need, kes maratonil viibivad, peavad kõiki reegleid järgima, sest meie epidemioloogiline olukord on jätkuvalt keeruline. Keskendume ainult suusatamisele ja väldime tarbetuid kontakte ning pingutame selle nimel, et me võimalikult kiiresti saaksime sellest kriisist välja tulla,“ lisas Ott.

Valitsus andis 19. jaanuaril Estoloppeti suusamaratonide sarja läbiviimiseks osalejate arvu erisuse. Maratonidest on suurim Tartu maraton, mistõttu on selle toimumiseks lubatud rajale rohkem inimesi – kuni 4000 inimest pika distantsi stardis Otepääl ning maksimaalselt 2000 osalejat lühema raja stardis Arulas.

Riskide maandamise meetmed on kooskõlastatud terviseametiga, mille nõuete kohaselt ei ole tänavusele Tartu maratonile pealtvaatajad lubatud. Kohale võivad tulla vaid osalejad ning maratoni korraldamise ning teenindamisega seotud isikud.

2 kommentaari
  1. Pole teie asi 11 kuud ago
    Reply

    .Kui 4000 või 2000 inimest üksteisele kuklasse ähivad kas siis viirus ei levi? Uskumatu millises lollidemaal elame.

  2. Kodanik 11 kuud ago
    Reply

    Seda Tartu maratoni oli vaja selleks,et üks mutt saaks seal esineda ja telekast rahvale näidata. Nüüd on tsirkus läbi ja keelame 24 veebruari rahvakogunemised ära. Taoline riik on jälk.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.