Kultuuriministeerium hakkab analüüsima vabakutseliste toimetulekut

Anneli Ott

Kultuuriministeerium tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku moodustada ühine töörühm, mille eesmärk on analüüsida hetkeolukorda küsimustes, mis puudutavad vabakutseliste tööd, toimetulekut ja sotsiaalkaitset.

Eelmisel aastal  COVID-19 puhangust tingitud piirangute tõttu kriisi sattunud kultuurisektoris kasvas järsult abivajadus ning ilmnesid kitsaskohad loovisikute ja loomeliitude seaduses. Seetõttu on kultuuriministeerium tööplaani võtnud seaduse muutmise väljatöötamiskavatsuse ettevalmistamise.

Vabakutseliste töö on kultuuri kõrval praeguseks ka teistel elualadel tavapäraseks  saanud, mistõttu soovib kultuuriministeerium koos sotsiaalministeeriumi ekspertidega välja selgitada võimalikud ühisosad ning erisused kultuurivaldkonna ja teiste elualade vabakutseliste toetamisel ja sotsiaalkaitse tagamisel.

„Samuti soovime sisse seada koostöö- ja infovahetuse platvormi, mille raames hoiaksid meie ministeeriumide poliitikakujundajad ja eksperdid kasvava ja spetsiifilise sihtrühma vajadustel regulaarselt silma peal,“ kirjutas kultuuriminister Anneli Ott.

2 kommentaari
 1. eestinen 11 kuud ago
  Reply

  Soomes tuvastati täna esmaspäeval, 22. veebruaril viimase ööpäevaga 390 uut koroonaviirusega nakatumist. Kokku on Soomes tuvastatud 54 132 koroonaga nakatumist.
  Soomes on teada mitu juhtumit, kus eestlastest töötajatele on määratud koroonaga nakatumise tõttu karantiin ja nad on sõitnud sellele vaatamata laevaga tagasi Eestisse. Nüüd on tõstatatud küsimus, kas sellistest juhtumitest tuleks teada anda ametivõimude

 2. Et 11 kuud ago
  Reply

  tagada mingi toimetulek, tuleks igale kodanikule tasuda 600€ kuus. Arvutan: kui töötajäänuid on 200000, teeb see kuus 120 miljonit ja aastas 1,44 miljardit. See on 1/9 eelarvest. Täiesti talutav.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.