Välisminister ÜRO Inimõiguste Nõukogus: Eestil on jõhkrate inimõigusrikkumiste suhtes nulltolerants

Eva-Maria Liimets Foto: Välisministeerium

Täna, 22. veebruaril osales välisminister Eva-Maria Liimets videosõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu 46. istungjärgul.

Minister väljendas toetust rahvusvaheliste organisatsioonide veelgi aktiivsemale tegevusele inimõiguste kaitsmisel kogu maailmas. „Rahvusvahelise stabiilsuse säilitamiseks ja kindlustamiseks on oluline, et ÜRO süsteemi kolm põhisammast – inimõigused, rahu ja julgeolek ning majanduslik ja sotsiaalne areng – oleksid üksteisega tihedalt integreeritud,“ sõnas minister Liimets.

Eesti on toonud kiireloomulisi lahendusi vajavaid inimõiguste rikkumisi ka ÜRO Julgeolekunõukogu päevakorda. „ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena peab Eesti konfliktide ärahoidmist Julgeolekunõukogu töö lahutamatuks osaks. Inimõiguste ränk rikkumine hoiatab üldjuhul selgelt ja varakult pingete kasvu ja võimaliku konflikti eest, mistõttu riikideülene koostöö on julgeolekuohtude ennetamisel ülioluline,“ lisas minister Liimets.

Oma kõnes kinnitas minister, et soopõhine ja laste vastu suunatud vägivald on vastuvõetamatu. Samuti mõistis ta hukka rahumeelsete protestijate ja sõltumatu meedia esindajate füüsilise ründamise Valgevenes. „Eesti toetab rünnakute korraldajate vastutusele võtmist ning rõhutab nii veebis kui ka väljapool toimiva sõnavabaduse tähtsust,“ ütles välisminister.

Samuti kritiseeris minister Venemaa võimude jõuaktsioone tuhandete protestijate vastu, kes kogunesid toetama vahistatud opositsiooniesindajat Aleksei Navalnõid. „Võimude julm käitumine Navalnõid toetama kogunenud meeleavaldajate suhtes on lubamatu järg juba aastaid kestnud kodanikuühiskonna, sõltumatu meedia ja opositsiooni mahasurumisele Venemaal.“

Välisminister tervitas oma esinemises ka Ameerika Ühendriikide otsust taasalustada suhtlust ÜRO Inimõiguste Nõukoguga.

Samuti osales välisminister täna Inimõiguste Nõukogu istungi raames toimunud Genfi desarmeerimiskonverentsi kõrgetasemelisel kohtumisel.

24. veebruaril osaleb välisminister multilateralismi alliansi kohtumisel, mille kutsusid kokku Prantsusmaa ja Saksamaa välisministrid.

Eesti sõnavõtt täismahus (inglise keeles): https://vm.ee/et/uudised/statement-minister-foreign-affairs-estonia-eva-…

17 kommentaari
 1. Enn 3 aastat ago
  Reply

  Küll on ebameeldiv naine Vägivald tuleb mitmete EL-u riikide poolt, segatakse mitmete riikide rahulikku elu, saadetakse mõnedsse riikidesse sekkujaid, rahu rikkujaid. Mina tunnen ka kaasa nendele valgevenelastele kes ei märatsenud tänavatel, tunnen kaasa neile kelle rahu un rikutud väljaspoolt. algevene oli rahulik riik ilma välise sekkumiseta ja rahvas valis presidendi kes kindlustab rahuliku elu. Koostöö Venemaaga on Valgevenele väga kasulik. Sekkujad on alatud.

 2. Soo 3 aastat ago
  Reply

  On ikka ebameeldiv välisminister meil.

  • Endine Keisik Tõnis Viilol 3 aastat ago

   Astusin erakonnast välja kui sain aru, et Ratas ei pea plaanigi peale valimisi lubadustest kinni pidamist. Reetis Savisaare. Vastu otsevalimistele ja E hääletuse kadumisele.
   Olen igal võimalikul juhul oma meelsusest kirjutanud ja nimetan asju õigete nimedega. Reetur oma pundiga – ja see ta on. Viimane reetmine oli EKRE – ga. Usun, et vastutasuks saab ta presidendiks.
   Kuulasin Kranichi lugu pealtnägijas ja leitud sarnasust. Hiljuti kadus arvutis miinu kirjavahetus kolmeks ööpäevaks.Dee4lfi ei tunnistanud süüd ja ma olen arvamusel, et minu arvuti otsiti läbi tahtmisega minust teha riigireetur. Seda ma aga ei ole. On kahtlus, et ka minule leitakse viga ja tulevad KaPo härrastest esindajad minule järgi. Delfi seletus, et minu arvutil viga ja neil viga ei vastanud tõele. Küsisin otse, kas minu arvutis sorivad teatud jõud. Muidugi eitasid. Vene ajal olin ma suur riigi vaenlane ja ähvardati maha lasta. Õnneks minu süüdistamised ei läinud läbi ja pääsesin.
   Tänu mõnele ausaloe kõrgel kohal istuvale inimesele. Olen tänuliik.
   Nüüd kuulates Kranichi juttu. Temal ka tõrked. Kas tõesti meie Vabariik ( just Vaba Riik) on fiktsioon. Vabadus peaks nagu olema aga sõnavabadust piiratakse. Minu kommide avaldamist piiratakse. Trükin, saada ja kaovad enne ilmumist.
   Nüüd tahetakse piirata sõnavabadust mitme seadusega. Asi tundub hullem kui vene ajal. Kirjutasin siis Rahva Hääles küsimusega KGB-le, kes teie peatate minu Soomest tulevad kirjad kinni. Eitasid. Samas postkontori sorteerimise osakonnas öeldi, et KGB võtab kirjad ära. Helistasin sinna ja ütlesin, et postimajas öeldi seda. Nemad küsisid vastu, kumb ütles. Järeldan, et teadjaid oli seal kaks.
   Nüüd sarnaneb kõik tolle ajaga.
   Ikka ütlen, olen reeturite vastu ja ärge neid valige. Nad müüvad sellegi osa Eestist maha mis alles on jäänud.
   Kui minu kirjutisi enam ei ilmu, siis on ju põhjus teada. <Olen 74 aastane ja kül nad leiavad sitta mida kaele kallata.

 3. Eve 3 aastat ago
  Reply

  Kas siis Ratas ei leidnud keskerakondlaste seast õiglasemat ja hoolivamat välisminit. Ei taha tema fotosid siin näha. Kas ei võiks võhemalt keskerakondlik ajaleht olla parimate keskerakondlaste päralt. Ei taha näha seda ebameeldivat nägu. Pange see kuskile mujale.

  • Ei saa panna ametipostile ausat 3 aastat ago

   inimest. Aus inimene tunnistaks, et meil kogu asi taguotsas. Pätid vajavad enda ümber ikka omasuguseid.

 4. Sergei 3 aastat ago
  Reply

  Või Eesti on ülimuslik inimõigusi kaitsev riik- Eesti on fašistlik riik- sest kõik räiged inimõiguste piiramised on rahvusvahelisel tasemel maha vaikitud. Maamehe kallal toimunud kuritegu on maha vaikitud , millele lisandus veel üks kohtufarss.
  Täna on Tartu Maakohtu kohtunik Eveli Vavernjuk ametist kõrval: SAMA KOHTUNIK EI OSKA LUGEDA DOKUMENTE- tema jaoks on lepingu punkt-. kokku lepitakse miinimum hinnas ….. turu hinna tõustes kujuneb hind turu hinnale.
  Vavernjuk kirjutab, et seal on kirjas müük miinimum hinnaga.. Fašisti raisad tegid mulle leppe trahve ja kohtu kulusid- sest ma ei nõustunud vägivaldse lepingu tõlgendamisega, mis on vastuolus Eesti keele mõistetega.. Kuna ma olen juba korduvalt pööranud tähelepanu oma kommentaaridega ja viitanud teatud dokumentidele- siis on Eesti fašistlik riik
  Või Navalnõi- Lugege Sergei Murasovi kaustasid….

  • Almar Glustsenko 3 aastat ago

   FASHISMI mõistet on 2. maailmasõja võitjate, (maailma-foxman-juudistus)liitlaste poolt väänatud 180 kraadi.

   Pärismaalaste poolt oma hõimude pärismaise ala kaitsmine on sisult parim looduslähedus, mida püütakse hävitada sionististatud ja semioodistatud impeeriumite pärismaisusevastaste seadustega.

   TEGELIK (halvas mõttes) FASHISM ongi niisuguse pärishõimude peremehesuse hävitamine üle Maailma ja seega parima looduse isetaastuvusliku regulatsiooni hävitamine ADL Foxmani halli rassi juutide, nende käpiknukkudest vabamüürlaste ordu rüütlite ja nendest gruppidest kokku pandud ÜRO seltskonna poolt,

   KELLE MAAILMANÄGEMUS ON PÕHIMÕTTELISELT, TIHTI SÜNNIST SAATI VÕI MITMETE PÕLVKONDADE VÄLTEL, ENDA HÕIMU JA SEEGA KA ENDA ELULEMUSE VASTU PAHUPIDI PÖÖRATUD,

   ERITI NÖITEKS USA-s, KUS PEREMEHEST INDIAANI HÕIMUD ON JUBA 500 AASTAT ALLA SURUTUD JA

   EESTISKI, KUS PEREMEESHÕIMUD ON 800 AASTAT ALLASURUTUD, ERITI VIIMASED 450 AASTAT, PEALE RAHVUSTRADITSIOONILISE SUULISE PÄRIMUSE JA SEAD(M)USTE SUNDASENDAMIST PIIBLIKIRJALISEGA.

   Näiteks konkreetselt „pagulasi päästvate” laevade rahastamine vahemerel, mis, piraatidena,käivad neid Ahvlast sisult varastamas ja toovad Itaalia patriootidele kaela, kohaliku kultuuri hävitamiseks.

   Põhimõtteliselt jätkavad juutide ajaloolise Odessa piraadisadama traditsiooni, ninega Porto Franco, mille on Eestisse toonud juut ja mille rahamisega reetis oma juudi(kultuuri)sust ka Martin Helme. Mis on laienenud ka Helsnki sadamasse suurmagala ehitusena, tuua loodetavate juudi-orjade majutamise jaoks.

   Samane DEMAGOOGIA on Liimetsa poolt külastada soovitud Euroopa välisministrite MULTILATERALISMI ALLIANSSI KOHTUMISE TAGA, millega foxmani-juudid tahavad käpik-diplomaadi kaudu Eestile lihtsalt juudi-orjade vastuvõtu kohustust peale suruda, oma kavandatud 7 600 000 inimese ulatuses.

 5. Hr. Reinsalu 3 aastat ago
  Reply

  oleks võinud jätkata. Tal oli kompetentsi, esinduslikkust, sõnakust ja oskust kaitsta suveräänse rahvusriigi väärtusi.

  • soh 3 aastat ago

   Mida siis uus välisminister ka valesti teinud on, et nõnna palju teda kritiseerite. On mõni konkreetne argument ka välja tuua või käib niisama puusalt tulistamine. No Reinsalu polnud nüüd kindlasti mingi parim välisminister, ta armastas liiga palju lobiseda, välisminister peaks olema väärikam ja vaoshoitum. Liimets sai Riigikogu ees oma esimese esinemisega vägagi hästi hakkama ja seda ütlesid ka selle ala asjatundjad või tahate te siin väita, et te olete välispoliitikas kõvemad tegijad kui vastavad spetsialistid. Ärge ajage naerma.

 6. Almar Glustsenko 3 aastat ago
  Reply

  ÜRO poolt üle Maailma, vabamüüri ordude ja Rooma paavsti ning muude ristirüütlitena põlishõimude kultuuride sisult tapjate kaudu levitatavad

  INIMÕIGUSED ´= JUUDIÕIGUSED PÄRISMAISTE HÄVITAMISEKS

  ADL Foxmani sugustel halli rassi juutide õigused, mida püüab Liimets kehtestada esivabamüürlase Guterrese ning Kallaste, Reinsalu jms nende ideaalsete Buratiinode heaks võõrastelt, juba nende poolt hävitatud loodusega, planeetidelt muude rasside ja rahvuste massiliseks sissetoomiseks, keda on „covid”-maailmamajandusjuudistusega plaanitud tuua sisse vähemalt 5 000 000 000 ulatuses, sealhulgas

  Teaduste Akadeemia SISULT RABI, Tarmo Soomere ja koos temaga ilmselgelt Bellinghauseni purjekal mõõda Maailma selleks Eestist ESM´i varastatud miljarditest kümneid miljoneid laialitassivate MRP Aecom Rail Balticu suurvabamüürlase, Tiit Pruuli ning Kersti Kaljulaidi poolt.

  Sama suunitlusega on Bellincat foxmanlik infoagentuur, millega seoses ongi vastav purjeks ristitut Bellinghauseni nimega.

  sygiskool.ee/2014 ja hiljuti, veebruaris ETV-s Plekktrummis, juudi 3-nurkade taustal, stuudios T.Soomere levitatav „Tihedalt Kooselamise Teooria” mille pähemäärimist, viimaste aastate Riigikogu erakonadade ladvikute poolt, meile kinnitas ka 22.02.2021 ETV Oosooni saade, kinnitab Oravaratase eelmiste (Bilderb)orgia-Valitsuste ja käesoleva Rottsildi-Kallase riigipöördevalitsuse poolt sealhulgas Euroopa Pagulaskeskuse poolt poliitkavatsetud 7 600 000 tulnuka sisseostmise soovi Eestisse, millest kirjutas

  trükilehas Konservatiivide Vaba Sõna, 4 / 2018, lk 10, Henn Põlluaas. .

  Mis puutub Valgevene pärismaise kuninga, Lukashenka, loodetavat ÜRO-sionistlikku hävitamist ja sellega loodetavat Putini Venemaa (Ida-Ugrila ja Kaug-Ida pärismaiste hõimude) looduse havitamist, siis vabamüürlane Reinsalu viis käekõrval Tihhanovskaja ÜRO ette ja samale Raeinsalule ma ütlesin 23.08.2020 Vabaduse väljakul näkku, et ta ei saa kunagi esindada 900 000 eesti maarahva ugri.

  Kuigi sisult Reformi-mossadlane, Elmar Vaher, oli mitme ebaõnnestunud katse jarel lõpuks saatnud sinna, 23.08.2020 vabamüürlaste ordu Jaan Tamsalu Jaani kiriku ette, omaltpoolt Jaanus Käärmanni surema jätmise koha kõrvale, „Valgevene Balti Ketile” oma sisult Gladio-B eriaesindaja, sisult Põhja Politseiprefektuuri Teabeameti foxman-juudistuse osakonna juhi, Pärtel Preimvaltsi, kes oli petteks pika moslemihabeme kasvatanud ning püüdis mind sealt inimröövida, esitas mulle mingeid mokaotsast vabamüürlikke ähvardusi ja kes juba 2016 alguses, toonase Harku Väljasaatmiskeskuse juhina, aga tegelikult Mossadi terroristidena araabia päritolu noormeeste sisseostukeskuse juhina, mängis ETV saates „Kahekõne” (veebis järelvaadatav) kokku saatejuht Treufeldiga ja sisult ärvardas vapse, leegionäre, Rebase pataljoni ja Odineid politsei-mossadi poolse vägivallaga, kui me peaksime tahtma nende terroristihakatisi meie pörismaalt füüsiliselt ise tagasi saata.

  Huvitav, kas vabamüürlaste Buratiina Liimets ÜROś ka sellest rääkis, et Trump nimetas oma 3.02.2020 (ka CNN´is edastatud) USA Senatis esinemisel (USA-sse sisult foxmanlaste poolt sisseostetavaid) ALIENS (tulnukaid), MITTE REFUGEES (pagulasi) ja et kui arvatada seniseks USA elanikkonnaks 320 000 000 inimest ja arvestada, et Eurojuutla Komisjon tahab IGAL EUROOPA PÄRISMAAL TÕSTA OMA TULNUKATEGA ELANIKE ARVU KESKMISELT 200 INIMESENI RUUTKILOMEETRI KOHTA, SIIS TAHAB FOXMAI VABAMÜÜR TUUA USA-SSE JÄRELIKULT JUURDE OMA 1 810 000 000 TULNUKAT.

  24.02,2021 Multilaterismi Allianssi kohtumisel osaledes tõestab Ratase –Simsoni-Repsi (Bilderb)orgia foxman-juutla välisminister LIIMETS, et ta ON UGRIDE RAHVUSHÕIMUDE VAENLANE JA RIIGIREETUR, kes väärib kongikohta Simmi kõrval ja kelle kõrval SIMM võib end pagana pühakuna tunda.

  MULTILATERISM on Foxmani halli raassi sionistlikel juutidel praktiliselt sama, kui on nende poolt konstrueeritud SEMIOOTIKA (mille tuntuim näide kaasaaegses maailmas on ehk JURI LOTMAN, NLiidus Leningradist Tartusse pagenud juut (nagu tänapäeval Troitski),

  ( lotman.ee , 2020 suve sissekannete kommentaarid )

  SELLE EESMARK ONGI „COVID”-MAJANDUSES HÄVITADA VIIMSEDKI PÄRISMAISTE HÕIMUDE OMALOODUSLIKULT JÄTKUSUUTLIKUD MAJANDUSED, TUUES SISSE MASSILISELT TULNUKAID JA ALUSTADES SELLEKS ÕNNETUTEST NEEGRITEST JA IDA-AASIALASTEST, KELLE LOODUSMAJANDUS ON JUBA INTER-JUUTLA POOLT SUURESTI ÄRA HÄVITATUD.

  SEMI – TÄHENDAB MITMUS, MIS ON OTSENE VASTUSTUS OMAKULTUURILISELE PEREMEERHÕIMUDE DIKTATUURILE OMAL MAAL, NAGU LOODUS ON SELLE ETTE NÄINUD PARIMA LAHENDUSENA

  SEMIOOTIKA – MITMUSTEADUS

  SEMIIT – RAVUSLIKU (OMA ASUKOHAMAA) KULTUURI MITMUS-KULTUURISTAMISEGA RIKKUJA (SISULT NII ASUKOHAMAA KULTUURI KUI SISSETOODUD KULTUURI SEEGA VASTASTIKKU HÄVITAJA)

  SEEGA TÄSEM VÄLJEND ON – SEMIITIOOTIKA – SEMIITIDE POOLT RAHVUSKULTUURIDE HÄVITAJA

  ANTISEMIIT – SEMI(ITI)OOTIKA VASTU VÕITLEJA, SEEGA OMA HÕIMU RAHVUSKULTUURI ALALHOIDJA JA TEISTEL MAADEL SEALSETE HÕIMUDE RAHVUSKULTUURI ALAHOIDMIST TOETAV.

 7. Jane 3 aastat ago
  Reply

  Minu jaoks on Eesti armas riik, minu isamaa kust ma ei tahaks kunagi mujale minna kuid kahjuks pole me vabad oma otsustes ja oleme läonud ühest liidust teise. Kuidas sai rõõmustatud vabaduse ja oma raha üle. Eesti on üle elanud mitmeid raskeid aegu ja on olnud sõjakeerisesse tõmmatud. Aga me ju tahtsime olla iseseisvad ilma teiste sekkumiseta. Miks me siis nüüd sekkume teiste riikide siseasjadesse teades et meist ei olene midagi. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja head suhted on palju tähtsamad kui vihavaenu õhutamine, pealegi meil on omal plju probleeme. ja ebaõiglust. Olen aru saanud et olles EL-us pole meil midagi paremaks läinud ja kõik oleneb vaid valitsusest.Valitsus on olnud valedes kätes päris mitu korda. Laari valitsemise ajal tekkisid kodutud ja prügikastiinimesed, hinnad tõusid kõrgele aga pensione ega alampalku ei tõstetud. Siis tekkis lootus paremale elule kui valitsuses olid S.Kallas ja E.Savisaar kes tõstis pensione 30 protsenti ja elu läks paremaks mitmes valdkonnas. Ansipi tulekuga peaministriks vaesus aina kasvas ja tehti üks vale otsus teise järgi ja see jätkus Rõivase valitsemise ajal. Keskerakondlik valitsus tegi sisepoliitikas väga suure töö ära parandades eelmiste vigu ja minnes edasi.Kogu aeg segati neid reformierakondlaste poolt kes ihkasid võimule ja näe imet saidki. Aga ega see teekond neil kerge polnud sest pidi palju valesüüdistusi välja mõtlema et segajaid võimule saamiseks teelt kõrvaldada ja näe saidki oma tahtmise. Pea,inistrile süüdistuse leiutamine jäeti viimaseks ja teades et kui valitsus laiali ei lähe leiutatakse uusi süüdistusi ja parem nendest hoiduda. Ratas on tubli mees aga tema välispoliitika ei meeldinud mulle ja vale inimene sai välisministriks. Selle inimesesvälispoliitiline tegevus on mulle arusaamatu, ma ei saa aru mida ta tahab saavutada selle vihavaenu õhutamisega ja sekkumisega teiste riikide siseasjadesse. Ei saa ka aru mida kasulikku on teinud Brüsseli saadikud rahu säilitamise nimel ja parema elu kindlustamise nimel Euroopa riikides.

 8. Meil peavad olema 3 aastat ago
  Reply

  poliitikud, kellel on munad. Kuid munad ei tohi olla kellegi teise käes pigistamiseks. Arvan, et Ratta munad on kellegi käes ja neid pigistatakse vastavalt vajadusele. Sellest siis ka see reeturlikus.

 9. to meil peavad 3 aastat ago
  Reply

  Ise pigistavad koguaeg rahatähe ees valvel seistes. . Muidu pole mõtet poliitikasse või ärisse minnagi.
  Mõnel on see õnn kellegi endast eriti palju tähtsama poolt pigistatud saada.

 10. robert 3 aastat ago
  Reply

  Ratasel oli ilmselt mingi pimedushetk kui selle mõttetu daami välisministriks edutas Oleme oma mineviku unustanud kui vabadust ihalesime Nüüd karjume kooris mingi vene palgikelmist äärmusnatsi eest Kaitseme olematu toetuseta Valgevene lõhestajat Hoiame suud kinni kui vangistatakse hispaanlasest lorilaulja Vaikime kui vangistatakse ja pekstakseKataloonia vabadusvõitlejaid Kas oleme tõesti seemneid sõõnud

 11. Nii 3 aastat ago
  Reply

  Jõhkrad inimõiguste rikkumised toimuvad mitmetes riikides kus väljaspoolt topitakse riikide lõhestajaid. Meie välisminister on nii ebaõiglane et on arusaamatu kuidas selline inimene saab olla välisminister. Inimesed hukkuvad tänu teiste sekkumisele. Ma tunnen neile kaasa. Tunnen kaasa Süüria, Iraagi ja Iraani inimestele keda USA pommitab. Pooled inimesed on USA presidendi vastu . Mul on kahju nendest kes hukkusid USA-s presidendi-vastaste märatsemiste ajal. MEIE VÄLISMINISTER TUNNEB KAASA VALEDELE TEGUDELE.

 12. ärkamisaeg 3 aastat ago
  Reply

  see pla.ndemia on kokku klop.situd…suur osa mõt.lejaid saa.vad aru….ra.hatrykk on ol.nud mee.letu ja käib ed.asi…ma.jan.duses suur yletoo.tmine ja hir.msuure ma.jandu.sliku ja ka po.liitilise või.mu an.dmine hi.na ka.pita.lile.. ko.halik väike.to.otmine saab vii.mase su.rmahoo.bi.
  Looja ANNA ini.mestele kannatust siis kui val.icus tege.leb ole.matute pro.bleemi.de ja uute kee.ldude too.tmisega semet et väike.to.otmist hin.ges hoi.da
  KA YHE KANA PEAD PRIAS KIRJA PANEMA. KUI VARES YLE LENDAB, SIIS ON KANAL GRIPP JA TULEB MAHA LYYA JA MATTA.
  Saage aru kulla erak.kaaslased – maxud on juba niigi kõrged (tartus ytõstis omavalicus maamakse 2x juba mitu aastat tagasi – nyyd riik rää.gib, et maxe po.le tõ.stetud. E.inimene maxab ennast hi.ngetux.
  KUHU ON KADUNUD SEE KESKERAKOND, KES OLI VASTU RB EHI.TAMISELE, E HÄÄ.LETUSELE JA TAVAINIMESE EEST SEISMISELE?
  Inimesed on PETTUNUD…kaotame võimu Tln-s, ja rah.vas ree.tmist ei an.desta.
  Meie oma minister ytleb, et see mida Kiina teeb uiguuridega on nende asi ja piirileping venega tuleb ki,nnitada..
  MIS TOIMUB?

 13. nime ei ütle 3 aastat ago
  Reply

  jätke nüüd see väliminister rahule, pole meil ükski välisminister ENDA poliitikat ajanud ikka peame vaatama ja lootma oma liitlaste peale. mainitakse, et venemaa pole meile midagi halba teinud, pole saanud eriti teha jah, jänkid ikkagi segavad. esialgu. esialgu jah, aga suurtele oleme tegelikult prügikala, kui sedagi. mis venemaa heasse-halvasse puutub, tulevad esimese hooga meelde topelt-tollid, see oli veel enne putinit, kui venemaale ei kõlbanud enam isegi bribaltita salaka v tomate, venemaa tolleaegsete toidulettide esimene number, listeeriast nad polnud õnneks veel kuulnud. listeeria kulus meile endale ära sisevaenlase purustamiseks, ja olemegi juba kaks aastat listeeria`frei!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.