President tunnustab Jüri Ratast Riigivapi II klassi teenetemärgiga

Jüri Ratas
President Kersti Kaljulaid tunnustab Riigivapi II klassi teenetemärgiga aastatel 2016–2021 Eesti Vabariigi peaministri ametit pidanud Jüri Ratast.

Jüri Ratase juhtimisel seisis valitsus erakorralise pensionitõusu eest, parandas arstiabi kättesaadavust, tõstis õpetajate töötasu ning teadus- ja arendustegevuse riigipoolse rahastuse 1% SKP-st.

Samuti tegi valitsus teoks maksureformi, suurendas kohalike omavalitsuste tulubaasi ning eraldas lisaraha maaelu arenguks.

Samuti sai Eesti soliidselt hakkama Euroopa Liidu eesistumise korraldamise ja EV100 läbiviimisega.

Rahvusvahelise koostöö raames pidas Eesti edukaid läbirääkimisi Euroopa Liidu pikaajalise eelarve osas ja sai ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks.

Jüri, palju õnne kogu Keskerakonna poolt!

20 kommentaari
 1. Tt 1 aasta ago
  Reply

  Miks nii lahja? Kas riigipöördes osalemine pole rohkem väärt? Aga ilmselt maksti “töötasu” sulas.

 2. alles vihkas? 1 aasta ago
  Reply

  Hiljuti välisajakirjanduses vihkas president Ratasee valitsust?
  Mis nüüd juhtus?
  Ah jaa,riigipööre…

 3. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Mina olen alati olnud Keskerakonna poolt ja valinud keskerakondlasi. Sisepoliitikas on tehtud väga palju head meie inimeste jaoks selle pole kahtlustki ja selles on suuri teeneid J.Ratasel. Aga arvan et ilma ühinemiseta Reformierakonnaga ja mitte keskerakondliku välispoliitikata poleks ta seda tunnustust saanud.

  • Janele 1 aasta ago

   Pane ka kirja punkt haaval Keskerakonna heateod.
   Pane nii.
   Punkt 1; Punkt 2: jne.

 4. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Eks inimesed muutuvad olude sunnil. Ratas on olnud muidugi parim peaminister ei saa võrreldagi Laari, Ansipi ja Rõivasega mil vaesus ainakasvas ja võeti vastu üks vale otsus teise järgi Sisepoliitikas on Ratase valitsus teinud ära suure töö parandades ka eelmiste valitsuste poolt tehtud vigu ning seda rasketes tingimustes kus pidevalt reformierakondlased laimu ja valesüüdistustega tublide ja ausate inimeste suhtes segasid tööd. Aga pole õiglane sekkuda teiste riikide siseasjadesse ja see et Ratas hakkas pooldama seda kurssi teeb meele kurvaks aga ju teisiti poleks saanud. Suur viga oli määrata välisministriks ebaõiglane ja vihavaenu ihkav naine kes polegi keskerakondlane.keskerakonda kuuluvad põhiliselt parimad ja ausamad inimesed. Aga välispoliitika pole õiglane. Iga riik peab ise otsustama mis talle hea on ja keda presidendiks valida ning väljaspoolt ei tohiks keegi survet avaldada ega rahutusi korraldada Meie rahvas ei saa presidenti valida ja see on väga ebademokraatlik.

  • Ikka ausad 1 aasta ago

   …keskerakonda kuuluvad põhiliselt parimad ja ausamad inimesed…

   Teie, seltsimees, olete degenerant!Kas teate, kes see on?Uurige järele!
   Kõige ausamad: kohvimasina Mailis, raha-Korb, pederastidele puistav ja pensionäridelt varastav Kiik…
   Kasjätkata?

 5. Reeturile. 1 aasta ago
  Reply

  MIKS EI LIIVATATA TEID. ORDENEID JA MEDALEID RIPUTATAKSE RINDA AGA INIMESED SUREVAD JA SAAVAD VIGASTUSI TEEDEL.
  EGA PRAEGUNE PRESIDENT EI OLE SUGUGI TARGEM JA USINAM KUI RATTAS KOOS OMA PUNDIGA.

 6. See 1 aasta ago
  Reply

  on tänu reetmise eest. Ja see plekk jääb Jurkale elu lõpuni külge. Nagu ka Kremli kaastöölise lätakas.

 7. robert 1 aasta ago
  Reply

  Pole sõnu Uurimisaluse erakonna juht saab reetmise eest lataka rinda Erakonna toetus sulab nagu kevadine lumi Varsti siis jeesti dvesti kandu põrnitsemas

 8. mnjah 1 aasta ago
  Reply

  Palju õnne Ratasele, igati väljateenitud autasu. Miks küll EKRE toetajad räägivad koguaeg reetmisest, te pole ju Ratast valinudki, kuidas sai ta teid reeta? Mina valisin Ratast ja valin ka edaspidi, mind ta reetnud pole. Tegelege oma Krachtiga ja soovitavalt Uutes Uudistes.

  • Eestlane 1 aasta ago

   Sm.Ratas on üks suuremaid reetureid ja kahepalgelisi isendeid eesti poliitikas: nuga selga oma õpetajale Savisaarele, varastajate (haridusmin-sotsmin) poputamine ja edutamine, koalitsioonikaaslastele nuga rindu ja võimu üleandmine rahvavaenlastele ning nendega ühinemine.
   Ansip ei salatsenud, vaid röövis rahvast avalikult, Ratas peitis valetamise keerutamise ja totra naeratuse taha.

 9. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Selle eest peab ikka Ratast tänama küll et ta julges reformistliku valitsuse kukutada ja oli kaua koos teiste erakondadega koos. Palju head tehti ära. Aga Reformierakonna vastu ei saa ja juhtuski nii nagu ütles Ansip et teeb kõik mis võimalik et valitsuskoalitsioon laiali ajada. Nende vastu ei saa sest peavoolumeedia töötab ka nende kasuks. Liiga ohtlik on nendega võidelda ja parem juba koostööd teha. Ega keegi ei taha endale E.Savisaare saatust. Kapo töötab ka reformierakondlaste kasuks.

 10. Jah 1 aasta ago
  Reply

  mul pole midagi selle vastu kui Ratast tänatakse töö eest mida ta on teinud meie rahva heaks, Aga kui Ansip saab teenetemärgi siis on see küll naruväärne sest ta pole mitte midagi head teinud, otse vastupidi. On veel teisigi kes ei vääri kiitust ja nad on peamiselt reformierakondlased eriti oma väljamõeldud süüdistuste tõttu tublidele inimestele rikkudes nende tervist ja segades nende tööd. Aga kuidagi peab võimule saama kui töötulemusi pole. Keskerakondlased ei laima kedagi ja saavad hääli tubli töö eest sisepoliitikas.

 11. Triin 1 aasta ago
  Reply

  Alles see oli, kui Kadrioru tsarinna kostitas Ratast ja valitsust riigireetmise ja mahamüümise sõimuga. Antud autasu on kahtlemata reetmise (reetis oma rahva, sest ei tavainimene ei soovinud oravaid tagasi) eest. Selle eest, et allus ALDE nõudmistele ja aitas kaasa Õigus-ja Julgeoleku organitel rahva suukorvistamisel. Lollil rahval on õigus ainult valida, mitte oma arvamust avaldada. Samuti sai ometi kõik otsad nüüd vette peidetud, mis häbiväärsele rahapesule kaasaaitajaid ja sellest kasusaajaid (ärge tulge rääkima, et ei saadud sentigi 12 aasta jooksul, mil miljardid siit läbi käisid) aitab näiliselt puhastena ja ausatena hoida. Õnnitlen sellegipoolest hr. Ratas, eks juudaseeklid on alati magusad süüdimatule.

 12. Enn 1 aasta ago
  Reply

  Arvan et Rayasel oli kaks võimalust kas töötada edasi sama koalitsiooniga ja olla reformierakondlaste pideva laimu ohver sest need juba nalja ei mõista kui võimule tahavad saada või saada au ja kiitust ühinedes Reformierakonnaga ja välispoliitikas tunda kaasa alatutele mässu organiseerijatele ning õigustada sekkumist teiste riikide siseasjadesse. Krskerakondliku valitsuse sisepoliitika on olnud edukas ja seda paljus tänu Ratasele.

 13. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Mulle oleks meeldinud lõige rohkem Savisaare juhitud Keskerakond koos Rahvaliiduga aga see on ammune unistus mis on ka selleks jäänud. Rahvaliit aeti laiali. Siis oli veel täitsa normaalne valitsus kui peale hahva jaoks rasket Laari valitsemisaega sai peaministriks S.Kallas kes kutsus valitsusse E.Savisaare kes tõstis pensioni 30 protsenti ja elu läks paremaks ka teistes valdkondades. Omad ajasid laimuga S.Kallase minema ja võimu sai Ansip kelle valitsemise ajal vaesus aina kasvas ja see jätkus ka Rõivase ajal, Ratasel oli julgust kukutada see valitsus. Mlle meeldisid siis sotsid ja hiljem hakkas meeldima ka EKRE kui nad juba valitsuses olid aga nende valimiseelne tegevus mulle ei meeldinud. Nüüd ma oleksin küll tahtnud näha neid valitsuses reformierakondlaste asemel.Nad tegid tööd ja ei teinud kellelegi halba. Aga reformierakondlaste vastu ei saa. Nende poolt on peavoolumeedia, prokuratuur ja kapo ning paljud inimesed kes ei hooli töötulemustest ja usuvad nende laimu. Siiski hea et praegu on nende kõrval Keskerakond ja tänu sellele on kindlasti ka töötulemused.

 14. Soo 1 aasta ago
  Reply

  Mustamäe elanikuna olen varem alati Ratase poolt oma hääle andnud aga nüüd ma seda ei teeks. Ta oli küll väjapääsmatus olukorras sest hakati lavastama temale süüdistuse ja eks ta võis arvata mis edasi tuleb mitmete näidete varal. Ega teda poleks rahule jäetud sest reformierakondlaste eesmärk oli valitsusliit laiali ajada ja süüdimõistmine oleks jätkunud. Kord ta ju tegi mehise sammu ja võttis Reformierakonnalt võimu aga mis nüüd saadi tagasi tulles pikka ja alatut teed mööda. Ratas on olnud tubli peaminister aga pidanud vooluga kaasa minema ja tema välispoliitika oli võigas ja kõige hullem mida mina ei suuda andestada on see et ta pani välisministriks selle õela naise kes tallab tühja tuult, ässitab ja raiskab aega oma süüdistustega valede inimeste suhtes, topib oma nina teiste riikide siseasjadesse Ah et see on tema töö. Aga see töö peaks olema hoopis teistsugune.

 15. Almar Glustsenko 1 aasta ago
  Reply

  Huvitav kuis saaks Korobeinik, Riisalu, pede Imre Sooäär, Gräzin (USA-st juba 30 aastat tagasi kaplibepoliitikat Eestisse tooja ja nüüd Muhu kirikuisana ka risti-vastandumisusu demoraliseerija) Keskerkonna nime all RSR´i liikmeks ning heale poliitpalgale ja Boroditsh Tallinna Bussifirma poliitjuhiks, kui Ratas erakonnajuhina ei laseks neile selle eest maksta (kasvõi vähemalt head palka).

  4 esimest on ju kindlalt poliitiliselt RSR´i sisseostetud, et Eesti rahvushõimud hävitada ADL foxmanliku LGBT-poliitika sedustamisega Riigikogus.liiatigi, et RSR ja EKRE leppisid ilmselgelt kokku, et Ratas lubab Kõlvartil TTV hävitada ja Grazin kolib Raidiga oma „teadus”-demagoogiasaate UuedUdised-TV-sse, milles on ka juba selgelt nähtav vabamüürlaste sümboolika man, nagu seda nägu hakkas juba vaikselt aastaid tagasi, Edgari poliittapu ajal, minema TTV (Ilmselgelt siis, kui tehti pikk saade Soomega seotud Eesti vabamüürlastest, mille käilakujuna esines Raivo Vare).

  Pange tähele, et Edgri ajal pröökas rahulolematusest avalikkuse ees meedias iga mittekeskerakondlane, kui Linnavalitsus andis vähegi mingi uue korrusmajaehituse loa.

  Nüüd on ratase valitsuse 4 aastaga ehitatud Tallinna väga paljud hoovid täis korrusmaju, on Porto Franco Odessa juudi piraadisadama magala, Patareist Laevatehaseni on kümned majad ja sadamad on töis ehitatud, lisaks mitukümmend kilomeetrit linnast väljuvaid põlde.

  Suvest 2020 müüb Maa-Amet kümneid krunte põllumaad üle Eesti juba algselt suurte hindadega, mis eeldab poliitlubadusi kinnisvara poliitoligarhidele, et nad saavad hiigel-poliit-„Covid”-riigilaene ja ehitavad sinna tulnukamagalad 7 600 000 tulnukale, nagu Euroopa Pagulaskeskus on Eestile ette näinud.

  Saatsin juba 2020 suve algul Martin Helmele SMS´i,et tulnukamagala ehitus peatatagu. Kui Martin Helme ei ole ADL foxmanlik juut, kelle eesmärk oleks pärismaised hõimud hävitada, siis ta kindlasti tuletas seda probleemi Ratasele meelde.

  Kui ka Põlluaas ei edastanud minu poolt Valitsusläbirääkijatele mu temaga 29.03.2019 edastatud 15 tükki A4-l nimekirja, kus oli selgelt kirjas suuremad kestvad poliitvargused Eestis, millest on näha, et

  IGA RIIGIKOGU LIIGE VARASTAB AASTAS ESM-I 22 574 257 EUROT AASTAS,

  sealhulgas tulnukamagala ehituseks ja rahvusiibe hävitamiseks LGBT sedustamise kaudu.

  See vastutus ei lasu Kadrioru presidendilossi anastajal vaid lasub Riigikogulastel (millest ühe juhtroll on just ametlikult Ratase kontrollitaval erakonnal),

  KUID SELLE RAHA VARASTAMIST PEAB LUBAMA VALITSUSJUHT NING ÜLEKANDED

  (kui neid üldse sellega seoses on ja kui seda sisult Eesti töötajate palga osa ei jäeta lihtsalt Eestisse algselt ülekandmata või sularahas toomata, sest näiteks 12.06.2018, Pirita paadisadamas, potentsiaalsete valijatega kohtumisel ütles toonane majandusminister Simsoni noor ja muidu asjalik meesnõunik mulle, et tema ei tea midagi, kas ja kust arvelt rahandusministeeriumist võiks Eestist 190 000 000 eurot kuus ESM´i minna)

  PEAB KINNITAMA RAHANDUSMINISTER,

  NING SELLE VARGUSE EEST ON 20% ALGSELT ETTENÄHTUD (KUI VÕIMUL ON RAHVUSLIK VALITSUS, SIIS ILMSELT 10%, EELDUSEL, ET NAD ON KA TEGELIKULT RAHVUSLIKUD JA SELLELEGI VARGUSELE VASTU) SEDA VARASTAVATE VALITSUSE ERAKONDADE LADVIKUTELE (SUURES PLAANIS RIIGIKOGU MANDAATIDE JAGUNEMISE ALUSEL)

  JA VEEL 30-50% TULEB SEDA VARASTAVA RIIGI RIIGIKOGU ERAKONDADE LADVIKUTELE TAGASI SEL TINGIMUSEL, ET NAD TÄIDAVAD EUROPOLIITIKA TELLIMUST JA EHITAVAD NÕUTUD MÄÄRAL TULNUKATE VASTUVÕTUKS MAGALAID JA SEDUSTAVAD SEADUSI, MIS UUS-ORJADE EEST PÕLISHÕIME HÄVITAVAD.

 16. Toompeal peab toimuma puhastus. 1 aasta ago
  Reply

  Reeturid, kaabakad, vargad minema.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.