Aab: teeme töötukassale ettepaneku palgatoetuse taas rakendamiseks

Töötukassa Foto: Dmitri Kotjuh/ Scanpix

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles neljapäevasel pressikonverentsil, et valitsus teeb Töötukassa nõukogule ettepaneku kaaluda ka möödunud kevadel kasutatud palgatoetuse rakendamist sektorites, mida äsja kehtestatud uued piirangud negatiivselt mõjutavad. 

“Oleme kokku leppinud, et teeme ettepaneku töötukassa nõukogule, et siiski kaaluda teatud kujul palgatoetust seal sektorites, kus on väga tugevalt pihta saadud nende piirangutega. Või saadakse pihta,” rääkis Aab.

Ministri sõnul arvestatakse toetusmeetmete kujundamisel kogu ettenähtavat piirangute perioodi ehk nii sellest nädalast kehtivate piirangute kui ka neljapäevasel istungil otsustatud täiendavate piirangute mõju.

Samuti kaalutakse Aabi sõnul täiendavaid toetusi hariduse, huvihariduse ja kultuuri valdkondades. “Aga seal on väga palju detaile, see arutelu meil seisab tõsine ees,” lisas minister.

“Kõigi nende piirangute puhul, mis me kehtestame loomulikult me tahame vaadata, kuidas ära hoida laialdaslikku töötuse kasvu,” märkis tervise- ja tööminister Tanel Kiik, lisades, et kuigi töötuse kasv on olnud algsetest prognoosidest aeglasem, on töötute arv jätkuvalt tõusustrendis.

“Kindlasti kõik uued piirangud tähendavad probleeme ettevõtetele, majandusele, ühiskonnale,” nentis minister. Töötukassa nõukogu koguneb Kiige sõnul aruteluks reedel.

“Üldine põhimõte on see, et need sektorid, mis lähevad täiesti kinni nende piirangute tulemusena, peaksid saama meetme. See, mis on hästi töötanud, on tööturu toetus ja tööturu toetus, mis on seotud konkreetsete tingimustega,” lisas peaminister Kaja Kallas.

BNS

1 Kommentaar
 1. Ja 2 aastat ago
  Reply

  kõige rohkem annetage kasiinodele nagu juba tegite.
  Ainus lahend on praegu selline, et kõigile tagatakse kuni 600-eurone sissetulek. Teenib keegi tööl 590€, saab 10€ juurde. Kes on tööta ja saab pakutud asendustöök 550€, saab juurde 50€. Kui aga ei lähe pakutud tööle, ei saa sentigi.
  Surmaeelikud saavad samuti juurde kuni 600€ kuus on täis.
  Raske aeg tuleb arukalt üle elada. Mitte aga oma parteikaaslastele ja tuttavatele rahva raha kantida.
  Veel saab seda lisa maksta võlana. Et kui taas tööl, maksavad aja jooksul tagasi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.