Merits: piirangud ei pruugi olla Tallinnale ja Harjumaale piisavad

Ehkki valitsuse kehtestatud piirangud jõustuvad alles järgmisel nädalal, on eksperdid seisukohal, et koroonaviiruse kiire leviku tõttu tuleb ilmselt kohe hakata mõtlema veel karmimatele meetmetele, edastas pühapäeval ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ei välista piirangute karmistamist kaubanduses ja toitlustuses.

Valitsust koroonaviiruse leviku vastases võitluses nõustava teadusnõukoja liige, viroloogia professor Andres Merits ütles, et tema hinnangul ei peaks eelmise nädala teadusnõukoja soovitusi muutma. Iseasi on, et valitsuse poolt kehtestatud piirangud kõiki soovitusi ei arvestanud. Näiteks ei suleta ostukeskusi.

“Minu arvamus on, et piirangud kogu Eestile ei pruugi olla piisavad. Need võivad olla piisavad mõnele regioonile ja mõnele olukorrale, aga tõenäoliselt mitte Tallinnale ja Harjumaale, kus on olukord kõige raskem,” lausus Merits.

Merits lisas, et tuleb teha ühte kahest – kas praegused piirangud rangelt jõustada või hakata neid karmistama.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et kindlasti on kohti, kus järelevalvet saab tõhustada, ent piiratud ressursi tingimustes pole mõeldav iga inimese ja ettevõtja pidev kontrollimine. Kiige sõnul oli valitsuses piirangute kehtestamise ulatuse suhtes erinevaid vaateid, kehtestati need piirangud, milles jõuti kokkuleppele. Ta ei välistanud, et lähiajal tuleb piiranguid karmistada.

Kiik lisas, et päris komandanditunni kehtestamist ükski valitsuse liige seni toetanud pole.

3 kommentaari
 1. Mida 2 aastat ago
  Reply

  need jobukakud nöögivad rahvast. Piir kinni, liiklus linnade vahel kinni, kolded sisse piirata, nakatunud ja lähikondsed valve alla. Iga sissetulnu 2-ks nädalaks puuri. Kuu ajaga oleks meil nakkusnäitaja 0 ja elu läheks ilma igasuguste maskide ja laipadeta edasi.
  Praegu on õige aeg seda teha, sest pole veel liikumisaeg saabunud. Mis saab aga jürikuus, kui juba hakatakse satikat igalt poolt busside, laevade, lennukite ja rongidega sisse vedama?
  Meil ei suudeta arvutada, et üks kuu on palju väiksem kahi kui 2 aastat poole vinnaga tootmist.

  • Tiibeti mungad maoloputuste abil teevad endid immuunseks viiruste vastu.

   Joo sooja puhast keedetud vett paar liitrit ja hoia endas minuti kaks kuni kümme ja siis pane kaks sõrme kurku ja oksenda vesi välja. See tekitab imeliselt hea enesetunde.
   Kuna hommikul on magu tühi siis maoloputus ei too suhu okset ega ka selle maitset,kui siis pisut vaid.
   Maoloputust saab teha lühiajaliselt,paar kuud ja mitte enam. Ma tegin pool aastat ja kõrvalnähtusid ei tekkinud.
   Pidev maoloputus pidavat olema halb neelamisteedele.

   Mina saavutasin immuunsuse viiruste vastu igahommikuste maoloputuste abil.
   Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Viirused ei lasknud magada, nina oli tatine ja köhisin.
   Sellest ajast saati mil tegin maoloputusi ma pole enam haigestunud. Seda on juba kümme aastat.

 2. too late 2 aastat ago
  Reply

  Selleks on liiga hilja. TRANSPORTI tuleb nüüd, just, vastupidi TIHENDADA, et INIMESED EI SÕIDAKS ÜKSTEISE SELJAS. Neil ON tõesti VAJA SÕITA. Need tohutud suvilalaamad kus ELATAKSE JU! Ja kui ei elata, siis paljude lemmikloom elab ju. Teda ja majakest tuleb vaatamas käia. KOHALIK POOD PISIKE.KALLIS. KÕIK TUHANDED
  INIMESED KÄIVAD SEALT LÄBI. EI TEENINDA EGA ABISTA VANAINIMESI KEEGI KUI NAD JUST SANDID VÕI PURUHAIGEKS TUNNISTATUD POLE. JA SIIS EI JULGE NAD ABI KUTSUDA VAID KOMBERDAVAD MÕÕDA LIBEDAT JÄÄD KILOMEETREID POODI.PALJUDES KOHTADES AINULT MARSA = TÕVESTAMISKOHT IDEAALNE. SELLE ASEMELE PANNA SUURED BUSSID. LISADA BUSSE, RONGE. TOTEERIDA, MItte toetada mõttetuid hotelle,reisifirmasid, spaasid, restosid. mida me tulevikus ehk enam üldse kasutada ei julge. Sest miks ma ei usu, et asi vaid selle viirusega jääb.
  Ei saa läbi ilma toidukohtadeta ?! Küll saab. On saadud sõjas ja paljud seal restodes käia saavad, oma autoga sõita? Mõtleks nn.solidaarsuse mõttes ka neile inimestele, kes ON SUNNITUD SÕITMA HARJUMAAL JA TALLINNA VAHET.Nemad ei osta ju lnnakortereid klaasmajas ega isegi põllupääl mette.
  Koera saba on raiutud liiga lühikeste juppidena. Eelmise aasta jaanuaris tulnuks sulgeda välispiirid, jagada maskid, tihendada transporti,kasutades suuri busse ainult.Sisse seada pirangud -pood,apteek, loomaarst,hambaarst jäävad -ülejäänu kõik kinni. Ei mingeid toitlustusasutusi, 10 või kasvõi 3 liikmelisi olemisi
  teatris kinos jms. Spaad sulaselge LOLLUS,ise ei tulegi selle peale. Praegu pole valitsusel vaja ettevõtjatele meeldida, vaid vaadata, et neil üldse lõpuks kedagi “valitseda” oleks, See viirus tundub olevat nn.”söövitav” .
  Ta sööb end sisse ja moodustab sealt uusi tüvesid ja koldeid ja järjest süvendades oma tegevust. Ka import toob sisse uusi tüvesid ja ka viirusi, baktereid. Nõukaajal olevat kiiritatud pitiril läbi kõik välismaine
  ja ka liidu kaugemate piirkondade toodang kui viimastes haiguspuhanguid oli.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.