Siseminister Kristian Jaani: täidame kõiki viirust takistavaid meetmeid

Kristian Jaani

COVID-19 laialdase leviku tõttu on eilsest alates üle Eesti rangemad piirangud. See tähendab omakorda suuremat ning veel enam sihistatud kontrolli!

Politsei- ja Piirivalveamet, Häirekeskus, Päästeamet ning meie vabatahtlikud on teinud viimase aasta jooksul suurepärast tööd. Anname endale aru, et lähikuud ei saa olema kergemad, vaid veelgi raskemad. Aasta jooksul on kasvanud pöördumiste arv nii 112 kui eraldi loodud 1247 numbrile. Oleme teinud järelevalvet piirangutest kinnipidamisele – on see ürituste, lahtioleku aegade, riigipiiri ületamise korraldamise, lähikontaktsete väljaselgitamise, eneseisolatsiooninõuete järgimise, üleüldise selgitustöö või muu taolisega seotud. Numbrites on see tähendanud kümnetes tuhandetes ületunde. Seda tööd on tehtud pühendumusega ning jätkatakse ka edaspidi.

Järelevalvet kui sellist ei teostata ainult PPA tegevuste kaudu, vaid tegemist on meie kõigi ülesandega. Viiruse kontrolli alla saamiseks on vajalik edukas koostöö nii terviseameti, kohalike omavalitsuste, ettevõtjate kui kõigi inimeste vahel. Peame ühiselt mõistma, et piirangud pole kirjutatud ainult paberile, vaid nende rikkumisel on selged tagajärjed – nii sisuliselt kui juriidiliselt. Peame neist kinni!

Tunnustan kõiki kaubanduskeskuseid ja poode, kelle sisekorraeeskirjadesse on enda ja teiste turvalisuse nimel viidud sisse kohustus kanda maski ja hoida distantsi. Eraettevõtjatel on täielik õigus kehtestada oma territooriumil enda ja teiste turvalisuse tagamiseks vajalikke käitumisnorme. Kui kehtestatud reegleid ei järgita, on kaubanduskeskuse turvatöötajatel õigus reeglite rikkujate liikumist keskuses piirata.

Lõpetuseks, täidame kõiki viirust takistavaid meetmeid: kanname maski, peseme käsi, hoiame distantsi, väldime tarbetuid kontakte, teeme võimalusel kaugtööd. Ning vaktsineerime, need kellele see võimalus on tänaseks antud.

4 kommentaari
 1. Lugege 1 aasta ago
  Reply

  kuidas on Kristjan õppinud valetama. Piir ju kinni pole. Just sealt tuuakse üha uusi satikaid sisse. Lennukite, laevade, rongide, busside, autodega. Miks nakatunud pole valve all 2 nädalat? Miks pole kolded sisse piiratud ega teistest 2-ks nädalaks eraldatud. Miks lastakse levitada satikat linnade vahel?
  PUHAS VALE!

  • Ja tublid inimesed kõrgetel kohtadel 1 aasta ago

   kiidavad ennast ja tegutsevad. Tegudel puudub edu. Rahvas surebh ja haigus levib. Kas ei ole häbi enda saba liputada?

 2. myyrimees 1 aasta ago
  Reply

  v.angis.tage ja suu.korvis.tage ja või.delge tuu.leves.kitega – sur.made arv pole tõus.nud. See on näitaja.
  Kõik muu on pu.has ja.ma.
  Me.rkel ju ytles, et vii.rus on pol.iitiline.

 3. Kuule, aus mees. 1 aasta ago
  Reply

  Sellest õnnetusest ja tegemata jätmistest kirjutas ju ministeeriumi ametnik. Peiliti ta välja ja lasti laimuga töölt lahti. Sigadus.
  Ole nüüd aus mees ja süüdlased pane või kinni. Nad valetasid ja ka petsid meie inimesi.
  Ära räägi aususest kui ise pigistad silma kinni.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.