Kiige sõnul on Eesti küsinud kiirkorras vaktsiini Saksamaalt

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik rääkis, et kiiremas korras vaktsiinide saamiseks on pöördutud Saksamaa ja Euroopa tervisevoliniku poole, ühtlasi kaardistatakse  AstraZeneca vaktsiinide laojääke erinevates Euroopa riikides, kirjutab Postimees. 

Kiik rääkis, et kirjutas Saksamaa terviseministrile küsimusega, kas riik saaks Eestile vaktsiine müüa või laenata. Saksa terviseminister vastas, et see vajab laiemat poliitilist kokkulepet. «See on ka arusaadav, sest tõesti, vaktsiinid on hetkel defitsiit üle Euroopa,» ütles Kiik. «Sarnased palved oleme tegelikult saatnud ka Euroopa Liidu tervisevolinikule, mis puudutab Pfizer/BioNTechi uue tehase tootmisvõimsust, et sealt suunata Eestile kiiremas korras vaktsiine, kui graafik ette näeb.»

AstraZeneca vaktsiinide laojääkide olemasolu kaardistatakse Kiige sõnul just selles valguses, kas on riike, kes oleks valmis neid kas siis müüma või tasaarveldama, et Eestis oleks võimalik kiiremini vaktsineerimist korraldada. «Praegune murekoht on tõesti ainult see, et pole seda riiki ega vaktsiinitootjat, kes ütleks, et näete, siin on vaktsiinid, palun võtke. Pigem on vastupidi ehk kõigil tootjatel, kes on saanud müügiloa, on raskusi olnud kokkulepitud tarnegraafikute täitmisel,» rääkis Kiik.

Samas püsib lootus, et järgmistel kuudel jõuab Eestisse rohkem vaktsiine. Eelkõige on oodata suuremaid tarneid Pfizer/BioNTechilt ja AstraZenecalt. Moderna tarned suurenevad alles teises ja kolmandas kvartalis, rääkis Kiik.

Ta tõdes, et valeootused vaktsineerimise kohta on üks kolmest põhjusest, miks praegu on viirusega Eestis nõnda halvasti. «Ühest küljest on inimesed väsinud ja kurnatud kogu sellest Covid-19 kriisist, mis on aasta aega kestnud. Teisest küljest tõesti me tegime järjest teatud leevendusi nii haridusvaldkonnas kui laiemalt, püüdes ühiskonnaelu avatust säilitada kriisitingimustes,» rääkis Kiik. «Ja kolmandaks kindlasti on tekkinud mingisugune valeootus, et vaktsineerimine on alanud, et kohe-kohe läheb kõik korda. Tegelikult on ju teada, et vaktsineerimise mõju nakatumise näitajatele saab saabuda siis, kui meil on valdav osa või arvestatav osa elanikkonnast vaktsineeritud.»

Kiik ütles, et praegu on Eesti elanikest vaktsineeritud ainult kuus protsenti ning see pole kindlasti piisav, et viiruse levikut märgatavalt alla tuua. «Nakatumisnäitajaid me saame langetada ainult siis, kui me ise oma liikumist vähendame, erinevaid piiranguid kehtestame ja neist nii inimeste kui ettevõtjatena kinni peame,» sõnas Kiik.

BNS

9 kommentaari
 1. hirmutav 1 kuu ago
  Reply

  Saksamaal on üle 90 protsendi raskest koroonahaiguse juhtumitest migrantidel ja enam kui pooled neist on moslemid, kuigi nende osakaal rahvastikus tervikuna on vaid 4,8 protsenti. Valitsus on probleemist teadlik, aga ei taha sekkuda, kuna kardab rassismi

  • Almar Glustsenko 1 kuu ago

   Aga võibolla hirmutavad AFD mehed nii migrante hoopis oma ajaloolistele kodumaadele naasma?

   See oleks üks oluline hea asi selles viirusega pandeemhirmutamises rahvusluse kasuks, kui arvestada, et Rockefeller Center on juba 2010 selle “covid-19” majanduse oma juutide-vabamüürlaste kätte haaramise pandeemia meile konstrueerinud, kuna lubas juba siis tulevikus Maailma lukku panna.

   RahvuslikTeataja.ee , 1/ 2021, lk 1

  • Almar Glustsenko 1 kuu ago

   Esiteks.

   Millisest allikast tuleb sulle info, et Saksas on koroona haiguse juhtumitest pooled migrantidel (kas on öeldud seejuures, et tegemist on “covid-19-ga”, mida meile pandeemia pähjuseks väidetakse?)?

   Kas see on piisavalt statistiliselt mitmelt otseallikalt saadud info või läbi mitne riigi peavoolukanali saadud info?

   Oled seda kontrollinud alternatiivsetest kanalitest?

   Kas on välistatud, et niisukust statistikat on meienigi võimalik tuua seetõttu, et kas migrandid soovivad end vabatahtlikult “covid-19” haigeks määrata lasta, kuna sellega on pahatahtlikult ettenaähtud niisugused sotsiaalsed soodustused mida mitte-“covid-19” tuvastatutele ei kohaldata, või et migrante on keeleoskamatutena lihtsam misiganes poole manipuleerida, sest nead ei osak või pole neil võimalik kontrollida seda, kas neile algselt antud info on tõene, või kas neid ei viirustata nimelt, et viirusesse nakatumise statistika üles viia, või kasvõi surmade statistika, kuna nad jäävad kirja, kui viirusekandja, või teiste vaktsineerima hirmutamise nimel?

   Teiseks.

   Preguseks on teada, et alles 2 päeva tagasi lõpetas Soome lõpuks oma Vantaa lennujaama “covid-19-tuvastuse” koerte kasutamise. Koerte puhul on teada, et nad haistavad inimesest 200-1000 korda paremini. Seega on koerad head tuvastamaks kasvõi vöikest kogust narkootikume või hästi pakitud narkootikumidest kotile jäänud väikestki jälge.

   Seevastu tekkis lennuvälja koerte puhul see fenomen, et koerad tuvastasid ka 2 osa covid-viirust (kunagi pole täpsustatud, et kas nad eristasid ka “covid-19” viirust testest covid-viirustest ja kas selle erinevalt koerale tuvastamiseks õpetamine üldse võimalik on)

   Seega sellisel lennujaamatuvastamisel tekkis fenomen, et meditsiiniliste nüanssidega mitte kursisolevad koearajuhid ilmselt kühveldasid kõik koera poolt tuvastatud väidetavad covid-viiruse proovid ja nende osakste kandjad järelkontrolli vangi ja ei lasknud neid edasi.

   Kui seejuures tegid inimesed järelkontrolli samal põhimõttel kui koerad ja tuvastasid järelkontrolliski inimesel või tema poolt varem antud proovil “covid-19” või miski muu covid-viiruse vaid 2 osakese alusel, siis on vangistatud ja edasi liikumast takistatud ju hulk inimesi, kes ei saa olla põhimõtteliselt meditsiiniliselt endale või teistele ohtlikuks viirusekandjaks tunnistatud, sest viirusesse haigestumise võimalus ja selle edasikande võimalus algab iga viiruse puhul eraldi 1000 osakesest vastavast viirusest 1 inimorganismi kohta?

   Kui 2 viirusekandjat sulle kumbki 500 osakest näkku köhivad, siis teoreetiliselt on võimalik ka haigestuda, kuid praktiliselt toimub see 2 eri nurga all ja seega vähetõenäoline, et need mõlemad kogused satuvad sulle ühte kohta sisse nii, et miski oluline kogus neist seejuures sust mööda ei lenda.

   Kolmandaks.

   Vaatamata Eestis vastavate mürgistuste ravi kogemuse puudumisele Navalnõi Eestisse ravile kutsumise soovi ilmutanud, ja sellega end sisult meditsiiniliseks klouniks kuulutanud Popovi juhtimise alla poliitsurutud Mustamäe haiglas oli 1 juhtum järgmine:

   Mulle pole teada see, kas terviseameti aktivistid helistasid vanurile või mitte ja kas keegi oli neile vihjanud, et võiks talle mingil põhjusel helistada ja mis põhjusel vihjanud,

   aga vanur on väga ärk ja mõistuse juures rahvuslane ning läks ise vabatahtlikult Mustamäele “covid-19” kontrolli.

   Seal tehti talle “oivid-19” test 3 markeri alusel. See pole teada, kas ja misuuguseid samu markereid (ehk eri tuvastamise aineid) saab kasutada ka kas mõne muu covid-viiruse, gripi või misiganes muu viiruse tuvastamiseks.

   Seega pole teada, kas on võimalik, et väidetava “covid-19” viiruse asemel võidi tuvastada hoopis muu virus.

   Fakt on see, et selle testi alusel tunnistati vanake “covid-*19” läbipõdenuks, sest tema organismist tunniistati selle testi alusel selle viiruse osakesi leituks ALLA HAIGEKSTEGEVA MÄÄRA. Seega alla 1000 osakese väidetavat “covid-19” viirust, kuigi TALLE EI ÖELDUD, ET KUIPALJU ALLA HAIGEKSTEGEVA MÄÄRA NEID OLI, KAS 1000 ASEMEL 999 VÕI 2 OSAKEST,VÕI MINGI VAHEPEALNE KOGUS.

   Seejuures ilmselt ei ole võimalik määrata, et kas seejuures on võimalik väita, et millal vanakene väidetava”covid-19” viirusega kokku puutus ja mil selle väidetavalt läbi põdes

   (nagu näiteks on võimalik määrata roolijoodikul, kui ta tunnistab, et ta tarbis äsja vähe alkoholi või kui tunnistab hoopis, et ta jõi eile ja seega on võimalik järeldada, et tal on enamus alkoholi juba verest kadunud, mitte, et tal võib purjujäämise määr veel tõusta, sest alkohol pole tema kehas testi võtmise piirkonda veel jõudnud, kuigi aparaat võib näidata sama suurt näitu mõlemal juhul).

   Aga see polegi ilmselt Mustamäel tuvastajate peaeesmärk, või pole selle täpne teadasaamine seal niivõrd oluliseks tunnistatud, et seda eraldi väga uuritaks.

   Kõige huvitavam on, mis sellest tuvastamisest järgnes vanakesele. Nimelt saadeti ta koju spetsiaalse covid-taksobussiga, millel olid vaheseinad eri “covid-19”-ga tuvastatud klientide vahel.

   No võibolla tõesti ei taha tavataksode juhid käia Mustamäelt “covid-19” kahtlusega kliente koju viimas ja võibolla tõesti on teoreetiliselt võimalik, et 500 osakese “covidi-19-ga” inimene satub bussis teise samasuguse kõrvale ja 1 köhib teisele kõik oma 500 samasuguse viiruse osakest näkku, aga äärmiselt ebatõenäoline.

   Eriti, kui tuvastaja ei taha öelda, et kuipalju või vahemalt kuipalju +-100 osakese võrra tal seda viirust on.

   Kui tuvastajal pole lubatud seda kliendile öelda või kui ta oma mugavusest ei tahas seda öelda, siis on küll kuri karjas. Siis miks ma peaksin, juhul kui ma satuksin olema niisugune klient, üldse uskuma, et mind ei meelitatud Mustamele hoopis sel eesmargil, et loodeti, et ma testi oodates korjan kusagilt sealt teiste tuvastatavate hulgast kokku 1+ vastava viiruse osakest, mida need 3 markerit misiganes viiruse osakesena tuvastajale näitavad ning selle alusel satun ma väidetavate “covid-19” kandjate nimekirja, mille alusel on mind hiljem mugav soovi korral manipuleerida või vangistada vüi kasvõi “covid-19” surmade statistikas suvaliselt ja pahatajtlikult ära kasutada, et teisi samasuguseid vaktsiinima hirmutada, kui ma näiteks järgmisel hetkel peaksin mingi muu põjusega hinge heitma.

   Kõne all olev vanake sunnitigi 10 päevaks karantiini. AGA MIS PÕHJUSEGA?

 2. Nojah 1 kuu ago
  Reply

  Minul on tuttav eestlasest arst kes töötab Peterburis ja ütles et Venemaal on hea koroonavastame seerum ja mingeid kõrvaltoimeid pole isegi mitte käe punetust kuhu süstitakse ja Venemaa on lahkelt nõus meile seda andma. Aga nõe poliitika ja vihavaen on tähtsam kui inimese tervis. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja tahab hoopis hästi läbi saada. Ta ei vasta samaga isegi meiepoolsetele mõttetutele vihavaenu avaldustele.

  • Almar Glustsenko 1 kuu ago

   Kas see on sul samasugune vaktsiini vajalikkuse tõestus, kui see, et viimases hadas ja ilmselgelt oma käesoleva Eesti majanduse kiire pandeem-juudistamise heaks, nagu Rockefeller Center juba 2010 kogu oma Uue maailmakorraga Maailma

   (New World Order, Uue Maailma rajoon, kinnisvarafirma Uus Maa, mis müüb suurt osa Eestisse massiliselt viimase 4 aastaga tulnukamagalaks poliitehitatud umbes juba 200 000 korterit)

   ette nägi, kui covid-19 plaani koostas,

   lavastas LGBT-juute täis AK Ka-Ka Valitsusele, kohe veebruari lõpust alates,
   ,,,
   uudiseid, et kantsler Priske kuritarvitas vaktsiini saamise eelisvõimalust,

   või et valga massoon, rotaryklubiline pakkus eelisvaktsiini oma klubikaaslastest juudile?

   Neil läheb iga negatiivnegi covid-19 vaktsineerimisega seotuid reklaam asjaette, et meid süstima saada.

   Aga minge siis ilusti süstima ja ärge mõelge sellepeale, et kas rahvuslikus Itaalias oli parem kevadel kilekuplis ohvreid lämmatada või vastupidi nii teisi nende viiruse eest kaitsma?

   ADL Foxman on ilmselgelt sillas sellepeale, KUI KA PÄRISMAALASED HAKKAVAD REKLAAMIMA KASVÕI VENE SPUTNIK-V-d, MIS SEST, ET SELLES ON SELGED VIITED PÄRISMAALASTE MUULE (vaevalt, et praenusest elamiskõlblikumale) PLANEEDILE LÄKITAMISE SOOVIST, KUI KA ÜMBERPÖÖRATUD A-TÄHT, NAGU VIRU HOTELLI AMARILLO REKLAAMIS, KÕRGEMAL SEINAL, MISKIPÄRAST VAID A-TÄHT, KESK TAMMSAARE VABAMÜÜRLASTE PARGI NAT-GEO 2 X 6 TK STENDE JA ASTMIKPÜRAMIIDE KOHVIKUL, PRÜGIKASTIDEL JA LAMPIDEL, EHK POOL JUUT-VABAMÜÜRLASTE MAAILMAS ÜLEMVÕIMUTSEMISE SÜMBOLIST 3- NURK 6-NURGAST.

   PÄRISMAALASTEST ON ÜSNA RUMAL VAADATA MÖÖDA TÕSIASJAST, ET NII EESTIS KUI KA VENEMAAL ON TÕESTI VÄGA TUGEVALT, COVID-19 MEEDIAKAMPAANIA KÄIGUS PEAD TÕSTMAS JUUDI-MASSOONISTUSE ÜLEMVÕIMU VÕIDUJOOKS, NAGU LINA SEDA OMA ÕHTILEHE 9.10.2021 INTERVJUUS VÄLJENDAS JA RAHVUSLIKTEATAJA.EE, 1/ 2021, LK 1 TÄPSUSTAS.

   TÕSIASI ON NAITEKS SEE,ET ÜHEL HILJUTISEL NELJAPÄEVAL OLIN SUNNITUD ÜHELE JUUT*-VABAMÜÜRLASELE VANALINNA SELTSIST LAUSA NÄKKU ÜTLEMA. ET TÕMMAKU END KOOMALE OMA VABAMÜÜRI 6-NURKADEGA, SEST TA OLI PANNUD RAEAPTEEGI ETTE LIUMÄELE OTSA VEEL 1 PUUST KOLMNURK-SÕRESTIKU JA TEISTPIDI 3-NURGANA SELLE OTSA VANALINNA SELTSI PLAGU, NING SÕITIS RINGI VALGE MAASTUR-PICKUPIGA, MILLE KÜLGEDEL OLI MUSTER KOLLASTEST JA PUNAKATEST 3-NURKADEST, SAMAS OLI FOORUMIL VIDEOREKLAAM, MILLEL PÖFFIHUNDI 3-NURKADEST VABAMÜÜRILÕUSTA MEENUTAV LHV SÜDA, SAMA LHV PEAKONTORIL JA VIRU KESKUSE NURGAL PÜRAMIID-3-NURGALE RONIV SEMIIDIOODISTATUD INIMKUJU LAMBIPIRNIDEGA SELJAL.

   VENEMAAL ON AGA PUTINIGA UUDISTES RÄÄKIVAL MIN-PROM-TORGI RIIKLIKUL MINISTEERIUMI LOGoL 3-NURK, PBK SAATES MUZSKOJE I ZENSKOJE, NAISE SÜMBOLINA KASUTATAVAL RINGIL, SUURELT SEINAL ALL 3 PUNAST JUUDI-3-NURKA JA NTV MIR KASUTAB JUBA LIGI KUU JOOKSUL PAEVASTE UUDISTE SAATE TAUSTANA OSTANKINO TELETORNI 3-NURKSE ALUMISE OSA PILTI JA KÕRVAL 3-NURKADEST KOOSNEVAT JUUDI-MUSTRIGA SEINA.

   NII, ET LASKE KÄIA. EHK ÕNNETUB ILMA VABAMÜÜRI-V-D KASUTAVA VIRGINI BRANSONI JA 99 000 EURO EEST TESLASID MEILE PÄHEMÄÄRIVA ILON MUSKI RAKETTIDE ABITA, ENDALE SPUTNIK-V-D VÕI MISIGANES OLLUST VEENI SÜSTIDES, TEIL SIIT MEIE AINUKESELT PÄRISMAALT KUHUGILE KUU PEALE VÕI MARSILE LENNATA.

   SEDA ON TEILE JU ÕPETANUD JUUT TARKOVSKI HUKKUNUD ALPINISTI HOTELL VÕI SOLARIS, MIS ON FILMITUD SOO TÄNAVA ELEKTRIJAAMA TAGA, MILLE MULTIKULTIKATLAS EUSA JUUTLA 2017 OMA SUUREMAT PEALETUNGI EESTILE EESISTUMISEL ALUSTAS?

 3. Nii 1 kuu ago
  Reply

  Ei tohi unustada et me pole vabad sest oleme liidus ja meil pole õigust otsustada mis meile hea on.Aga ma ei mõista mida on EL-us olemine meile head teinud. Nojah mõned teed on korda tehtud aga eks me maksame liidule ka raha ja abistame teisi riike. Kõik oleneb hoopis valitsusest. Venemaa vastane vihavaen on nii suur et isegi vaktsiini ei lubata sealt osta. Raisatakse aega sanktsioonide väljamõtlemise peale ja Venemaale ja Venemaale sõbralikkudesse riikidesse lõhestajate ja rahutuste tekitajate saatmisega.. Nende meelest las pandeemia möllab aga vihavaen ei luba parimat seerumit Venemaalt osta.

 4. zeneca 1 kuu ago
  Reply

  TEISED RIIGID ANNAVAD ZENECAT ÄRA, SEST EI VASTA NÕUDMISTELE.60% KAITSE NAKATUMISE EEST POLE MINGI KAITSE ! ET RASKEID HAIGUSJUHTE HOIAB ÄRA 80%… MIKS SEL 30 a. MEHEL SIIIS ASI RASKEKS LÄKS??? SAI EHK MÕNE UUE TÜVE? MILLE EEST ZENECA EI KAITSE. MIDA TEEVAD INIMESED KES ZENECA SAANUD KUI UUS TÜVE SAAVAD? SELLISEL JUHUL EI TOHI JUST SEDA SÜSTIDA 65-70 a.SEST NEIL ON NAGUNII KROOILISED HAIGUSED JA ORGANISMI JÕUDLUS VÄHENENUD = SEEGA MÕJUVAD NEILE Ka KESKMISED HAIGESTUMISED NAGU RASKED JA KERGETEST VÕIVAD SAADA KESKMISED. JA UUE TÜVE KORRAL KAITSETUD.AGA ZENECAT NÜÜD OSTMA TORMATAKSEGI, PEA SASSIS, SEST MUIDU JÄTAVAD SUURED VENNAD HOOPIS ILMA:
  MEIE OLEME NAGU TEISTE RIIKIDE PRÜGIKAST – MIS SEAL EI KÕLBA KERJAME ENDALE. NÜÜD VESI AHJUS.
  OLEKS JULGELT PIIRANGUID TEINUD KOHE, JUBA EELMISEL AASTAL JA SEL TÄISPIIRANGUD POLEKS SELLIST JAMPSI VAJA KANNATADA, ET EI TEA MIS SÜSTIDA LASED ENESELE MEELEHEITES. AGA MAJAD JA ÄRID ON JUMALAD.
  TÕTT-ÖELDA EI USU MA ENAM ÜLDSE NEISSE TEISTESSEGI LÄÄNE VAKTSIINIDESSE. KURVAD MÕJUD VÕIVAD ILMNEDA ALLES AASTATE PÄRAST JA SIIS ON NEID VÕIMALIK LOMULIKEKS PIDADA. ARSTID AGA TREENITUD SELLE MÕTTEVIISI JÄRGI, ET KÄESOLEVAT HÄDA VÕIB KA MÜRGIGA RAVIDA, ÜLSLÕIK MIS SIIS TULEVIKUS JUHTUB: SELLISE SUHTUMISEGA SAAB RAVIMISEST UUTE HAIGUSTE TEKITAMINE.
  KALDUN JÄRJEST ROHKEM SPITNIKU POOLE. 1. VANA LOLLIKINDEL TEHNIKA 2. POLE KASUTATUD RNA-d TEHNIKAT, MILLE ABIL SENI LOODETI TOOTA VÄHIVAKTSIINE- PFIZER, MODERNA, CUREVAX. 3. NAKATUMISKAITSE 91% MINGIT REKLAAMI MEEDIAS POLE LUGENUD, NAGU PRESIDENT V ÄIDAB.
  HIINLASI EI USALDA.
  MISASJA NAD NII VÄSINUD ON. EAKAD ISTUVAD ENAMUSES KOGUAEG KODUS, POLE NEIL RAHA, EGA RIIDEID, ET KUHUGI MINNA, POLE RÄÖJIDA KELLEGAGI, OMA UREDE KESKEL, LEMMIKLOOMA PIDADA EI JAKSA JA TEMA TULEVIK TEEB SUURT MURET. EI KÄI NAD RESTOS EGA ÖÖKLUBIS, REISIL EGA SPAAS,AAFRIKAS EGA INGLISMAAL HOTELLIS TEED JOOMAS.EI KINOS EGA TEATRIS. METSAGI EI JAKSA ENAM JALA MINNA JA AUTOT POLE EGA PIDADA JAKSA.

 5. lugeja 1 kuu ago
  Reply

  paar aatat tagasi ostis EV valicus hys.teerias kok.ku gr.ipivakc. 10 milli eest, mis kuu.lus häv.itamiseele. Kes va.stutab? Kas eesti on euroopa prygikast?
  Pra.egu kä.ivad in.imkatsed – aga Teie vä.idate et kõr.valto.meid ei ole. Kas te ole.te kur.sis sell.ega mis toi.mub tei.stes maades? Soo.vitan lu.geda näitex väga harivat
  kirjandust.
  1972 WHO Bulletin 47 Nr2 -memordanda #1 ja#2 -virus associated immunpathology.
  #1 rää.gitaxe lah.ti vakc. toimemehanism ja #2 mix ka.sutataxe kobra myrki kõ.igis v.-s

 6. killer19 1 kuu ago
  Reply

  see, et hetkel on haiglas yle 500, ja enamus haigla tööst on peatatud, on ku.ritegelik.
  Pan.ge sõ.javäehaig.la py.sti.
  https://www.telegram.ee/nwo/video-lati-medoe-nagemus-haiglates-toimuvast-eestikeelsete-subtiitritega

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.