Kõlvart: aeg on küps eriolukorra väljakuulutamiseks

Mihhail Kõlvart Foto: Madis Sinivee/Scanpix

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart leiab, et koroonaviiruse kriis on jõudnud seisu, kus tuleks välja kuulutada eriolukord. 

Kõlvarti sõnul ei saa praegu lähtuda vaid hetkeolukorrast, vaid tuleb mõelda ka selle peale, mis ootab ees paari nädala või kuu aja pärast. “Praegune olukord näitab selgelt, et meid ootab olukorra halvenemine ning tekib küsimus, mida me ootame,” ütles Kõlvart.

Tema hinnangul tasub ülimalt tõsiselt mõelda kohe eriolukorra väljakuulutamise peale. “Või siis ootame veel paar nädalat ja eriolukorra väljakuulutamise vajadus tuleb iseenesest,” arutles Kõlvart.

Tema sõnul on arusaadav, et kõik otsused on valusad. “Kuid parem võtame ise vastu otsuseid, mitte et olukord tingib otsuste vastuvõtmist. Kas tõesti keegi arvab, et praegused piirangud viivad viirusolukorra paari nädalaga kontrolli alla? Minu arvates on aeg tunnistada, et olukord on kriitiline ja nõuab operatiivseid ja rangeid meetmeid,” ütles Kõlvart.

Tema sõnul peaks riik panema paika ka kompensatsioonipaketi ning seda nii ettevõtjatele kui ka eraisikutele. “Jutt on miljonitest. Ma olin varem vastu, et tegevuskulude katteks võetakse laenu, kuid nüüd mõtlen, et võibolla on kriis juba selline, et nii tuleks teha,” ütles Kõlvart.

12 kommentaari
 1. Toetused 3 kuud ago
  Reply

  tuleb arvutada nii, et tööta isikud saavad asendustööd. Meil on palju koristada, teetöid teha, vanu varemeid lõhkuda jpm. 8 töötunni eest saaks tasuda 5€, kuus teeb see 800€ puhtalt. Eluvajadusteks piisab. Kui neid on 50000, teeb see kuus 40 miljonit. Kuna töötute seas on palju loomult laisku ja mugavaid laisku, siis kasutatakse ehk poolt. Seega piisab 20-st miljonist kuus. Poole aastaga 120 miljonit ja see pole sugugi suur raha. Muidu põletatakse palju suuremaid rahahunnikuid.

  • Almar Glustsenko 3 kuud ago

   Pangaröövel “Misha”

   (just sellise hüüdnimega nimetas etv+ saates “Svoja Pravda” Kõlvartit otse näkku riigikogulane Peeter Ernits, kes teab samuti suurepäraselt ka “Pealtnägijas” räägituid lugu, et “Misha” hilisemate sõnade järgi tõi spordikoti koos tööriistade ja maskiga tema koju hoiule ta sõber, kes hiljem plahvatas surnuks koos tema Mersuga, millest tema jõudis välja hüpata)

   Su sugulane, Põja-Korea kunn, Kim väidab, et mingit meditsiiniliselt ohtlikku Covid-19 viirust ei ole. Sama on väitnud Turkmeenia ja Valgevene isakesed.

   Miks me peaksime uskuma teid rohkem kui neid, kes väärtustavad oma pärismaadel rohkem omasid, kui neid, kes majanduse juudistamise pandeemiaga tahavad meie rahvusmajandusi kaaperdada.

   Loe ADL Foxmani kõnet 1998 New Yorki ülemaailmsel sionistide konverentsil, kus ta väidab, et temasugused juudid on juba teinud võimatuks valgel mehel häbita omasuguseid lapsi saada

   liveinternet & 5010089 & 233047090

   Nüüd tahad meile Ka-Ka eeskujul masked ette panna, meid koju vangistada ja meile ei tea mis solki veeni süstida lasta, kuigi te Mölder ja Reformi-juutla Everaus keeldusid meie palve peale Riigikogus 5G levi keelamast ja nüüd reklaamib Telia seda, kui meie laste Kuu peale või Marsile pagendamise vahendit, kuigi 5g keelamine oleks olnud elementaarne vote, et igasuguste pärismaiste skeptikute hirme lihsta ja odava abinõuna maha võtta, et me laseksime end vaktsineerida, kui meil oleks võimalik enne täie kindlusega veenduda, et te ei hakka meid selle abil e-kiibistama ja hiljem e-valimistel 5G-ga (jälle) manipuleerima

   (ha-ha, jälgisin huviga, kuis Kõlvart luusis nina alla nohisedes Kaubamaja juures ringi, julgemeta ühelegi möödakäiale oma valimislendlehti pakkuda, sest ta on võimetu avalikult omal algatusel inimestega kontakti looma, aga valimistel kirjutati tema populaarsuseks üle 25 000 hääle, samas kui Edgarile, kes on olnud viimase sajandi jooksul elaniku kohta absoluutselt Euroopa popim poliitik, õnnestus 40 000 toetusallkirja kokku saada alles rohkem kui 25 aasta jooksul peale poliitikasse tulekut, kas ei ole ebaloogiline?)?

   Tutvu wikipediaski praeguse Eestis Ka-ka riigipöördevalitsuse tagamaadega:

   vabamüürlased Rottsildi-Napoleoni/Macroni-Kallaste-Eesmaa Prantsuse Auleegioni Ordenist ja Rootsi kunni Serafimi Ordenist, kus mõlemas kajastub Põhjamaade-Baltmaade ülesena THIlves

   Vaata Tartu Ülikoolist Eesti esiviiruseteadlaseks tituleeritud naise, IRJA LUTSARI VABAMÜÜRLIKU retoorikaga Kanal2 hiljutises 2.3.2021, kl 20 Esse saates ja varem, kus ta soovitab kõik tänaval RAJALT MAHA VÕTTA, VAATA ÜLE UMBES KUU TAGUNE RINGVAADE, KUS TARTU ÜLIKOOLIST ÜLEMAAILMSEKS COVID-19 SPETSIALISTIKS TITULEERITUD ANDRES MERITS ANNAB REIKOPILE INTERVJUUD, AGA TA KEHAKEEL RÄÄGIB, ET TA EI TAHA NII ÜLDSE VALETADA, TA VAATAB MITTE KAAMERASSE VAID NURKA NING IISRAELIST RÄÄKIDES HAKKAB ÜLDSE KOKUTAMA, KUIGI POLE KOGELEJA.

   SELGITA VÄLJA JA TEATA MEILE KA AVALIKULT,

   ET MIKS ÜRO JUHT, KÕRGVABAMÜÜRLANE GUTERRES SURUS LÄBI 2018 LÕPUS OMA TULNUKASTAMISE MARRAKESHI RÄNDELEPET, TEADES ET EUROOPA PAGULASKESKUS ON KAVANDANUD EUROOPASSE KOKKU 15 000 000 000 TULNUKAT JA EESTISSE SEALHULGAS 7 600 000 TULNUKAT, NAGU NÜÜD RÄÄGIB SELLEKS KOOS MRP AECOM-RAILBALTIC GO3-TV+ PRUULIGA LÕUNANABA LAEVAREISIL KÄINUD TEADUSTE AKADEEMIA JUHIST JUUT, TARMO SOOMERE, IGA PAARI KUU TAGANT ÕHTULEHES, AASTAPÄEVAL ROOSIAIAS, JUUDI-3-JA-6-NURKADEGA STUUDIOS PLEKKTRUMMI SAATES JA OMA SYGISKOOL.EE/2014 , TIHEDALT KOOSELAMISE TEOORIA PROPAGANDALEHEL?

   KAS POLE IDEAALNE VÕIMALUS TUUA NEID TULNUKAID MEILE AAFRIKAST AASIAST VÕI KASVÕI MAA ALT TUNNELIST (MILLIST KÜLL TALLINNA METROONA KÜLL TALSINKINA MEILE JUBA KAUA PÄHE MÄÄRITUD ON JA MILLINE NÄITEKS SHOTI JA IIRIMAA VAHELE EHITATAVANA ÄSJA VÄLJA KUULUTATI), SEL AAL, KUI HELME PREMEERITUD ORAVA-POLITSEI JUHI, ELMAR VAHERI POLITSEI, NÄITEKS EESOTSAS ILMSELGELT MOSSADI GLADIO-B AGENDI JA RAHVUSVAENLASE, PÄRTEL PREINVATSIGA, TAAS, ODINI VÕI KIHELKONDLIKU KODUKAITSE ASEMEL, PIIRIL VEOKATES MASSILISELT NENDE SISSETOOMIST TURVAB, SEL AAL, KUI MEIE KÕLVARTI POOLT SUNNITULT KODUARESTIS ISTUME?

   MIKS SEESAMA ÜRO GUTERRES, KOOS TEISE KÕRGVABAMÜÜRLASEGA, KES VIIB LÄBI MAILMA PANDEEM-JUUT-MAJANDUSE FOORUMIT DAVOSIS, SÕLMIS 19.06.2019. DAVOSIS COVID-19 SALAEPINGU, EGA EI HOIATANUD MAAILMA PÄRISMAALASI SELLEST MITTE ÜKS PIIKS, KUIGI ÜRO JUHINA PEAKS TA OLEMA KÕIGE ESIMENE INIMENE, KES SEDA ON KOHUSTATUD TEGEMA, ET ELUSID SÄÄSTA, KUI VÄIDETAVALT NII ELUOHTLIK PANDEEMIA RÜNDAMA HAKKAB.

   MIKS NAD 2019 SÜGISEL SEEVASTU MÄNGISID OMA COVID-19 VÄIKSEMAS MAHUS LÄBI NEW YORKIS, NIME ALL EVENT200?

   KAS SEE EI TUNDU SULLE LIIGA SARNANE NÜÜD JUBA EESTIKI POLIITIKAS MITU AASTAT TAGASI AVALDATUD IRL TSAHKNA PLAANIGA EESTI2.0 VÕI VENEEMAKEELSELE KRISTINA KALLASELE, LÄBI REFORMI OJULANDI JA KATARRI DIGIVALITSUSTAMISELE PÜHENDUNUD NORTALI REIN LANGI OSTETUD EESTI200-GA, MIS ON MÕELDUD VAJADUSEL REFORMILE PUHTA LEHENA POLIITIKASSE NAASMISEKS, SAMAMOODI, NAGU SEDA ON IRL PAREMATELE PAREMPOOLSETELE JUUTIDELE MÕELDUD VABAERAKOND JA EESTI ELURIKKUSE ERAKOND?

   KAS EI TUNDU IMELIK, ET 2021 ALGUSES KIRJUTAB ÕHTULEHES, MUSTAMÄE HAIGLA PEAKS POLIITTEHTUD POPOV SELLEST, ET NAVALNÕI OLEKS VÕINUD EESTISSE RAVILE TUUA, KUIGI SAMAS ISE TUNNISTAB, ET EESTIL EI OLE VAJALIKKU NIISUGUSE MÜRGI RAVI KOGEMUST, TEHES END KLOUNIKS?

   KAS EI TUNDU IMELIK, ET VIIMASE PAARI PÄEVA TAGUSES ÕHTULEHES ILMUS SUUR KESKNE COVID-LUGU, KUS SOOME TUNNISTAB, ET KUIGI KOOLITATI HULK VANTAA LENNUVÄLJA COVID-19 KOERI, SIIS ENAM NEID KASUTADA EI SAA?

   KAS EI TUNDU SEE IMELIK, KUNA KOER TUVASTAB TALLE SELGEKSÕPETATUD VIIRUST JUBA 2 OSAKESE JÄRGI JA JÄRELIKULT JAHITI NENDE KOERTE ABIL OHVREID, ET SAAKS NEID HILJEM MINGI TESTI ABIL COVID-19-KANDJATEKS TUNNISTADA SAMUTI 2 OSA MISIGANES VIIRUSE ALUSEL, KUIGI ÜKSKÕIK MIS VIIRUSE EDASIKANDE VÕIME JA HAIGESTAMISVÕIME ALGAB ALATES 1000 OSAKESEST?

   LOE VIITEID: Kohutav Lugu Rootsis, kommentaari kommentaarist

   https://kesknadal.ee/2021/03/03/tonis-molder-laiendame-lendorava-pusielupaikade-ala/#comment-41004

  • Tervitusi Hiinast 3 kuud ago

   Hiina muutis pärakust võetava koroonatesti kohustuslikuks kõigile välismaalt tulijatele, kuna seda peetakse tavalisest testist usaldusväärsemaks.
   Hiina ametivõimude hinnangul näitab pärakust võetav proov paremini koroona olemasolu kui ninast või neelust võetud proov.
   Praktikas toimub proovi võtmine nii, et pärakusse lükatakse umbes 5 sentimeetri sügavusele soolvees niisutatud proovitampooniga pulk, mida seal sees pööratakse. Pärast seda võetud proovi analüüsitakse. Kogu proovi võtmise protseduur võtab aega 10 sekundit.

 2. usas 3 kuud ago
  Reply

  16 osariiki on lõ.petanud mas.ki.balli, ja as.unud nor.maalse elu ja töö juurde….sh. Texas.
  Gripp on ka.dunud vaa.tamata mõni aasta taga.si tek.itatud hys.teeriale, mil.lega läx kaa.sa ka sots.min – kelle ette.pane.kul telli.ti 10 milli eest vakc., mis jäi ka.sutamata

 3. Kuulutagem välja eriolukord ja deporteerigem immigrandid sest nemad on peamised viiruse maale toojad.

 4. Augusti kuus hakkab loodus roiskuma.Kõikjale tekivad hallitusseened ja haavandid lähevad mädanema,makku hakkab kogunema lima. Kui lima koguneb makku liiga palju siis inimese organism nõrgeneb ja viirused teevad ta haigeks.
  Maoloputuste abil eraldatakse organismist lima ja sedasi välditakse haigestumist.

  Tiibeti mungad maoloputuste abil teevad endid immuunseks viiruste vastu.

  Joo sooja puhast keedetud vett paar liitrit ja hoia endas minuti kaks kuni kümme ja siis pane kaks sõrme kurku ja oksenda vesi välja. See tekitab imeliselt hea enesetunde.
  Kuna hommikul on magu tühi siis maoloputus ei too suhu okset ega ka selle maitset,kui siis pisut vaid.
  Maoloputust saab teha lühiajaliselt,paar kuud ja mitte enam. Ma tegin pool aastat ja kõrvalnähtusid ei tekkinud.
  Pidev maoloputus pidavat olema halb neelamisteedele.

  Mina saavutasin immuunsuse viiruste vastu igahommikuste maoloputuste abil.
  Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Viirused ei lasknud magada, nina oli tatine ja köhisin.
  Sellest ajast saati mil tegin maoloputusi ma pole enam haigestunud. Seda on juba kümme aastat.

  Inimorganism on viiruste vastu tugev siis kui saab kvaliteetset toitu.
  Paraku pestitsiididega pritsitud juurikates ja puuviljades,ning apteegi vitamiinides puuduvad vitamiinid ja ensüümid, mineraalid.
  Tuleb tegeleda korilusega ja süüa “umbrohtu “.
  Mercedes Merimaa ja Irje Karjus, ning Sergei Boutenko ameerikast propageerivad umbrohu söömist.

  Näpud kurkku !!!

 5. Nii 3 kuud ago
  Reply

  Meie valitsus peaks eirama EL-u alatuid vihavaenu väljendusi ja hankima koroonavastast vaktsiini Venemaalt. See on parim vaktsiin, kontrollitud ja mõjub kiiresti. Aga vihavaenu õhutamine on tähtsam kui inimeste tervis. Praegune Venemaa pole tõepoolest meile midagi halba teinud. Tuleb lõpetada oma nina toppimine teiste riikide siseasjadesse sest meist ei olene midagi. uSa võib pommitada Süüriat, Iraani ja Iraaki kus surma saavad paljud, USA-s toimusid verised rahutused valimiste ajal jne. Kannatajatest meil kahju ei ole aga meil on kahju rahutuste korraldajatest ja tunneme kaasa mässajatele.Valgevene oli rahulik riik aga sinna saadeti ka lõhestaja. Hea et läbi ei läonud aga rahu oli rikutud. Venemaale saadeti Navalnõi Venemaa rahu rikkuma . See mees oli ka varem olnud kohtulikult karistatud, labane skandaalitseja kellele korraldati mürgitamise stsenaarium ja tunti talle kaasa. See on lihtsalt naeruväärne. Aga nüüd toimitakse kuritegelikult kuna vaktsiini on vähe ja viirus möllab aga Venemaalt seda ei hangita. Kas see pole kuritegevus.Head suhted Venemaaga oleks meile kasulikud ja iga riik peaks ise otsustama mis talle hea on.

 6. olrks kommentaare lugenud, oleks taibanud enne 3 kuud ago
  Reply

  SEE AEG ON AMMU MÖÖDA LASTUD – SEDA NÄITAB KASVÕI UUTE TÜVEDE SISSETOOMINE EESTISSE JA BRITI TÜVE VOHAMINE.
  VANAINIMESTELEPEAKS MAKSTAMA, KES ÜKSI ELAVAD JA KEL VÄIKE PENSION – ALLA 500 TOIDU JA APTEEGIKAIPADE KOJUTOONISE RAHA. LAUPLUSED MÕNED NÄIT. TOOB TOIDU KOJU. AGA KES TOIDULISANDID JA APTEEGIKAUBAD TOOB? SEE VÕIMALUS PEAS KÕIGIST APTEEGIKETTIDEST O LEMA, SEST TOIDLISANDEID, MIS VÕIVAD OLLA TÄHTSAD NAGU RAVIMIDKI, MÕNED OLULSEMAD ERINEVATES KETTIDES ERINEVAD.
  JUST OTSE KAUPLUSTEST NENDE OMA TOOJAD JA APTEEKIDEST, MITTE VIRISEVAD JA VÕIMUTSEVAD OMAVAL. SOTSOSAK, TOOJAD,KES MITMES KOHAS KÄIA EI VIITSI JA KEDA PÕDURAMAD VAURID KARDAVAD.

 7. Tuleb 3 kuud ago
  Reply

  kehtestada täielik liikumiskeeld. Kõigepealt linnade vahel, siis ka kollete vahel. Nii pidevalt rihma koomale tõmmates saame nakatunud ja haiged omaette sulgeda. 2 nädalaga on nad kas surnud või terveks ravitud.
  Iga sissetulnu peab 2 nädalat olema kindla valve all. Kui nakatunud pole, saab siis välja, kui on, siis suunataks eravile. Mitte aga koju, et ksukile ei läheks. Nagunii läheb! Sõltumata haridustasemest ikka läheb. Ja levitab satikat edasi.
  Suurtes linnades tuleb rakendada piirkonnakeeldu. Juba Lasnamäel tuleb majati mingi ostukeskuse ümber piir luua. Selle maja 1. trepikoda käib oste tegemas esmaspäeval kella 11.30-12.15. 2. trepikoda teiipäeval kell 13.15-14.30.
  Nii saame satikaga ruttu ühele poole.
  Kuu aega elatakse üle ka ilma riiete ja pottide-pannide ostmiseta.
  Kuna me ka midagi ei tooda (peale maskide ja laipade), siis mingit kahju majandusele ei tule.

 8. robert 3 kuud ago
  Reply

  Ei taha hakata ennustama aga tundub et Kõlvart räägib asjast Eks tulevik näita aga praegu on olukord hull Surevad juba noored inimesed President peab kodus istuma mitte raha laiaks lõõma Miks alamad peavad olla arukad kui presidendil peaministril jt arukildugi pole Eliit mädaneb alati esimesena ja kindlalt

 9. killler 3 kuud ago
  Reply

  sa.ma pu.naprop.anganda, mil.lega oleme nõuka ajast kokk.u puu.tunud.
  ei ole või.mailk utoo.piat us.kuda, tea.des et hai.gus tapab vähem kui pinged, kroo.nilised haigused, suits.iidid, ava.riid jne…
  saksas, ing.lismaal, lätis , on haiglad tavakoo.rmusega tööt.amas, mustamäel suleti osakond patsientide puudumiseel….lähed omal jalal, aga tuled ja.lad ees.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.