Tõnis Mölder: süüdistada Tanel Kiike saamatuses on lihtsalt mage

Tanel Kiik esitlemas Keskerakonna valimisplatformi 12.01.2019. Foto: Andrus Tamm

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme kritiseeris reedel ühismeedia postituses tervise- ja tööminister Tanel Kiike Keskerakonnast, nimetades teda eelmise valitsuse nõrgimaks lüliks – Keskkonnaminister Tõnis Mölderi hinnangul on taoline kriitika kohatu, kirjutab Postimees. 

Keskerakondlane Mölder nentis, et aasta alguses avaldatud Kantar Emori uuringust selgus, et Tanel Kiik on usaldusväärseim poliitik Eestis. «See on Eesti inimeste hinnang. Samas tabelis kajastub ka Martin Helme nimi, kuid selleks tuleb pilk suunata 18. reale,» möönis Mölder.

«Küll on Martin Helme hõivanud kõrge koha sama uuringu ühes teises tabelis. Nimelt saavutas EKRE kolmikvõidu mitteusaldusväärsete poliitikute pingereas, järjestus on järgmine: Mart Helme, Martin Helme ja Jaak Madison. Mida see näitab? See on karm, ent aus hinnang EKRE juhtivpoliitikute tööle – rahvas ei usalda teid,» ütles Mölder.

Ta lisas, et Kiige tööd on tunnustanud eksperdid nii Eestis kui ka välismaal. «Tartu Ülikooli senat autasustas Tanelit Skytte medaliga kaaluka panuse eest tõenduspõhise riigivalitsemise edendamisel Eestis ja teadlaste kaasamisel eriolukorra juhtimisse.»

«Balti Assamblee medali pälvis Tanel pühendumise ning teaduspõhise lähenemisviisi eest teravate tervishoiu- ja sotsiaalküsimuste lahendamisel ning suutmise eest tulla toime viimaste aastakümnete suurima tervishoiukriisiga. Eesti Perearstide Selts andis Tanelile ülima tunnustuse – Mesilasemärgi,» loetles Mölder.

«Süüdistada eelpool loetletud faktide taustal Tanelit saamatuses on lihtsalt mage,» sõnas keskkonnaminister. «Kas keegi on kuulnud, et rahandusministri ametit pidanud Martin Helme oleks pälvinud asjaomaste organisatsioonide tunnustuse? Enesekiitus ei lähe arvesse.»

BNS

17 kommentaari
 1. KALLID INIMESED. 3 aastat ago
  Reply

  Kiige tööd iseloomustab: Meil ei jätku millega teha kaitsepookimine. Meil ei jätku süstlaid ja ministeeriumi töötaja vallandas kuna see avalikustas just selle mis osutus õigeks. Ei jätku vaktsiini, ei jätku süstlaid. Puuduvad plaanid ja graafikud. Ei ole ette valmistatud haiguse tõrjeks jne. Hoiatas ja midagi ette ei võetud. Inimesed surevad ja hoiatus osutus õigeaegseks. Süüdlased aga istuvad ametis edasi. Kiik oleks pidanud juba ammu tagasi astuma. Tema ja ta kaaslaste tõttu on surnud palju inimesi ja meie riik on haiguse poolest esikohal.
  Ratta valitsust ei huvitanud tegelikus vaid tegevus reformi valitsusse abistamisel ja hilisem presidendi koht. Ta on pidevalt reetnud meid ja presidendina reedab meie riigi.
  Reetur sureb reeturina. Teda ei ravi miski.

  • Tuleb erakonna eest võitlemiseks 3 aastat ago

   Ratas, Reps ja Kiik erakonnast välja visata.
   Nemad oma tegevusega on viinud erakonna hääbumiseni. Savisaar tuleb Ratta asemele tuua.

  • Kalluta aga 3 aastat ago

   Äkki kaevaks Brežnevi üles ja tooks erakonda juhtima?

 2. Meid ei huvita kas mage või magus. 3 aastat ago
  Reply

  Peaasi et Kiik on ametisse kõlbmatu ja tema suhtes kriitikast on vähe. Tema peab valju pauguga Toompealt minema lööma. Kaua see ilueedi meile jutte jutustab.
  Teda kaitsma asunu on ise ka samasugune tolgus.

 3. vana 3 aastat ago
  Reply

  Väidetavalt Ratase kasvandikud – seega kõik väärivad üksteist ja kui nüüd Keskerakond ei viitsi vahetada seda seltskonda välja, siis on tulemas meile väga rasked ajad.
  Teiseks on siiski Keskerakonnal olemas võimekas juht aga momendil on ta hõivatud Tallinna juhtimisega.
  Pange oma parimad inimesed tööle ja vähemalt püüdke endid säilitada ja uuesti võita rahva usaldust.

 4. Nojah 3 aastat ago
  Reply

  Mülderil on täiesti õigus, Kiik on tubli ja hooliv mees. Ah siis nüüd on helme läinud keskerakondlaste kallale. Aga keegi peab ju nende silmis patuoinas olema ja kõige lihtsam on kritiseerida keskerakondlast sest pole karta et satub löögi alla. See on ohutu, palju ohtlikum on kritiseerida reformierakondlast sest pole kuhugi kadunud reformi tagatuba kus kohe mõeldakse välja mõni valesüüdistus. Aga kuidagi peavad ekrelased hääli saama ja arvatavasti nüüd tahavad keskerakondlaste pooldajaid enda poole võita. Aga see on alatu. Paistab et reformierakondlaste pooldajatelt on raskem hääli endale meelitada sest peavoolumeedia, kapo ja osaliselt ka õigusmõistmine on nende poolel ja nii on kergem inimesi mõjutada.

 5. Eve 3 aastat ago
  Reply

  Mulle hakkasid ekrelased valitsuses isegi meeldima aga nende valimiseelne tegevus oli ebameeldiv. Muidugi oli selline tegevus mõeldud inimeste mõjutamiseks enda kasuks. AGA PRAEGU JÄTKE KESKERAKONDLASED RAHULE JA ÄRGE SEGAGE NENDE TÖÖD. sisepoliitikas teevad keskerakondlased kõik mis võimalik ja on olnud läbi aegade parim erakond. Kahjuks välispoliitikas on tekkonud vildakad arusaamad ja välisminister vajaks küll väga halba kriitikat.

  • Keskerakonna juhatus tegi 3 aastat ago

   ennast täis ja see tegemine on alguseest peale. Sulimisega pääsesid võimule. Teisel korral jälle sulimisega. Lubasid 100 eurot pensionile lisa. Lubasid presidendi otse valimist ja palju muud. Nad on meid reetnud valetamisega. Nad reetsid Savisaare ja tema meeskonna. Nüüd reetsid koalitsiooni ja selleks, et tuua valitsusse oravad. Kas sellest veel vähe?

 6. Enn 3 aastat ago
  Reply

  Kiik on tubli mees ja teeb kõik endast oleneva aga mis puutub viiruse levikusse siis oleme liidus ja peame arvestama sealt tulevate otsustega.. Meil on järjekord et süsti saada ehkki ianaabri käest võiksime saada küllaldaselt seerumit mis on ohutu ja hea. Aga Brüsseli tegelastel on vihavaen tähtsam kui inimeste tervis ja sinna ei saa Kiik midagi parata.

  • Enn. 3 aastat ago

   Kiik valetas. Esse ja priske valetasid. Pidi olema tehtud kõik, et kriisile vastu minna. Tegelikul see ministeeriumi töötaja, kes avalikustas kõik ja seda, et isegi tõrjeks puuduvad plaanid. Ei ole tellitud vaktsiini, süstlaid jne. Kiik asus mkoheselt süüdlasi kaitsma ja nüüd on tulnud välja, et sellel. vallandatud töötajal oli tuhat korda õigus. Tema karistuseks lasti lahti.
   Nüüd on Kiik, Priske ja Esse ise tööl, olgugi, et neid enam ei tohiks istuda oma kohtadel.
   Sulid Toompealt ja valitsusest välja.

 7. mull,mull,mull 3 aastat ago
  Reply

  riigi aas.tapäeva et.en.duselt…
  ras.kesti jä.lgitav kõne…sobix hä.sti bör.simaakl.eriks

 8. Eesti valitsus on ka roiskunud. 3 aastat ago
  Reply

  Ratas on saamatu ja tõesti rumal. Teda huvitab võim ja muu mingu nagu ise läheb. Toompealt peavad saamatud, vargad ja reeturid kaduma.

 9. to autor 3 aastat ago
  Reply

  Jah, õige küll, eks te OLE KÕIK seal SAAMATUD. OLITE ja SAATE O LEMA. Venelane küll uskus, et annab Issadn ameti,annab mõistuse, aga poliitikute puhul see kehtida ei saa ju. Neile anti nõistus poliitilistekss viguriteks ja valimiste koraldamiseks -kust seda võtta muude teemade jaoks?
  Kiik vist noore ja taibuka meesinimesena vähemalt olevat ettepaneku teinud teadusnõukogu kuulama hakata.
  Aga kuulatakse ja tehakse suuremas osas omatahtsi. Ja eks ole sealgi neid nn. surma normaliseerijaid”, eriti vanakeste oma. Neid kes suudmööda räägivad.Ja paljugi rahvale rääkimata jätavad. Nagu näit tsitaat artiklist,kus prof.härra väidab, et Zenecat süstida just vaadekodudes sest nemad on seal OMAVAHEL ja kui miski lahti lähebki, siis … pole ju hullu,omavahel on. Õigus on tal sedavõrd,et hooldeasutusse sattunud ei tahagi enam elada.
  Isegi kommentaaridest, kui nõmedused ja kinnimakstud kõrvale jätta leidus juba eelmisel aastal tarku nõudmisi
  eeriolukorra kehtestam. ja virusele kontakte üldse mitte võimaldada = poe,apteegikaup koju kätte, toetus vaestee kojutoomise raha eest, hamba, hädavajaliku arsti ja loomaarsti visiidid jätta. alles. Ülejänud kaubad kulleriga ja pirid kinni, maakonna piirid ka v.a, kui eelnimetat.kohad vaja läbi käia.
  Huvitav – nüüd süstivad president ja laama mõlemad Zenecat. Tea kas Inglise kuninganna ka?
  Mina muidugi seal kõrval polnud. Aga no president jookseb pikki maratone kui mina 10 sammu jooksu järel
  lämbuma hakkan ja laamat aitab tema hea karma. Pealegi pole tõestat. et RNA vakts. ohutumad oleksid. pikemas perspektiivis. Ja need kirjad mis mailile saadetakse peavad mingis boxis olema kinnitatud, aga kui sinna boxi minna, siis nõuab see seda nublakat, mis ID kaardi registreerib. Hea kui nõnel 60-69 a. on arvuti, vaevalt, et tal nublakat on või sellest kuulnudki + raha viletsast pensionist selle ostmiseks!
  Egas see aita, kui peaminister kiljatas telekas, et KÕIGIL ON JU LAPSED VÕI SUGULASED, lisagen siia veel ametnike VASTUTULELIKUD NAABRID JA HEASOOVLIKUD VASTUTULIJAD TÄNAVAL – olukordi SEE EI MUUDA.
  JUBEDALT ELUVÕÕRAD OLETE , kulla valitsejad!!! Ja mis hullen ei TAHAGI TARGEMAKS SAADA ! Sest mileks probleemid.

 10. Miks 3 aastat ago
  Reply

  pole Tanel piiri kinni pannud? Vastupidi, ta on selle lahti teinud ja muudkui laseb satikat sisse tarnida.
  Kas Tanel on kolded sisse piiranud ja eraldanud tervest Eestist? Vastupidi, kõik on valla ladknud. las aga veavad satikat üle Eesti laiali. Alles ta hõiskas, et nüüd on kõik nakatatud, nüüd saab kõiki ühe mõduga nöökida.
  Ja süstimiskava kus on? Olevat olnud mingi kava aga salajane, et Tanel ise ka ei teadnud.
  Kuhu jäi kava veebitsi end süstimiseks kirja panna? Mitte kuskile, sest seda kava polnudki. Alles nüüd kui ora perses, on hakanud tiiger liigutama.

 11. Triin 3 aastat ago
  Reply

  Oh armas taevas küll; “Kiik on tubli!” Lenin oli ka —häda on selles, et nende tegevuse–tegevusetuse hinnaks on inimelud, kordumatud oma pühaduses. Vilepuhuja ju vallandati, kes julges avalikustada Sotsministeeriumi totaalse hoolimatuse. Ega “Midagi” tegemine ei tähenda TÖÖ TEGEMIST ja hoolimist. Novembris ütlesid ju Helmed, et riigi peaks lukku panema, mis siis vastuseks tuli nii koalitsioonikaaslastelt kui opositsiooni märatsemispingilt? Lohistati aga süüdimatult edasi ja nüüd kui “KÕIKETEADJA—AINUÕIGE PÄIKESEVALITSUS” oravafänniarmee huilgamise saatel riigi täielikku halvatusse viimas. Ja nüüd püüab see oravagängi “Rootsi mudeli” propageerija Randpere veel kedagi teist peale iseenda muidugi süüditada. Ausalt paneks heameelega selle Raekojaplatsi jalapakkudesse, et rahvas saaks kusagil oma valu ja pettumust, et keskid aitasid taaskord selle õudse oravabande võimule, välja elada.

 12. Miks 3 aastat ago
  Reply

  nüüd Tanel nõusse jäi, et satikalevitamist kõvasti piirata?

 13. Praegune valitsev valitsus 3 aastat ago
  Reply

  on süüdi. Vastutust ei võta. Nii hullu pole enne juhtunud. Ratta koalitsiooni reetmine ja oravate kohale laskmine selle olukorra tõi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.