Liimets: Ühendkuningriik on endiselt meie strateegiline partner Euroopas

Foto/allikas: Marko Mumm/Välisministeerium

Täna, 11. märtsil kohtus välisminister Eva-Maria Liimets Ühendkuningriigi välisminister Dominic Raabiga, kes külastab Eestit kahe riigi diplomaatiliste suhete sajanda aastapäeva tähistamiseks. Ministrid rõhutasid kohtumisel Eesti ja Ühendkuningriigi ajalooliselt tugevaid suhteid ning arutasid edasist koostööd julgeoleku- ja kaitsevaldkonnas, ÜRO Julgeolekunõukogus, küber- ja arengukoostöös, sealhulgas Aafrikas. 

„Side Eesti ja Ühendkuningriigi vahel on alati olnud tugev. Täna arutasime viise, kuidas veelgi laiendada jagatud väärtustel ja eesmärkidel põhinevat koostööd. Kirjutasime alla kahepoolsete suhete tugevdamise ühisavaldusele ja tegevuskavale, milles on kaardistatud edasise koostöö valdkonnad ja tegevused, mis eeskätt puudutavad kaitse- ja julgeolekuvaldkonda, aga ka digi- ja küberkoostööd, kliimat, kultuuri, haridust ja teadust ning inimestevaheliste kontaktide tihendamist.”

Liimets tänas Ühendkuningriiki panuse eest Eesti ja Läänemere regiooni julgeolekusse: „Ühendkuningriik on ja jääb üheks meie tugevamaks liitlaseks NATOs ja kahepoolse kaitsekoostöö võtmepartneriks. Hindame kõrgelt Ühendkuningriigi panust NATO eelpaigutatud lahingugruppi Tapal ning loome omalt poolt liitlastele võimalikult head olme- ja väljaõppetingimused,” ütles välisminister. Visiidil allkirjastati kahepoolne salastatud teabe kaitse kokkulepe, mis võimaldab kaitse- ja julgeolekualast partnerlust veelgi tihendada.

„Ka meie koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides on olnud edukas. Näiteks ÜRO Julgeolekunõukogus on Ühendkuningriik toetanud Eesti algatusi rahvusvahelise julgeolekuga seotud küsimuste tõstatamiseks ja meie oleme toetanud Ühendkuningriigi algatusi, näiteks kliima ja julgeoleku seosele tähelepanu juhtimiseks.“ Samuti arutati seda, kuidas abistada rahvusvaheliste algatuste kaudu Euroopa naabrust ja vähemarenenud riike COVID-19 vaktsiinide soetamisel.

Koostööavaldus: https://bit.ly/30vINnF 

7 kommentaari
 1. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Kõige suurem viga oli see naine panna välisministriks. Ta on ebaõiglane ja tigestunud. Ta fotod ei sobi siia. Tahaks näha siin tublide, töökate ja ausate keskerakondlaste nägusid ja kuulda nende arvamust.

  • Liimetsa 2 aastat ago

   jutt tähendab seda, et koos brittidega hakkame EL-i õõnestama ja kukutama.

 2. Eve 2 aastat ago
  Reply

  Kahju et Yatas valis selle naise välisministriks kes topib oma nina teiste riikide siseasjadesse ja tunneb kaasa rimõnedesse riikidesse saadetud rahu rikkujatele. Kaasa peaks tundma süürialastele keda USA pommitab, USA rahvale kes sai kannatada kuna ei tahtnud seda presidenti. ja mässasid tänaval. Kahju peaks olema ka teistes riikides inimestest keda provotseeriti ja eeti tänavale jne. Aga meil tuntakse kaasa kurjategijatele aga mitte kannatanutele.

 3. tõnn 2 aastat ago
  Reply

  huvitav kes selle EVE nime all esineb, mingi naiselik viha on tal liimetsa vastu, armurindel konkureerinud?NOJAHile ka ei meeldi see tige naine, vaata repsil oli lai nägu laia naeratust täis, pole enam kaameravihku teine sattunud, kas sama presidendikandidaadi naeratus näol.

 4. Ühendkuningannariik 2 aastat ago
  Reply

  ainult selletõttu koos püsibki, et meid aidata ja kaitsta.

 5. Jane 2 aastat ago
  Reply

  Kui majanduslik partner siis pole selle vastu midagi aga kui vihavaenu või teiste riikide siseasjadesse sekkumise partner siis onsee kub. Aga ajalehe veergudel tahaks näha hoopis keskerakondlastest ajakirjanike aevamust.Meie välisminister võiks kirjutada peavoolumeedias sinna sobivad taolised kirjutised paremini.

 6. to autor 2 aastat ago
  Reply

  KUI SA NII ARVAD …

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.