Kiik: nakatumise kasvutrend on aeglustumas

Tanel Kiik. Foto: Scanpix

Töö- ja terviseminister Tanel Kiik märkis neljapäeval riigikogu ees, et praegu on Eesti koroonaviiruse osas jätkuvalt kasvutrendis, küll aga on see iseenesest aeglustumas.

Rääkides nädalate lõikes haigusjuhtude lisandumisest ütles Kiik, et ka see jääb kahjuks jätkuvalt tõusutrendi poole. Eesmärk on see, et alates märtsi teisest poolest numbrid hakkaksid langema. „Eestis on üle riigi viiruse ulatuslik levik, siin pole üldse küsimust,“ tõdes minister.

“Langus saabub siis, kui me läheme allapoole seda punast joont ehk nakatumiskordaja langeb allapoole ühte, kuid seni me ei ole seda kahjuks kogu veebruari ja märtsi jooksul suutnud,” ütles Kiik.

Minister tõi ka välja, et COVID-19 kriisi teine pool on toetused inimestele, kes on sattunud kriisis raskustesse ja tõi näiteks töötasu jätkutoetuse. „Kui me kehtestame mingeid piiranguid mingitele sektoritele, majandusharudele, siis me tagame, et selles valdkonnas töötavate inimeste sissetulek ei lange ja nende tööhõive ei lange,“ rääkis minister.

Kiik märkis veel, et töötute arv on tõusnud ligi 60 000-ni 12 kuu jooksul ja teada on, et see tõusutrend praegu alles jätkub.

Kiik peatus ka lisaeelarve koostamisel, sest lisaressurssi on vaja tervishoiuvaldkonnale testide tegemiseks ja vaktsiinide tarnimiseks. Samuti on kasvanud haigushüvitiste kasvanud vajadus. Täiendavalt on tervishoiuvaldkonnas oluline saada ressurssi juurde COVID-19 osakonnas töötavatele arstidele-õdedele ja tervishoiutöötajatele ning ka lisapersonali kaasamiseks.

Rääkides vaktsineerimisest ütles Kiik, et teise kvartali jooksul on võimalus tagada juba vähemalt ühe doosiga vaktsineeritus kõigile elanikele, kes seda soovivad ja keskenduda siis suvekuudel üha rohkem teise doosiga kaitse pakkumisele.

Ta tõi välja, et praeguse seisuga on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud kokku umbes 8,6 protsenti elanikkonnast, täpsemalt neist umbes viis protsenti on saanud ühe doosi ja kahe doosiga on vaktsineeritud 3,6 protsenti. Selle näitajaga oleme Euroopa Liidus viiendal-kuuendal kohal, ütles Kiik.

BNS

11 kommentaari
 1. päikese, ilmastiku teene 2 aastat ago
  Reply

  SIIS TÄNU PÄIKESELE. MIKS EI VÕIKS NEED UV LAMBID PÕLEDA KÕIGS ÜLDKASUTAT.KOHTADES, OLLA MÜÜGIL JA MIKS EUI LAENDA RIIK EGA ABISTA NEID RINGVAATES DEMONSTREER. UV ÕHUPUHASTEID, MIDA SAAB KAELA IPUTADA.
  SELLISTE TOOTMINE ÜLL RASKE POLE. MINU TUTTAVV WABARIIGIAEGNE ELEKTRIJAAMA PEAINSENER
  TEKITAS “KUNSTPÄIKESE” MILLE ALL SAI PÄEVITADA nõuk. ajal. ISE, OMA KÄTEGA. TÖÖTAS JA ANDIS KÕVASTI OSOONI LÕHNA.

  • Ajupesu ehk ajuloputuste abil viiruste vastu ei saa.

   Postimees,Delfi,EPL,Maaleht,Kuku raadio, ERR teevad rohujuure tasandi elanikele ajuloputusi.
   Postimees,Delfi,EPL,Maaleht,Kuku raadio, ERR
   on mandunud kultuuri esindajad kes teenivad liigkasu pangandust.

   Postimehe,Delfi,EPL-i,Maalehe ,Kuku raadio, ERR-i uudised ja lood on kohutav sonimine.

 2. Eve 2 aastat ago
  Reply

  See on hea uudis. Ju siis meie inimesed on ka aru saanud kuidas peab käituma pandeemia ajal. Kahjuks me ei saa parimat seerumit Venemaalt mida on kaua kontrollitud ja pole kõrvaltoimeid olnud. Aga vihavaen on nii suur ehkki praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud Sputnikut ma laseksin endale süstida küll aga seda mida meil süstitakse ja millele on järjekord ma ei taha kuigi olen riskigrupis. Põkjiseks on ka see et kuuldavasti on süstida saanud inimesed ikka haigestunud. Aga mis teha oleme liidus ja meie tahe ei loe. keskerakondlased teevad ikkagi mis nende võimuses on et koroonaviirus kaoks. Jõudu neile ja head tervist.

 3. Vaat 2 aastat ago
  Reply

  see on juba saavutus omaette – kuna paljud surevad eest ära, siis surmade arv väheneb!

  • Kesk-eestist 2 aastat ago

   Praegu just lugesin meediast ,et EESTI ON MAAILMAS HAIGESTUMISTE SUHTARVULT ESIKOHAL.Nüüd ma õnnitlen Teid kui maailma kõige lollima valitsuse kõige lollimat sotsiaalministrit. Poleks balti keti ajal küll uskunud,et meil saab olema maaima kõige rumalam valitsus. Ainuke lohutus on see,et ajalooratas keerleb ja kunagi seisate kohtu ees süüdistatuna genotsiidist oma rahva kallal.

 4. lugeja 2 aastat ago
  Reply

  mõni aa.sta ta.gasi puhuti yles se.agripi pandeemiat.
  Valicus ostis 10 milli eest vax.-e, mis kuu.lusid hä.vitamisele.
  Mul kysimus- kuhu pan.naxe 4,2 miljonit doosi, mis on eesti jaox tellitud?
  Kes va.stutab tao.liste l.olluste eest?
  Jesaja raamatust
  kui on palju sõnu, on eksimine kindel.

 5. lugeja 2 aastat ago
  Reply

  ei tu.nne mitte kedag, kes te.aks kedagi, kelle tu.ttavad,, tööka.aslased või su.gulased olexid hai.ge.stunud selle pärg.viirusega nii soo.mes, roocis kui ka siin.
  Kyll aga palju hai.gestumisi ja hai.guslehti vakts. kahjulike mõ.jude tõ.ttu.
  Ja need , kellelt pärgv. ei leitud, gripiteste keel.duti tegemast -öeldi , et ylemiste hingamisteede nakkus.

 6. Suurepärane saavutus! 2 aastat ago
  Reply

  Tubli poiss,olla maailmas haigestumuse suhtarvult esimene,see kõlab uhkelt!!

 7. eestlane 2 aastat ago
  Reply

  Kes vastutab?

 8. Küsin? 2 aastat ago
  Reply

  Lgp minister,võrreldes eelmise aasta sama ajaga on eestis 600 inimest rohkem surnud. Kuna olete olnud sellel ajal minister siis on see Teie südametunnistusel. Millal hakkate vastutama?

 9. Kiik ajab udu. Sellega tahab kindlustada pirukast ampsutamist 2 aastat ago
  Reply

  Kust meile on valitsusse tulnud uhked, alatud ja rumalad näod nagu Kiik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.