Anneli Ott: Ida-Virumaa majanduses peab olema aina suurem roll kultuuril

Homme, 12 märtsil kell 10-16 toimub Jõhvi kontserdimajas järjekorras kaheksas Ida-Virumaa kultuurifoorum. Hübriidkonverents keskendub seekord kultuuri rollile Ida-Virumaa elu- ja majanduskeskkonna mitmekesistamisel ja piirkonna kuvandi muutmisel.

„Õiglase Ülemineku Fondi abil toetatakse uute ettevõtete rajamist, olemasolevate arendamist ja majanduse mitmekesistamist. Siin võiksid kindlama koha leida ka kultuurikorraldusega ja loomemajandusega seotud ettevõtted. Kultuur pole ühiskonnas vaid saaja, vaid ka väga oluline andja ning kultuuri ja loovuse roll on  majanduse ülesehitamisel eluliselt tähtis,“ ütles kultuuriminister Anneli Ott.

„Loomemajanduse valdkond seob kultuuri ja majanduse ühte ning täidab ka teiste majandusharude vajadusi. Ida-Virumaa majanduses peab olema aina suurem roll kultuuril,“ lisas ta.

Ürituse ülekanne toimub Zoomi keskkonnas ning on venekeelse sünkroontõlkega: https://eventmedia-ee.zoom.us/j/96338255431?pwd=dDdLUFhmdnVSb25BMGllWllwMXJFZz09

Ettekannetega astuvad foorumil üles Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp, Station Narva festivali korraldaja Helen Sildna, kommunikatsiooniekspert Raul Rebane, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu Õiglase ülemineku platvormi koordinaator Hardi Murula ning Jõhvi tehnoloogiakooli üks asutajatest Rainer Sternfeld. Foorumi moderaator on Postimehe kultuuritoimetuse juhataja Heili Sibrits.

Päeva lõpetab debatt, kus Ida-Virumaa tulevikustsenaariumite üle arutlevad Narva linnapea Katri Raik, Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman, Sillamäe Muusikakooli direktor  Vladimir Võssotski, Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen, Ida-Virumaa innovatsiooni ja loomekeskuse Objekt asutaja Jana Budkovskaja, Viru Keemia Grupi suhtekorraldusjuht Irina Bojenko ning Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esimees, Toila Vallavanem Eve East.

Tungivalt soovitame ülekande jälgimiseks kasutada Zoomi rakenduse viimast versiooni: Download Center – Zoom. Üksnes veebibrauserit kasutades võib juhtuda, et tõlget vene keelde ei ole võimalik kuulata.

1 Kommentaar
  1. Nojah 2 aastat ago
    Reply

    Tahaksin öelda et on meeldiv näha siin imearmast, õiglast ja kena naist ning tunda nagu oleks meil kõik hästi korraldatud sest sellised poliitikuid nagu tema peaks rohkem olema ja rohkem siin süna võtma. Ma igatsen näha siin veel metmete Keskerakonna ajakirjanike artikleid ja nägusid mis on rõõmustavad oma headusega, tahaks lugeda nende keskerakondlaste artikleid kes on nagu kõrvale jäetud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.