Riigikogu esimees Jüri Ratas pidas tutvumiskõne Soome ja Läti kolleegiga

Foto autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Riigikogu esimees Jüri Ratas pidas tutvumiskõne Soome parlamendi Eduskunta spiikri Anu Vehviläineniga ja Läti parlamendi esimehe Ināra Mūrniecega. Spiikrid rääkisid tänases videokõnes koroonaviiruse levikust, vaktsineerimise käigust ja parlamentaarsest koostööst.

Ratas kinnitas Soome kolleegile, et Eestil on soomlastega väga lähedased ja soojad suhted igal tasandil. „Kahjuks oleme praegu mõlemal pool Soome lahte sunnitud võitlema koroonaviirusega,“ tõdes Ratas. Tema sõnul on Covid-19 olukord Eestis väga keeruline. „Haiglad on koormatud, kuid tulevad toime, meie arstid ja meditsiinitöötajad teevad tänuväärset tööd ja vaktsineerimine edeneb, ehkki mitte nii kiiresti kui soovime. Umbes kolmandik Riigikogu liikmetest sai eile vaktsiini esimese doosi,“ rääkis Ratas Soome spiikrile.

Ratas rääkis tänases videokõnes Läti parlamendi esimehega samuti koroonakriisi seljatamisest ja tänas Lätit abi pakkumise eest Eesti haiglatele, kes praegu suudavad veel patsiente ravida. „Koroonaviiruse leviku olukord Eestis on väga keeruline, kuid loodame, et kehtestatud piirangud ja vaktsineerimiste kasvav arv annavad peagi positiivse muutuse,“ rääkis Ratas.

Videokohtumisel jagasid Eesti ja Läti kolleegid kaugtöö kogemusi kriisi ajal. Veel räägiti kahepoolsest koostööst, Rail Balticu projektist, Balti riikide elektrisüsteemi sünkroniseerimisest ülejäänud Euroopaga ning idapartnerite toetusest demokraatia arendamisel.

„Eestil ja Lätil on palju ühist ja meie parlamendid teevad Balti Assamblees tihedat koostööd,“ rääkis Ratas. „Balti riikidel on ühised väljakutsed ja ühised eesmärgid. Loodan, et kui koroonakriis on möödas, leiame taas võimaluse, et kogemusi jagada ja koostööd süvendada ka silmast-silma.“

Soome parlamendi spiiker ja Läti parlamendi esimees õnnitlesid Jüri Ratast uues ametis ja avaldasid lootust jätkata tihedat koostööd parlamentaarsel tasandil. Ratas avaldas lootust, et augustis, kui Eesti tähistab iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva, saavad kolleegid olla meie külalised.

4 kommentaari
 1. Probleem Soomes 12 kuud ago
  Reply

  Soomes on tekkinud seoses piiriületusega uus probleem: rekkajuhid pääsevad ilma testimata läbi. Näiteks Idapiiril Venemaaga jääb 90 protsenti piiriületajatest testimata.

  Soome valitsuse ja kohalike valitsusasutuste otsused piiriületuse kohta ei puuduta rekkajuhte. Soome kaguosa piiriületuskohtade kaudu aga tuleb Soome iga päev ligi 500 rekkat, mille juhte ei testita ega nõuta neilt ka mingit tõendit negatiivse testi kohta, vahendab Iltalehti.

  Soome peaminister Sanna Marin aga ütles, et Soome poliitika on nõuda kõigilt piiriületajatelt testi tegemist. Sotside rahvasaadik Ilmari Nurminen kinnitas veel eile reedel, et ilma testita enam üle Soome piiri ei pääse.

 2. KUUM 12 kuud ago
  Reply

  Soome terviseameti otsusega peatati Soomes eilsest reedest, 19. märtsist AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamine vähemalt nädalaks.

  Järgmiseks nädalaks kinni pandud vaktsineerimise ajad kas lükatakse edasi või tühistatakse. Soome ravimiameti Fimea info kohaselt on Soomes tuvastatud kaks ajutromboosi juhtumit peale AstraZeneca koroonavaktsiini saamist, vahendab Iltalehti.

 3. Eve. 12 kuud ago
  Reply

  Soomelt on meil palju õppida. Seal ei sekkuta teiste riikide siseasjadesse vaid tegeldakse oma rahva heaolu kindlustamisega. Seal pole sellist parteid nagu meil on Reformierakond kes segab tööd ja mõtleb välja valesüüdistusi et võimule saada. Soomes antakse hääli tubli töö eest ja mitte inimeste mõjutamise teel valedega. Muidugi on lätil ja Eestil palju ühist ja see ei ole meeldiv Aga kahjuks Soomega pole midagi ühist ja sellest on kahju.

 4. Jahe. 12 kuud ago
  Reply

  Soome välisminister on tubli ja aus inimene, meie oma aga yigestunud ja ebaõiglane naine. Nii et siin on ka suur erunevus ja rohkem sobime selles suhtes Lätiga.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.