Tallinna volikogu vabastas vanemad ajutiselt lasteaia kohatasust

Tiit Terik. Foto autor Erik Peinar, Riigikogu kantselei

Tallinna volikogu muutis neljapäeval määrusi, mis võimaldavad COVID-19 leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute ajal vabastada lapsevanemad ajutiselt lasteaia kohatasu maksmisest, maksta täiendavat lapsehoiuteenuse hüvitist ja toetust eralasteaias käivate laste vanematele ning vabastada õppetasust ka linna huvikoolides käivate laste vanemad.

Kohatasu vabastus kehtib tagasiulatuvalt alates 11. märtsist kuni 30. aprillini, teatas volikogu pressiesindaja. Munitsipaalhuvikoolides käivate laste vanematele kehtib sajaprotsendiline õppetasuvabastus alates 1. märtsist.

Volikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on perede olukord sarnaselt eelmisele kevadele keeruline. „Linnavalitsuse väljapakutud meetmed on vajalikud ning pakuvad lastega peredele kindlasti tuge,“ lausus Terik.  „Linnavalitsus on välja töötamas erinevaid abimeetmeid, mis sarnaselt lasteaia kohatasust ajutise vabastamisega vajavad volikogu otsust. Näiteks sel nädalal välja käidud plaan hakata avalduse alusel tallinlastele maksma esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot. Eeldatavasti saab volikogu seda eelnõu arutada juba järgmisel istungil.”

Linnavolikogu liige Anto Liivat ütles, et ta tunnustab linnajuhte pandeemia mõju leevendavate otsuste eest, mis on vabariigi valitsuse tegevusest sammu võrra ees. „Lisaks pean tänases olukorras oluliseks, et linn suurendaks psühholoogilise abi teenuste kättesaadavust ning eraldaks täiendavaid vahendeid linlaste vaimse tervise ja töövõime säilitamise või taastamise toetamiseks. Samuti tuleks linnal valitsuse poolt palgatõusuta jäetud õpetajatele maksta palgalisa erakordselt keerulistes tingimustes tehtava töö eest,“ lisas  Liivat.

Tallinnas on munitsipaallasteaia kohatasu ühe lapse kohta 71,25 eurot kuus. Sama summa ulatuses antakse soodustust ka eralasteaias käivatele laste vanematele ja makstakse täiendavat hüvitist lapsehoiuteenust kasutava lapse vanemale, eestkostjale või asendushooldusteenusel oleva lapse hooldajale.

Lisaks jagavad kõik Tallinna munitsipaalkoolid distantsõppe perioodil üks kord nädalas tasuta toidupakke.

BNS

1 Kommentaar
  1. Nojah 2 aastat ago
    Reply

    Mulle meeldib kui sõna võtavad sellised tublid keskerakondlased nagu seda on Terk. sest kõik mis ta teeb ja kirjutab on õige ja vajalik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.