Eesti toetab humanitaarabi jõudmist Süüriasse

Foto: Välisministeerium

Täna, 29. märtsil osales välisminister Eva-Maria Liimets ÜRO Julgeolekunõukogu kõrgetasemelisel videoistungil, kus arutati humanitaarolukorda Süürias. Kohtumist juhtis USA välisminister Antony J. Blinken.

Süüria konflikt on kestnud kümme aastat ja hoolimata rahvusvahelistest pingutustest kestab sõda ikka veel. „Eesti nõuab Süürias üleriigilise relvarahu kehtestamist. Mõistame hukka sealse režiimi teod ja Venemaa eelmise nädala rünnakud Süüria loodeosas,“ ütles välisminister Liimets oma sõnavõtus. „Eriti kahetsusväärne on rünnak Aleppo lähedal asuvale haiglale – see on tõsine rahvusvahelise humanitaarõiguse rikkumine.“ 

Minister rõhutas, et piiriülese humanitaarabi mehhanismi mandaadi pikendamine selle aasta juulis on eluliselt tähtis, et abi jõuaks miljonite inimesteni. Eriti oluline on selle jätkamine pandeemia oludes. Täna on miljonid inimesed, sealhulgas lapsed, olnud sunnitud oma kodudest lahkuma ning elama põgenikelaagrites, kus neil on puudus kõigest eluks vajalikust, ning piiratud on juurdepääs nii toidule kui ka arstiabile. Piiriülese abi peatamisel võivad olla katastroofilised tagajärjed. Seni ei ole Süüria režiim suutnud tagada rindeülese abi kohale jõudmist, eelkõige riigi põhjaosas.

Euroopa Liit koos oma liikmesriikidega on suurim humanitaarabi andja Süürias ja regioonis. „Eesti on toetanud humanitaarabiga Süüria kriisist põhjustatud kannatuste leevendamist selle algusest saadik ning jätkab seda ka edaspidi,“ sõnas Liimets. Minister avaldas tänu humanitaartöötajatele, kes jätkavad rasketes oludes abi andmist kohapeal.

Istungil võtsid sõna ÜRO humanitaarasjade koordinatsioonibüroo (OCHA) juht Mark Lowcock, ÜRO Lastefondi (UNICEF) tegevjuht Henrietta Fore ja Al Amal Fundi’i esindaja dr Amani Ballour.

Välisministri tasemel osalesid lisaks Eestile ka Ühendkuningriik, Norra, Iirimaa ja Tuneesia. Venemaad esindas asevälisminister Sergei Veršinin.

Homme, 30. märtsil osaleb välisminister veebi teel Brüsseli viiendal konverentsil „Süüria ja piirkonna tuleviku toetamine“. Konflikt on kestnud juba kümme aastat ning konverents annab rahvusvahelisele kogukonnale võimaluse ühendada jõud ning mobiliseerida ja pakkuda toetust Süüria konfliktis kannatanutele nii Süürias kui ka naaberriikides.

Ministri sõnavõtt (inglise keeles): https://vm.ee/en/news/statement-foreign-minister-estonia-mrs-eva-maria-l…

7 kommentaari
 1. Nii 2 nädalat ago
  Reply

  Ja kuidas see Eesti toetus siis kellelegi kasu toob, kas jälle tilk merre. USA president jõudes vaevalt troonile lasi juba Süüriat pommitada. Venemaa aitas Süürial vabaneda isislastest ja sealt enam ei tulnud põgenikke kelle seas olid ka isislased ja korraldasid Euroopas veresaunu. Enam seda pole aga NAtO ei teinud mitte midagi et seda ei juhtuks. Süüria president tänas Venemaa presidenti abi eest.

 2. Meil 2 nädalat ago
  Reply

  käib ikka nii, et anname mõne miljoni, las ninad jaotavad selle omavahel ära ja meie töö on tehtud.
  Kuid vaja on saata sinna abi tegelikul kujul, asjades. Nt veolennukiga toitu ja ravimeid. Kuna asume kaugel, siis raskeid asju saata pole mõtet, neid saab ka lähemalt. Nüüd kus klikk meelitab taas ukrainlasi meile maasikaid korjama, jääb ka maasikaid palju üle, sest neid hakatakse boikottima, saame ka neid sinna saata.

 3. Tohoh 2 nädalat ago
  Reply

  Me oleme nüüd natuke kosunud tänu keskerakondlikule valitsusele aga Ansipi valitsemise ajal vaesus aina kasvas ja olime elatustaseme poolest üks viimastest aga muudkui abistasime teisi, eriti palju sai Ukraina kuigi vajasime ise abi. Ukraina valitsus peab ise oma rahva eest hoolitsema. ma ei ole selle vastu kui rikkamad riigid abistavad vaesemaid aga meie nende hulka ei kuulu,

 4. eikeegi eikunagimaalt 2 nädalat ago
  Reply

  Pannud see raha paren nõne vaese vanainimese elamisse, soojustanud sein ära, parandaud aken /aknavahe hallitab, aga pesta ei saa ja uusi liiste/,uus põrandakate- mo kuidas sa närudeks kulunud soome pappi pesed !
  Aga seadus ütleb ja vallaametnik vastab – endale kuuluvas eluasemel on omanik kohustatud ise kõik parandustööd maksma. + korteriõhistu poolt pealesurutud renoveerimised hoonele,
  Kui sellised seadused loodi, oleks pidanud mõistus selge ole,ma ja ka see, et majades võib sissetulekute vahe olla 30 kordne. Või siis pensionid normaaltasemel selliste ürituste tarvis. Et millal see mõistus selgeks saab? Ega ei saagi, Olgu mis partei tahes pukis.
  Einoh, sain pensionile täna juurde 11 euri -aitäh andjale, saab sokolaasi osta.
  On sotslkorterid, kuid seal tleb maksta omanikutasu+kommunaalid, seda isegi juhul ki nad on vee ja kanalisatsioonita..majas. Vanakestel seened seljas.Sanitaarremonti on kasutaja kohustatud oma raha eest tegema, ja siis härrad otsustavad, kas ta järgmised 3-4 a.tohib seal edasi elada.
  Et, hinnavahe maa ja linnadelähedaste kohtade, suvilaraj. vahel on põhjendamatult tohutu, olenemata ehitaja ja ehituse kvaliteedist, jäävad staaziga vanainimesed sunnismaisuse lõksu + sundvõlglaseks ning surmani toimetuleku 140-150 eurist elama. Kuigi neile neid jõukate renoveer.pretensioone ju enam vaja pole.
  Surm ei tule. Valuravi ei jaksa maksta. Vanadekodus ei maksa keegi seda sest need on kasumlikkusele põhinevad ettevõtted ,olgu omav. või firma omad. Seepärast need lingita toad.
  Valuravi jms. ei anta, ei jaksa ise osta ammugi, raha ja iD kaartid, kodu,lemmikloomad kõik ära võetud, Suitsiidiabi ei saa soovi korral, sest ametniku või kohaliku peremehe südametunnistus peab olema puhas kui prillikivi.
  Et Kurat karistaks piinajaid !.

 5. järg 2 nädalat ago
  Reply

  Vabandust, 22.-eur tuli juurde- seega om nüüd kõik eelolevas küsimused leidnud positiivse lahendi.
  Kurat, kuula käsku ja mine Põrgu tagasi.

 6. Oi 1 nädal ago
  Reply

  Ah et Eesti toetab aga kas rahva käest on küsitud. Näiteks mina ei toeta. Toetaksin hoopis seda kui see raha läheks mabi vajavatele inimestele meie riigis.

 7. Soo 5 päeva ago
  Reply

  EI TOETA .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.