Kristian Jaani: hirmutamine ei tee olukorda paremaks

Kristian Jaani

Siseminister Kristian Jaani avaldab oma Facebooki lehel arvamust nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muudatuste teema:

“See ikka päris karm, milline hirmu külvamine käib nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) muudatuste teemal. Eesmärk ju see, Terviseametil oleks lihtsam kaasata abikäsi tervishoiu hädaolukorra lahendamisele. Laias laastus räägime kaasamise läbipaistvusest ja abikäte kiiremast kaasumisest ning õigusselgusest kaasatud korrakaitseasutuste tegevuses, sh riikliku järelevalve meetmete rakendamisel.

Juttu olnud, et justkui nüüd tekivad Politsei- ja Piirivalveametil ja Terviseametil hulk uusi õigusi, järelevalve meetmeid. Ei teki, need kogu aeg olnud nii Terviseametil kui politseil. Vaadakem korrakaitseseadust. Jah, tõsi küll, et Terviseametile lisandub muudatuse jõustumisel korrakaitseseaduse §46st tulenev isikute kinnipidamine, mille sisuks Terviseameti vaates see, et vältimatu vajaduse korral saab nakkushaige inimese kinni pidada ja toimetada haige tagasi koju. Rõhutan, et koju. Siis ei saa teisi nakatada.

Politseil on selle erimeetme rakendamise õigus kogu aeg olemas olnud. Lisaks luuakse väärteokoosseis kehtestatud piirangute eiramise vaates. Menetlejaks nii Terviseamet kui politsei. Olulisim see, et igasuguste erimeetmete rakendamine eeldab proportsionaalsust, otstarbekust, inimlikkust. See on ametnikule päris kõva mõttetöö enne, kui rakendab mõnda meedet. Politseile see suhteliselt igapäevane. Ja ühegi väärteo menetlemine pole ka esmatähtis, esmane ikka ennetus, vestlus ja üldiselt sellest piisab. Politsei on sellest kogu aeg lähtunud ja lähtub ka tulevikus.

Selle kinnituseks on 92% eestimaalaste usaldust. Aitäh kõigile selle usalduse eest. Selle usaldusega kaasneb ka vastutus ja tean, et politsei oskab seda vastutust kanda ja usaldust hoida. Head inimesed, pingutame pisut veel. Tean, et lihtne pole, aga peame vastu.”

1 Kommentaar
  1. Milleks 1 aasta ago
    Reply

    selline kajalik mula? Piir kinni, kolded sisse piirata, liiklus linnade vahel kinni panna, iga nakatunu ja sissesõitnu 2-ks nädalaks valve alla puuri. Kuuga oleme jamast lahti.
    Varsti on Tanel koos Jurka ja Kajaga 1000 inimest mõrvanud, millal ta selle massimõrva eest koos teistega kohtu alla läheb?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.