Elron saab riigilt vähenenud piletituluga toimetulekuks 300 000 eurot

Valitsus otsustas teisipäevasel kabinetiistungil eraldada valitsuse reservist 300 000 eurot Elronile, et toetada vähenenud reisijatega perioodil rongiliikluse toimimist.

Rahaline toetus võimaldab jätkata rongiliiklusega tavapärases mahus, mis on vajalik, et reisijaid saaks rongides hajutada, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on rongiliiklus maapiirkondade oluline eluliin ning rongiga turvaliselt reisimise võimalus peab säilima.

“Praegune olukord võimaldab inimestel rongis üksteisest distantsi hoida. Paraku on piletitulu suuresti ära kadunud, kuna inimesed võtavad viiruse levikut tõsiselt ning on kodusemad. Sellepärast otsustas valitsus eraldada 300 000 eurot lisaraha Elronile, et tulla tulude ja kuludega tasa,” ütles Aas.

Tema sõnul on rong samuti jätkuvalt inimestele igapäevaselt oluline liiklusvahend ning uute raudteedega tekib rongikasutajaid vaid juurde. “Näiteks meie raudtee kõige uuem niit Turba suunal on ennast tõestanud ning on praegusel ajal ka kõige suurema täituvusega liin. Probleem on tipptundidel kui rongides on rohkem inimesi, mistõttu peab olema ka edaspidi võimalus tipptunni rongidest hoiduda,” lisas Aas.

Valitsuskabineti otsuse täitmiseks valmistab MKM ette eelnõu, et taotleda 300 000 eurot valitsuse reservist.

BNS

1 Kommentaar
  1. Nojah 6 kuud ago
    Reply

    Las saab sest see on vajalik. Aga Süüriale me küll poleks pidanud raha saatma ega ka mitte teistele riikidele.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.