Tallinn pälvis tulevikutöö asukoha tunnustuse

Tallinna linn õhust. Aerofoto. FOTO:SANDER ILVEST/SCANPIX

Rahvusvahelise konsultatsiooni- ja uuringuettevõtte Cognizant tulevikutöö keskus tõstis Tallinna esile kui ühe 17 linnast maailmas, kus tekivad tuleviku töökohad.

Cognizanti avaldatud uus raport keskendub küsimusele, kus tuleviku töökohad praegusel automatiseerimise, algoritmide ja tehisintellekti ajastul tekivad ning mis teeb neist kohtadest innovatsiooni ja uute ideede katlad. Cognizant nimetab Tallinna kogu Euroopa digitaalseks jõujaamaks, kus eesmärgiks on ühiskonna kiire digitaliseerimine, internet on inimõigus ja lapsed õpivad koolis programmeerimist.

„Mul on väga hea meel, et Tallinna on tunnustatud ühena maailma 17 väljapaistvamast tulevikulinnast,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart. „Meie pikaajaline strateegia „Tallinn 2035“ näeb tuleviku Tallinna rohelise, nutika ja avatud maailmalinnana, kus inimsõbralikus linnaruumis elavad tulevikku vaatavad ja pärandit väärtustavad inimesed.“

Raport märgib ära, et Tallinn on Euroopas kolme esimese hulgas iduettevõtete arvult elaniku kohta. Tallinn on rahvusvaheline linn, mis pakub heade digilahenduste toel laialdasi võimalusi kaugtöö tegemiseks. Lisaks nimetab Cognizant linna tugevustena tasuta juhtmeta internetiühenduse head kättesaadavust, digiturvalisust ning võimalust oma arvutist kiiresti ja lihtsalt ettevõte registreerida.

Eraldi tõstab raport esile Telliskivi piirkonda, eelmise riigikorra aegse arhitektuuri ümberkujundamist, Noblessneri sadama ala, vanalinna ning Tallinna strateegilist asukohta Soome, Rootsi, Taani ja Venemaa läheduses.

Kokku on raportis 150 võimalikust paigast välja sõelutud 21 kohta, kus Cognizanti hinnangul juba praegu kirjutatakse tuleviku ajalugu. Nimekirja kuulub nii suuri kui ka väikesi paiku, mida ühendab soov ja eeldused luua inimestele tuleviku töökohti.

Raporti järgi on lisaks Tallinnale tulevikutöö kohad Ameerika Ühendriikide linnad Atlanta, Portland ja Sacramento, Toronto Kanadast, São Paulo Brasiiliast, Dundee linn Šotimaalt, Portugali pealinn Lissabon, Iisraeli tehnoloogiaettevõtete piirkond Silicon Wadi, Nigeeria suurim linn Lagos, Keenia pealinn Nairobi, Uus-Meremaa pealinn Wellington, Lõuna-Korea linn Songdo, Vietnami keskosa linn Da Nang, Hiina pealinna Pekingi piirkond Haidian, Hiina lõunaosa tehnoloogiakeskus Shenzhen ja Kochi linn India Kerala osariigis.

Lisaks linnadele kuuluvad tulevikutöö asupaikade hulka avakosmos, virtuaalruum, digitaalselt ühendatud uus Hansaliit ja kõiki arvuti kaudu kaugtöö tegemist võimaldavaid kohti ühendav tinglik Remotopia.

1 Kommentaar
  1. Nojah 1 aasta ago
    Reply

    Tallinn on tänu pikaajalisele keskerakondlikule valitsusele imetore linn.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.