Riigikogu esimees Haapsalus: Rohuküla raudtee aitab Lääne-Eestis elu hoida

Foto: Erik Peinar

Meil ja Eestimaa külalistel võib tekkida sellel kümnendil võimalus taas rongiga Tallinnast Rohukülla sõita. Rongiühendus pealinnaga aitab Lääne-Eestis elu hoida, kinnitas reedel Läänemaal töötanud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

“Veerand sajandit tagasi lõpetatud rongiliikluse taastamine tänapäevasel moel innustaks inimesi elama väljaspool tõmbekeskusi ja looma siin töökohti,“ rõhutas Riigikogu esimees. „Turba ja Risti vahelisel lõigul peaksime saama sõita ülejärgmisel aastal. Kui otsustame investeerida tuleval viiel aastal veel 67 miljonit eurot, siis muutub reaalseks ka raudteeühendus Tallinna ja Haapsalu vahel.”

Haapsalu tervishoiuasutused on valmis teenindama tervet Eestimaad. „Läänemaa haigla näeb võimalust laiendada aktiivset arstiabi ja hooldusravi. Siin asuva rehabilitatsiooni keskuse teenuste järgi on niivõrd suur vajadus, et tõsiselt tuleb kaaluda juurdeehitust ja teenuste valiku laiendamist. Nende teostamine vajab hinnanguliselt vastavalt 5 ja 15 miljonit eurot,“ rääkis Jüri Ratas.

Haapsalu linn on aktiivselt kasutanud mullu omavalitsustele eraldatud kriisitoetust. Näiteks saab peagi mängida renoveeritud tenniseväljakutel, mille juures on ka riietusruumid. Samuti läbib kapitaalse remondi linna läbiv transiiditee.

Samal ajal võtavad ilmet regionaalpoliitilised arendused, mida on aastaid oodatud. Nende hulgas on Haapsalu üürimaja, mis möödunud nädalast alates tagab võimaluse pakkuda sotsiaalabi vajavatele inimestele ka ajutist kodu. Õige pea algab jalgpalli sisehalli ehitus ja loodetavasti avaneb juba järgmisel talvel võimalus kunstmurul kvaliteetselt treenida. Lähima kahe aasta jooksul kerkib Eestis kokku 23 üürimaja ja 8 jalgpallihalli. Riigile tähendavad nad investeeringut summas vastavalt 21 ja 12 miljonit eurot.

Jüri Ratase sõnul liigub COVID-19 olukord stabiilselt paranemise suunas, kuid kriisi jäädavaks ületamiseks peame saama püsiva kaitse koroonaviiruse vastu. “Senised pingutused annavad lootust, et suvest alates saame piiranguteta elada. Kindlust tagaks aga stabiilne vaktsineerimine. Läänemaa arstide sõnul on selleks vaja suuremas koguses ja laiemas valikus vaktsiine. Inimeste valmisolek teha perearsti soovitatud kaitsesüsti kasvab järjepidavalt,” ütles Jüri Ratas.

Hiljutine tööpäev Narvas ja seekordne ringkäik Läänemaal on üks algatustest, mida Riigikogu esimees peab oluliseks suurendamaks parlamendi panust koroonakriisi ületamisse. Järgmisel reedel plaanib Jüri Ratas töötada Pärnumaal.

FOTOD: https://fotoarhiiv.riigikogu.ee/xiv-riigikogu/xiv-riigikogu-juhatus/riigikogu-esimees-juri-ratas/riigikogu-esimehe-juri-ratase-visiit-laanemaale/?fbclid=IwAR00hSilp4g9zmmGrase24DUyBFi2PdJLPJGo1xSJbOTgzXXkg8aFu5ocYI (Erik Peinar, Riigikogu kantselei).

2 kommentaari
 1. Nojah 12 kuud ago
  Reply

  Küll ikka Ratas jõuab igale poole. ta teebnagu mitme ministri tööd. Sisepoliitikas on ta vägev ja teeb kõike õigesti.

 2. See 12 kuud ago
  Reply

  Keila-Rohuküla lõik on meie majanduslikkuse üks häbiplekke. Reisijad ei suuda seda liini ülal pidada, pilet läheks ropult kalliks. Midagi aga vedada pole. Rohuküla sadam on liialt madal, et sealtkaudu suuri veoseid suurte laevadega vedada. Ning Väinameri tõuseb iga aastaga mõne millimeetri, seega pole ka kanalikaevamisel majanduslikku mõtet.
  Puhas õõnestustöö meie majanduse vastu. Igal aastal hakkab kümneid miljoneid korstnasse minema, kuid loll ja arg rahvas on vait nagu ikka.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.