Kiik: meie puhkuse ajal viirus ei puhka

Tanel Kiik. Foto: Scanpix

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis esmaspäevasel pressikonverentsil koroonaviiruse olukorra kohta Eestis, et viiruse levik on selgelt langustrendis.

Kiige sõnul on levikunäitajad selges langustrendis ning on kahe nädala vaates 600 juures. “Samas on nakatumistes näha suurt maakondlikku ebavõrdsust, mis tähendab, et tihedama asustusega piirkondades ja Põhja-Eestis tuleb kõiki piirangunõudeid täita ning koolivaheaeg on mõistlik mööda saata pereringis,” ütles Kiik. 

Kiige sõnul ei peaks välisreiside peale praegu mõtlema, sest mitmel pool Euroopas ja ka mujal maailmas on nakatumised veel tõusufaasis. “See, et meil on puhkus, ei tähenda, et viirus puhkab,” nentis ta. 

“Olen veendunud, et kogu Eesti elanikkond ootab piirangute leevendmist. Aga selle eelduseks on nii nakatunute kui ka haiglaravi vajavate patsientide arvu langus ning vaktsineeritud inimeste hulga kasv,” ütles Kiik.
 
Kiige sõnul edeneb Eestis vaktsineerimine üsna hästi ning ühe süstiga vaktsineerituid on juba ligi 290 000. Kuigi vaktsineerimisnäitajad on päris head, siis inimeste ootus on loomulikult tunduvalt kõrgem. 

“Mais ja juunis on oodata suurusjärgus miljon vaktsiinidoosi ning vaktsineerimise fookus liigub eakatelt ülejäänud elanikkonnale,” märkis Kiik. 

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse sõnul ületatakse ilmselt kolmapäeval ühe süstiga vaktsineeritute osas 300 000 piir.

“Vanuserühmas 80+ on vaktsineeritute hõlmatus üle 70 protsendi või sellele väga lähedal viies maakonnas ning vanuserühmas 70-79 on sama näitaja üle 70 protsendi seitsmes maakonnas. Ka järgmisel nädalal on väga oluline, et kõik 70+ inimesed tuleksid vaktsineerima,” märkis Jesse.

COVID-19 vaktsineerimise korraldamise juhina tööd alustav Marek Seer ütles, et hetkel on väga tähtis keskenduda koordineeritud tööle, sest vaktsiinitarned on kasvamas. “Mina ise olen vaktsineerimise korraldamisega puutunud kokku läbi Tartu ülikooli kliinikumi ja Lõuna meditsiinistaabis,” selgitas ta.

BNS

6 kommentaari
 1. ERR teavitab
  “”Ravimiamet teatas, et Ida-Tallinna Keskhaiglas (ITK) suri terviserikke tõttu 31-aastane päästetöötaja, kes vaktsineeriti 17. veebruaril AstraZeneca vaktsiiniga.”

  Aivar Pau artikkel ”
  Suri Pfizeri vaktsiini saanud vanainimene: raviarst peab seost ebatõenäoliseks, ravimiameti hinnangul võis vedelikupuudus surma soodustada ”

  Miks Kaja Kallas ja Jüri Ratas pole vaktsineeritud ?
  Nad pole vaktsineeritud sest vaktsiinid ei kaitse inimorganismi viiruste eest.
  Miks vaktsineeritud 31 aastane päästeametnik suri vaktsiini tagajärjel aga vaktsineerimata Kaja Kallas ei surnud Koroona viirusesse ?

  Kaja Kallas ravis end terveks Koroona viirusest sooja piima ja meega kahe päeva jooksul.
  Kaja istus kodus diivanil teleka ees ja jõi sooja piima meega. Mees sel ajal tegi talle massaazi, koristas tube,tegi süüa, lõbustas anekdootidega,silitas hellalt kätt,vandus igavest armastust.
  Samuti Donald Trump ravis end terveks kahe päevaga .

  Kuna ravimitööstus patsientide tervise kaitsmise asemel
  teenib kasumit siis toimivat vaktsiini pole veel loodud ja ei kavatsetagi seda teha.

  Viktor Vassiljev kirjutas;”
  Koroona kui sesoonse nakkuse vastu aitab vaktsiin ilmselt sama palju kui gripi vastu − tõhusus umbes 25%. Aga noh, asi seegi. ”

  Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets ütles :”
  “töö jätkub, et muteeruva viiruse vastu ka vaktsiine pidevalt muuta ”

  Kuna viirused muteeruvad siis vaktsiinid ei kaitse inimorganismi viiruste eest.

  Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets ütles :”
  See,et koroonavaktsiinid töötati välja rekordkiirusel, oli suur teaduse võit, kuid töö jätkub, et muteeruva viiruse vastu ka vaktsiine pidevalt muuta, ütles “Esimeses stuudios” Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets.”

  “Komisjoni liige ja teadusnõukoja juht Irja Lutsar teatas eile, et eelistatav on kasutada AstraZeneca vaktsiini vanemaealistel. “See on täpselt sama hea raske haiguse vältimisel, kui kõik teised vaktsiinid,” ütles ta. “Ma ei saa mürki võtta, et selline soovitus jääb kehtima, sest uuringud alles käivad,” märkis Lutsar.
  Ühesõnaga kui mina loen, et uuringud alles käivad ja kõik võib muutuda, siis miks peaks üks terve mõistusega inimene tahtma selles katses osaleda? Kas inimesi peetakse idiootideks?

  “Me leidsime teise doosiga vaktsineeritud inimeste seas Lõuna-Aafrika tüve ebaproportsionaalselt suuremal määral võrreldes vaktsineerimata rühmaga. See tähendab, et Lõuna-Aafrika variant on mingil määral võimeline vaktsiini kaitsest läbi murdma,” ütles Tel Avivi ülikooli uurija Adi Stern.

  Koroonat enam ei eksisteeri, eksisteerivad teised viirused
  sest viirused muteeruvad iga kuu jooksul mitu korda-seetõttu vaktsiinid ei toimi.
  Viiruste vastu saavutab immuunsuse kodus veega seedeelundite loputamise abil.
  Augusti kuus hakkab loodus roiskuma.Kõikjale tekivad hallitusseened ja haavandid lähevad mädanema,makku hakkab kogunema lima. Kui lima koguneb makku liiga palju siis inimese organism nõrgeneb ja viirused teevad ta haigeks.
  Maoloputuste abil eraldatakse organismist lima ja sedasi välditakse haigestumist.

  Tiibeti mungad maoloputuste abil teevad endid immuunseks viiruste vastu. Tallinnas nepaali kokk tegi endale maoloputusi sest sedasi saavutab immuunsuse viiruste vastu.

  Joo sooja puhast keedetud vett kuni paar liitrit ja hoia endas mitu minutit kuni kümme ja siis pane kaks sõrme kurku ja oksenda vesi välja. See tekitab imeliselt hea enesetunde.
  Kuna hommikul on magu tühi siis maoloputus ei too suhu okset ega ka selle maitset,kui siis pisut vaid.

  Pidev maoloputus pidavat olema halb neelamisteedele.
  Ma tegin pool aastat ja kõrvalnähtusid ei tekkinud.

  Mina saavutasin immuunsuse viiruste vastu hommikuti veega maoloputuste abil.
  Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Igal sügisel viirused ei lasknud magada paar nädalat, nina oli tatine ja köhisin.
  Kümme aastat tagasi tegin maoloputusi ja peale seda ma pole enam haigestunud.

  Inimorganism on viiruste vastu tugev siis kui saab kvaliteetset toitu.
  Paraku pestitsiididega pritsitud juurikates ja puuviljades,ning apteegi vitamiinides puuduvad vitamiinid ja ensüümid, mineraalid.
  Tuleb tegeleda korilusega ja süüa “umbrohtu “.
  Mercedes Merimaa ja Irje Karjus, ning Sergei Boutenko ameerikast propageerivad umbrohu söömist.

 2. Tanelil 4 nädalat ago
  Reply

  väga õigus. Tuleb ka edaspidi rahvast nöökida.

 3. Eve 4 nädalat ago
  Reply

  Kiik on väga tubli ja teeb kõik mis on tema võimuses aga kahjuks mitte kõik inimesed ei täida ohutusnõudeid. Ei hoita distantsi. mõned ei kanna maski, kogunetakse kokku, isegi pühapäeval on bussid ja trollid inimesi täis kes sõidavad kesklinna või sealt koju.Mitte ei taha kodus istuda. Vanad inimesed kes elavad lastest eraldi ei peaks küll nakkust saama kui istuvad kodus, vahest käivad jalutamas kohtades kus on vähe inimesi, lasevad toidu sugulasel ukse taha panna. Palju muid haigusi on millesse inimesed surevad. Polikliinikusse ei julge minna sest sealt võib saada koroonaviirust, haiglad on täis, perearstid kodusid ei külaste ehkki neil on lühike tööpäev.

  • Tubli? 4 nädalat ago

   Kiik on tubli?Anna kannatust!Meie rahvas võidaks palju, kui see isehakanud asjatundja kaoks avalikust elust ja lõpetaks mögisemise.
   Kui see Kiik nii tubli on, siis miks te “Polikliinikusse ei julge minna sest sealt võib saada koroonaviirust, haiglad on täis, perearstid kodusid ei külaste ehkki neil on lühike tööpäev.”
   Miks “tubli” Kiik ei aita?

 4. piirangute leevendamise tagajärjed on uued tüved,mille vastu vakts. ei aita = uued surmad lisaks 4 nädalat ago
  Reply

  MIDA VAKTSINEERIMINE AITAB KUI REISILENNUKID JA LAEVAD SÕIDAVAD TOOMA BRITI TÜVELE LISAKS LAV , BRASIILIA JA JUBA KA INDIA TÜVE. NEED EI KARDA ILMSELT PÄIKESE UV KA NAGU BRITLANE, MIS-KES SUVEL IKKA VAIBUB VEIDIKE. Mitte ametnike jõupingutustest, vaid UV kiirgusest.
  VAAT SIIS LÄHEB TANTS LAHTI, SEST ENNE JUBA OLI TEADA, MILLISED VAKTSIINID EI KAITSE LAV TÜVE VASTU /ometi süstiti ja süstitakse edasi, kuigi LAV juba kohal on/, SEDA AGA MITTE MILLISED VAKTS. KAITSEVAD KÕIGI EELPOOLNIMETAT. TÜVEDE VASTU. JA KAS ÜLDSE.
  VÕIKS IKKA VENEMAAGA KAUPA TEHA SPUTNIK V ASJUS. TEGID NEMAD JU KA EBOLA JA MERS-i VAKTS.
  NII SÕNAKUULELIK KA EI TOHI OLLA ELUDE ARVLT, KUI AUSTRIA JA PALJUDKI IDA-EUROOPA MAAD KAVATSEVAD SELLEGA VAKTS.HIINAT MA EI USALDA. KUI NATO ENNAST SELLISEST ASJAST PUUDUTATUNA TUNNEB, NO SIIS ON SEE TEMA PROBLEEM.
  ELU POLE MEILE ANTUD RUMALAKS POLIITILISEKS JAHMERDAMISEKS: KES ON SELLE ANDNUD?

 5. lugeja 4 nädalat ago
  Reply

  parim puhkus on nii, et ei kuula ega vaata meedikanalitelt tulevaid mittemidagiytlevas käändes tulevaid uudiseid.
  Edu teile viirusega võitlemisel seltsimehed. Maailmas on 204 maad – tulevad kõigile omanimelised viirused.
  Mina võitlen terveksolemise eest, ei tarbi meediat, ter.vistkahjustavaid ai.neid ega ajupe.su.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.