Helve Särgava: korruptsiooniohtudega tuleb tegeleda sisuliselt, mitte ainult paberil olevate loosungitega

Helve Särgava

Tallinna Linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon ei toeta Isamaa algatust moodustada ajutine korruptsioonivastane komisjon, kuna selle ajendiks oleva Porto Franco servituudi seadmise küsimustega tegeleb juba linnavolikogu revisjonikomisjon eesotsas opositsiooni kuuluva revisjonikomisjoni esimehe Anto Liivatiga. Ettepanek moodustada revisjonikomisjoni kõrvale veel üks uurimiskomisjon ei leidnud esmaspäeval ka linnavolikogu õiguskomisjonis Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetust.

Tallinna Linnavolikogu aseesimehe Helve Särgava sõnul tuleb võimalike korruptsiooniohtudega tegeleda sisuliselt, mitte näiliselt täiendava komisjoni moodustamise näol. „Rõhutan, et selles küsimuses ei ole kahtlustki – linna tegevus peab olema läbipaistev ja korruptsioonivaba. Nii linnavalitsus kui volikogu on viimastel aastatel korruptsiooniohtlike olukordade ennetamiseks ja vältimiseks rakendanud jõulisi meetmeid.“

Särgava meenutas, et Soraineni advokaadibüroo ja Tallinna linna väljatöötatud korruptsiooni ennetamise strateegia rakendamise kontrollimine on juba võetud revisjonikomisjoni selle aasta tööplaani, sellele lisati veebruari alguses ka Porto Franco servituuti puudutavate asjaolude kontrollimine, millega on juba alustatud.

„Selles olukorras on veel ühe ajutise komisjoni moodustamine sisutu, sest sellel poleks revisjonikomisjonist suuremaid õigusi ega volitusi. Nagu teame, tegelesid Porto Franco servituudi küsimusega Tallinna sisekontroll ja ka õiguskaitseorganid, ning siiani ei ole ühtegi rikkumist menetlusprotsessis tuvastatud,“  selgitas Helve Särgava. 

Revisjonikomisjon tutvustab korruptsiooni ennetamise strateegia rakendamise kontrollimise (s.h Porto Francoga seonduvaid küsimusi) tulemusi linnavolikogule kindlasti kohe pärast kontrollimise lõpetamist.

4 kommentaari
 1. Nagu 7 kuud ago
  Reply

  on näha, ei lase keskbande ühtki sahkerdamisvastast ettevõtmist läbi. Kui keegi teeb katsetki midagi uurida, tõmbab keskbande kohe kaitseriide ette.

  • mnjah 7 kuud ago

   piisab vaid delfi pealkirjast kuidas Keskerakond on korruptsiooni erikomisjoni moodustamise vastu kui kohe jookseb mõnel tegelasel juhe kokku. No palun öelge, kas erikomisjoni liikmete pädevus on siis suurem kui Prokuratuuril ja KaPol kes nagunii tegelevad selle PortoFrankoga juhtumi uurimisega. Asendustegevuse asendustegevus on selle asja nimi ja kui saadikutel on igav, siis väljakutseid on jalaga segada. Alustada võib koroonahaigete põetamisest haiglates.

  • Korruptsiooniga 7 kuud ago

   saab võidelda ainult siis ja nii, kui kõik on avalik. Kuhu läks 10 senti seda raha, kuhu 5 senti toda. Tüütu küll iga senti taga ajada aga kõik oleks kõigile näha. Kes kellele kui palju ja mille eest maksis. Iga kahtlane asi kohe paljastatud. Sest iga ostu tuleb ka tõestada, mitte ainult paberit näidata.

 2. Jah 7 kuud ago
  Reply

  Juba see sõna korruptsioon ajab mulle judinad peale ja meenuvad ebameeldivad ajad. Korruptsioon oli reformierakondlaste lemmiksüüdistus aga ise nad kunagi süüdi ei jäänud. See mis tehti Savisaarele meenutas stalinistlikke kuritegusid. Näiteid võib palju tuua kui see süüdistus rikkus tublide ja ausate inimeste tervist ja segas tööd. Lõpuks jõuti tippu välja mis ajas laiali valitsuskoalitsiooni. kui keskerakondlased asuvad tegelema korruptsiooniküsimustega siis ol loota õiglust selles küsimuses ja ei mõelda välja süüdistusi et kellestki lahti saada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.