Kiik: eesliinitöötajate kaitsepookimine läheb edasi kahes etapis

Vaktsiin Foto allikas: Sotsiaalministeerium

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul alustab riik taas eesliinitöötajate kaitsepookimisega, esimeses etapis vaktsineeritakse juba nimekirjadesse kantud inimesed.

Valitsus kinnitas kabinetinõupidamisel otsuse, mille kohaselt jätkatakse lähiajal nende eesliinitöötajate vaktsineerimisega, kellel on tööst tulenevalt kõrgendatud oht nakatuda koroonaviirusega.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul hakatakse esimesena kaitsepookima neid eesliinitöötajaid, kus eelkokkulepped on tehtud ning vaktsineeritavate nimekirjad koostatud. Valitsuse pressiesindaja teatel plaanitakse järgnevatel nädalatel lõpetada kuni 23 000 eesliinitöötaja esimese doosiga vaktsineerimine.

Ülejäänud eesliinitöötajate kaitsepookimine algab Kiige sõnul mai keskpaigas. Valitsuse pressiesindaja teatel töötatakse selleks koostöös tööandjatega välja lahendused.

BNS

1 Kommentaar
  1. Jah 12 kuud ago
    Reply

    Kiik teeb tõepoolest kõik endast oleneva. Aga suur viga on et Brüsselis ei lubata kasutada Venemaa vaktsiini mis on tänu paljudele vavatahtlikele kaua kontrollitud ja ilma kõrvalmõjudeta. Meil oleks palju rohkem inimesi juba vaktsioneeritud olnud. seal on juba 3 vaktsiini. Koroonaviirus ju muutub minu teada kogu aeg. muidugi on tähtis hoida distantsi. kanda maski ja inimed ei peaks kogunema. Kes tööl ei käi võib kodus olla ja jalutada seal kus on vähe rahvast. Me teame et vaktsiin ei mäju kohe vaid teatud aja pärast ja siis tuleb uuesti süstida aga kui kaua mõjub teine süst ei teara aga kui keegi teab siis las kirjutab sest ma ehk ei tea viimaseid uudiseid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.