Liimets: valitsus soovib edasi minna 2014. aasta piirileppega

Eva-Maria Liimets Foto: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets ütles riigikogu liikmete küsimustele vastates, et valitsus soovib edasi minna 2014. aastal allkirjastatud piirilepinguga ning leping Eesti ja Venemaa parlamentides üheaegselt ratifitseerida. 

Liimets ütles kolmapäeval riigikogu liikmete küsimustele vastates, et praegusel valitsusel on valmisoleks edasi minna Eesti ja Venemaa vahelise piirilepinguga. “Eesti valitsus on teinud ettepaneku minna edasi 2014. aastal allkirjastatud lepinguga ja see leping paralleelselt parlamentides ratifitseerida,” sõnas Liimets.

Liimets rõhutas, et Eesti peab oluliseks, et piirilepingu ratifitseerimisega minnakse parlamentides edasi paralleelselt. Seetõttu ei saa välisministri sõnul väita, et Eesti on valmis minema piirililepinguga edasi ühepoolselt.

Liimets kinnitas, et Eesti iseseisvuse aluseks on Tartu rahuleping. “See põhimõte ei muutu,” ütles ta.

Välisminister tõi esile, et 1992. aastal vastu võetud põhiseaduse paragrahvide järgi sätestatakse Eesti piir Tartu rahulepingu ja teiste lepingutega. “Vastavalt sellises õigusraamistikus on ka edasiminek piirilepingu ratifitseerimisega asjakohane,” ütles Liimets.

Liimets tõi ka esile, et Venemaa suhted Läänega on halvenenud ning need on halvenenud juba üle kümne aasta. “Seetõttu võib küsida, et millal on see hea ajastus, et ratifitseerida Eesti piirileping,” sõnas minister. “Eesti jaoks on julgeoleku vaates kindlasti tähtis, et Eesti piir on ratifitseeritud ja selge.”

BNS

9 kommentaari
 1. uskmatu-toomas 2 kuud ago
  Reply

  kuldne Trio laulis “Ametid on kõigil meil …. “,ametid on,ametikohad on aga oma välispoliitikat ei ole!
  Isegi kaastunde avaldusi teatud riikides juhtunud õnnetuste puhul oodatakse kas teised ka !
  Aga sõimama ja mõnitama oleme kanged ning seda mitte ainult ida suunal . Ungari on paha,Poola on paha aga diktaator Erdogan ?

  • Hea mõte 2 kuud ago

   Praegusele 5,2% EW territoorjumist tuleks lisaks veel ära anda maa Narvast kuni Rakvereni. Ka samuti kõikTallinnast kuni Loksani. Aga veel parem oleks astuda Venemaa kooseisu. Loodan Teie peale Keskerakond.

 2. Jah 2 kuud ago
  Reply

  Piirileping tuleb selline nagu praegu piir on sest praegune Venemaa pole meie piire muutnud ja ka meile pole midagi halba teinud.

  • Lollidemaa välisminister 1 kuu ago

   Eesti iseisvuse aluseks on Tartu rahuleping ENSV piirides ja Vene F tingimustel. Palun minge arsti juurde.

 3. Ele 2 kuud ago
  Reply

  Me peame sellega arvestama et me pole vabad. Oleme läinud ühest liidust teise ja mida Brüsselis halvaks peetakse seda peame ka meie tegema. Oma arvamused tuleb endale jätta ja kisada koos teistega. Olen alati olnud Keskerakonna pooldaja kuid praegu meeldib mulle ekrelaste arvamus El-ust.brüsselis sepitsetakse vihavaenu Venemaa vastu ja mõeldakse välja stsenaariume et sekkuda isegi nende riikide sisepoliitikasse mis ei kuulu EL-u. USA ees pugemine jätkub ja kui uue presidendi tuleku eel toimusid verised rahutused siis oli see mõnede meelest normaalne. Kui esimese asjana mindi Süüriat pommitama oli see ka normaalne. USA president on valanud vaid vihavaenule õli tulleEi tea kas on kade meel et Venemaal on rahulik, presidendi valimised toimusid rahulikult ja kõigisse rahvustesse suhtutakse hösti. ukrainas oleks ka olnud rahulik kui poleks maha võetud verisel teel ja ebaseaduslikult president. Nüüd topiti Valgevenesse rahurikkujaks üks naine, tekitati tänavarahutusi aga enne seda oli rahulik ja tubli riik.Ja meie väike ja armas Eesti on läinud kaasa selle ebaõiglusega. Saime vabaduse tänu meie parimatele inimestele nagu Savisaar, Rüütel ja ka teised ning selleaegse Venemaa presidendi abile. Meil oli oma raha ja suured lootused paremale elule aga nii ei läinud ja nüüd oleme tigedust täis ja valame oma viha välja koos Brüsseli tegelastega ida suunas.

 4. Väga õige 2 kuud ago
  Reply

  Anname aga kõik ära. Ja loobume Tartu rahust ja Vabadussõja võidust. Selline on Reformi ja Keskbande kava. Neil on ka 69 häält koos ja koos Kaljulaiu ja Ladõnskajaga koguni 71, et muuta põhiseaduse §122, mis takistab igasugust reetmist, kuid Kaja ja Jurka kardavad, et mõni hüppab üle eestlaste poolele ja nende kava 4,7% Eesti alast reeta kukub haledalt läbi.

 5. Almar Glustsenko 2 kuud ago
  Reply

  Tõepoolest. Miks mitte ADL-pandeemjuutlikul “covidiga” riigipöörde-Valitsusel vabatahtlikult üle Tartu Rahu piiri edasi minna, Magadani põgeneda ja end Kremli võimudele seal üles anda?

  On ju Venemaa avarustest ja eriti Juudi AO lähedusest Eesti ugri 900 000 rahvuslasel neid raskem kätte saada, kui Eestis ning ka Venemaa 2 000 000 ugril pole oma põlisasualadelt väga mugav nii kaugele minna.

  Loota, nagu Laidoner ja Päts, et seal maha ei lasta ja võimaldatakse oma viimased näguripäevad Jämejalas lõpuni veeta.

 6. Selle 2 kuud ago
  Reply

  pildi peal on Eevake nagu komnoor, kes on teinud suurt pattu ning peab komitee ees vastust andma.

 7. Tt 2 kuud ago
  Reply

  Sellel inimesel on nägu tõesti hinge peegel. Hirmunud, põhimõteteta,arglik olevus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.