Siseminister Kristian Jaani: Narva on äge koht!

Siseminister Kristian Jaani külastas neljapäeval ja reedel Narvat. Visiit algas ülimalt positiivselt, kui teel piirilinna tehti vahepõike Purtse Vabatahtlik Merepääste juurde. Tegemist on suurepärase vabatahtliku tegevuse eeskujuga- kogukonna nurgakivi, mis ei tegele igapäevaselt vaid hätta sattunud inimeste aitamise ja päästmisega maal ja merel, vaid on enda õlule võtnud ka vajaliku ennetustöö. Mis eriti kiiduväärne- lisaks kasvatavad nad sõna otseses mõttes siseturvalisuse eest seisjate järelkasvu, viies läbi laste päästelaagreid ja koolitusi. Põlvkondade värk, müts maha vabatahtlike ees!

Reedel algas päev eelmisel aastal avatud Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuses. Super tingimused nii õppimiseks, treenimiseks – rääkimata ujulast, mida kasutab ka linnarahvas. Koordinaator Anne Kivimäe tutvustas hoone kõiki kasutusvõimalusi ning ideid, kuidas lisaks Sisekaitseakadeemia perele ja Politsei- ja Piirivalveametile saaksid kõik Narva linnaelanikud uuest ehitisest praktilist rõõmu tunda. Kogukondlikult enamat kui lihtsalt akadeemia. Igati väärt mõte siduda narvakaid rohkem meie akadeemiaga.

Edasi oli minek Narva Aleksandri kirikusse, mille omandas Siseministeerium 2016. aastal. Kindlasti oluline kultuurimälestis ning potentsiaaliga turismiobjekt, mille renoveerimine algas 2020. aastal. Koguduse eestvedajate ja Narva linnapea Katri Raikiga arutati võimalusi, kuidas liikuda hädavajalikest avariitöödest nii kaugele, et renoveerida hoone kontsertide korraldamiseks, näitusteks ja kiriklike tegevuste läbiviimiseks.

Samuti toimus kohtumine Narva kordonis Ida prefektuuri politseijaoskondade ja büroode juhtidega ning prefekt Tarvo Kruupiga. Tuleb tõdeda, et ehkki politseil on Narvas erinevaid väljakutseid, siis iseloomustab nende tööd ülim professionaalsus ja heas mõttes Narva patriotism. Aga eks seda teadis siseminister ennegi – ikkagi kolleegid.

Narva politseijaoskonnas ning Narva Päästekomando ühishoones kohtuti Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmanniga, Ida-Virumaa päästepiirkonna juhataja Tarmo Antoniga ning Narva päästekomando komandopealik Denis Duškiniga ja tema meeskonnaga. Juttu oli kohalike omavalitsuste ja Päästeameti koostööst kriisideks ettevalmistumisel, tuleohutuse tagamisel ning päästjate panusest ennetustegevustes. Parem olla valmis, kui tegeleda tagajärgedega. Samuti võtsime kokku valdkonda puudutavad päevakajalised teemad, näiteks päästjate palgateema.

Visiit lõppes kohtumisega Narva linnavolikogus. Kokkuvõtvalt – Narva on äge koht!

3 kommentaari
 1. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Meil pole siseministritega eriti vedanud. Parimad on olnud Savisaar, Seppik, Vähi ja veel mõni üksik minu meeleat oli Helme ka parem noo mitmestki siseministrist. Huvitav et teadlasi ei panda ministriteks või ehk mõni on. Kõigepealt tuleks hoolitseda Narva elnike heaolu eest. Minu meelest peaks siseminister olema ka majandusmees. Ma võin muidugi eksida.Narvas elab ka palju vene rahvusest inimesi keda peab sohtlema samaväärselt eesrlastega ja siseminister peaks seda tagama.Mulle rääkis üks venelanna et talle ütles üks eestlane et ta on okupant aga see naine on Eestis sündinud ja kasvanud. need ütlejad peaksid saama karistada.Ega see meiepoolne halb suhtumine Venemaasse pole ka õiglane meie vene inimeste suhtes pealegi pole praegune Venemaa meile midagi halba teinud ja meiega tahetakse hästi läbi saada. Venemaa suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi.

  • Soomes on kümneid tuhandeid pedofiile 2 aastat ago

   Soomes on kümneid tuhandeid pedofiile ehk lastest seksuaalselt huvitatuid, aga enamus neist teavad, et nende mõtted on valed. Paljud aga varjavad oma probleemi, kuna kardavad hukkamõistu.

   Tamperes 5 aastat kriisinõustajana tegutsenud Jukka võtab oma kabinetis vastu pedofiile – nii karistatuid kui ka lihtsalt lastest fantaseerivaid. Nende fantaasiate valju häälega välja ütlemine võib inimesest teha räpase kurjategija, vahendab MTV.

   Jukka on kuulnud seansside ajal seda, mis paljude jaos on mõistetamatu. Klientide ühine nimetaja on aga inimlikkus. Kas lastega seksimisest ihalevast inimesest võib saada ühiskonnakõlbulik? Jukka imestab küsimuse üle, aga vastab siiski: enamus inimesi on võimelised õppima ja muutuma. Enamasti on vaja selleks kedagi teist, kellega koos seda teha.

   Pedofiiliat pole võimalik tänaval tuvastada. Kui neis on midagi ühist, siis enamus neist on mehed. Nende vanus ja ühiskondlik kuuluvus on aga erinevad.

   Välimuse ja jutu järgi ei saa aru, kes on huvitatud lastest. Kõige noorem klient on olnud põhikooli ealine. On ka neid, kel on kõrgharidus ja kes on tähtsates ametites.

 2. Triin 2 aastat ago
  Reply

  Halb on vaadata ja kuulata pisikiibitsejat, kes on julge ainult oma rahvast peksma, ega muidu poleks vaja olnud koeri ja kiirreageerijaid rahumeelsete protestijate vastu, samas sõelusid püksid püüli nii Jaanil kui Vaheril kui “vabastajad” üksteise kukil 9 mai sabatit pidasid. Närud mehed kahjuks mõlemad.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.