Muuli: peaministrile etteheidetavad kulutused olid tööalased

Kalle Muuli Foto allikas: Facebook

Postimehe peatoimetaja asetäitja Marti Aavik ja Isamaa poliitik Kalle Muuli võtsid Kuku raadio saates “Muuli ja Aavik” arutada endise peaministri Jüri Ratase esinduskulude hüvitamise.   

Muuli märkis, et tema arusaamisega järgi oli Jüri Ratasele ette heidetud kulutuste puhul kõigil või enamikul juhtudel tegu ikkagi töösõitudega. See tähendab, et raha kasutati töövisiidil, töökollektiivis ja tööajal, mitte oma perega puhates.

Aavik täpsustas, et see pole päris kindel, sest kajastatud on ka episoode, kui peaministrile anti korvikesi kaasa koduseks tarbimiseks. Tema sõnul on arusaadav, et peaminister võtab külalisi vastu ning võõrustab neid.

Küll aga nähtub Saaremaa reisi kirjeldusest, et prassivalt on aega veedetud tegelikult lähimate nõunikega, mitte väliskülalistega. Aavik argumenteeris, et peaminister oma palga eest ei oleks õhtusöögil kulutanud 320 eurot inimese kohta.

Muuli leidis, et summade välja toomine on hea näide sellest, kuidas püütakse endist peaministrit hävitada. Ta meenutas, et eelmisel sügisel kutsus Eesti Ekspressi peatoimetaja üles Keskerakonda hävitama.

“Pärast seda avaldust on mul väga raske lugeda mingisuguse objektiivse pilguga ükskõik millist Ekspressi lugu, mis on kirjutatud Keskerakonna või Keskerakonna juhi kohta,” ütles ta. Muuli võrdles, et erakondade hävitamist on ta lugenud ajalooõpikutest bolševike ja natsipartei üleskutsena.

Muuli täpsustas, et 320 euro sisse on arvestatud erisoodustusmaks. Tema sõnul loeti vanasti erisoodustusmaksu riigi tuluks, mitte kuluks. Sellest summast moodustab erisoodustusmaks Muuli umbmäärase arvutuse järgi umbes 120 eurot. See on raha, mida ei makstud Pädaste mõisale, vaid mida riik tõstab ühest taskust teise.

“See on minu meelest ühe ajalehetoimetuse poolt ikka eriline sigadus – näidata, justkui oleks maksu makstud Pädaste mõisale, mitte Eesti riigile,” märkis ta.

Muuli lisas, et tema ajakirjanikuna oleks hakanud Eesti peaministri esinduskulusid võrdlema Soome ja Läti peaministritele eraldatud summadega, sest on teada, et Ratas ei ületanud talle pandud limiiti 2000 eurot kuus.

Aaviku jaoks oli üllatav, et Muuli nii tugevalt Ratast kaitseb, sest varasemalt on Muuli silma paistnud ausa ja rahvale arusaadavate kulutuste eestseisjana. Tema hinnangul on erisoodutustusmaksu lisamine oletatav, sest loost selgelt ei tule välja, et nii on tehtud. Aga ka sellisel juhul on õhtusöögikulu suur, sest tuleb rõhutada, et peaminister ei võtnud vastu teisi riigijuhte või kasvõi Saaremaa vallavanemaid. Samuti pole jutt ööbimiskuludest.

Muuli märkis, et vaevalt saab teda pidada väga suureks Keskerakonna sõbraks. Samas ei ole tema meelest mõeldav, et Pädaste mõisas ööbiv peaminister saadab kellegi Liiva poodi vorsti ja saia järele. Hotelli restoranis ongi sellised hinnad, argumenteeris Muuli. Samuti ei saanud peaminister töökaaslastele öelda, et istume õhtul näljas. “Kuhu ta oleks siis pidanud Muhumaal sööma minema, ütle mulle?” päris Muuli.

Aavik vastas, et Ratas oleks pidanud restoranis tagasihoidlikumalt käituma või kulutused ise kandma. Muuli sõnas seepeale, et kulude kokkuhoiuks oleks kõige mõistlikum, kui peaminister reisile ei lähekski.

BNS

7 kommentaari
 1. Eve 10 kuud ago
  Reply

  See Eesti Ekspressi peatoimetaja on ääretult vastik tüüp. Muuli mulle varem ei meeldinud aga praegu räägib ta päris õiget jutt. Aga Keskerakond on jätkuvalt parim erakond ja keskerakondlasi valivad tublid inimesed tubli töö eest ilma valesüüdistuste väljamõtlemisteta et teelt kõrvaldada võimule saamise takistajaid nagu on teinud seda reformierakondlased. Keskerakonna sisepoliitika on väga hea aga välisministriks sai vale inimene. Tegelikult ma ei mõista miks Ratas nii laialt tegutseb. Tema töökoht võimaldaks palju rahulikumat elu. aga aus on ta kindlasti selles pole kahtlust.

 2. Ega 10 kuud ago
  Reply

  Kallegi puhas ole. Tema ju teab, kuidas see altkäemaksude rida käib. Kalle on ju samasugune toiduahela lüli.

 3. Nojah 10 kuud ago
  Reply

  See on suur saavutus et Muuli kaitsev Ratast kes pole kindlasti milleski süüdi. ratas on aus ja väga töökas. Aga kahjuks on ta varem olnud meeskonnas kus mõeldi väla igasuguseid alatusi Edgar Savisaare suhtes. Pole ka ime sest üks kaasosaline oli vastiku sõnavaliku ja õelusega tuntuks saanud Randpere kes pole mitte midagi head teinud inimestele vaid praalimise meisterklass. eks arvatavasti oli ka tegevuses kurikael Kross sest kuidas muidu ta tänutäheks Viljale andis oma koha Riigikogus talle. Kui alatu peab olema naine kes laimab oma eksmeest ja ääretult labane.Ega ma seda rämpsraamatut läbi ei suutnud lugeda. Ma ostsin omale raamatu Edgar Savisaar-poliitik ja romantik mis on õiglane ja seal avaldavad oma arvamust Eestimaa parima, ausama hoolivama inimese kohta tublid inimesed ja väga ausad. Savisaare eksnaisel oli vaja poliitilist edu ja selle ta sai minnes Reformierakonda ja määrides oma eksmehe ausat nime.

 4. Juku 10 kuud ago
  Reply

  Huvitav on ,et ei räägita presidendi kulutustest.
  Kuskilt jooksis läbi ,et tal vaja milli juurde.Raha hakkab otsa saama.

 5. Tõnis 10 kuud ago
  Reply

  Varaste kaitseks kargas välja ka Rattas. Nüüd kogu erakonna ladvik kaitseb ärastamist. Mis sellelt erakonnalt veel loota on. Hääled anname teistele.
  Keskerakond varaste kaitsja ja reeturite punt.

 6. Lilia 10 kuud ago
  Reply

  Mitte kõigile töötajaile pole ettenähtud esindatuse kulutused.
  Juhtivatele töötajatele on seda võimaldatud ja see käib ametiga kaasas.

 7. uskmatu-toomas 10 kuud ago
  Reply

  Kuna isegi Roonemaa mainis,et kõik kulutused olid tegelikult seadusega kooskõlas siis pideva mustamise asemel võiks arutada nende nn. kulutuste kärpimist ! Mitte ainult riigikogu esimehe kulutusi vaid kogu valitsussüsteemi omasid sh.riigikogulaste ja presidendikantselei omi .
  Miks mõned nagu näiteks meie president käib pidevalt kahtlase väärtusega välisvisiitidel jne ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.