Välisminister Eva-Maria Liimets: Eesti ja Küpros süvendavad digikoostööd

Foto allikas: Välisministeerium

Täna, 7. juunil võõrustas välisminister Eva-Maria Liimets Eestis Küprose välisministrit Nikos Christodoulidest. Ministrid arutasid kohtumisel kahepoolseid suhteid ja digikoostööd, olukorda Valgevenes, Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid, rändega seotud väljakutseid ning Eesti toetust Küprosele ÜRO-s.

Kohtumisel nenditi, et Eesti ja Küprose kahepoolsed suhted on head ja sõbralikud ning kindlasti süvendatakse koostööd e-valitsemise, digiteenuste ja küberjulgeoleku vallas. „Oli hea meel tõdeda, et digikoostöö on teema, mis mõlemale poolele huvi pakub. Eesti on valmis jagama oma kogemusi e-valitsemise ja digiteenuste valdkonnas. Samuti oleme huvitatud küberjulgeolekukoostööst,“ ütles minister Liimets.

Välisministrid tõdesid, et arengud Valgevenes on jätkuvalt murettekitavad: siin on oluline jõuda sõnadest tegudeni, liikudes edasi sanktsioonidega. Jutuks tuli ka Euroopa Liidu partnerlus lõunanaabrusega, mida toetab uus Vahemere tegevuskava.

Ministrid puudutasid ka Küprose taasühinemisprotsessi hetkeseisu. „Eesti toetab Küprose taasühinemisprotsessi. Pean oluliseks, et erinevad kogukonnad jõuaks pooli rahuldavale kompromissile vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonidele,“ rõhutas minister Liimets.

Minister Liimets jagas kohtumisel Eesti kogemusi COVID-19 pandeemiaga hakkamasaamisel ja viiruse leviku tõkestamisel ning tutvustas Küprose kolleegile Eesti digitõendi toimimist.

2 kommentaari
 1. Helsingis eemaldati tänavapildi 6 kuud ago
  Reply

  Helsingis eemaldati tänavapildist põlissoomlaste erakonna valimisplakatid, mis puudutavad korterite järjekorda
  Autor eestinen

  Helsingis eemaldati tänavapildist põlissoomlaste erakonna valimispakatid, mis juhivad tähelepanu korterite järjekordadele.

  Plakatitel oli välja toodud, et migrandid saavad korteri väljapool järjekorda, samas kui soomlased peavad ootama. Sellist reklaami peeti rassistlikuks, vahendab MTV.

  Plakatil on toodud nimekiri korteritest, kus suurem osa on tähistatud „Tuli jonon ohi”, mis tõlkes on „Sai väljaspool järjekorda”. Nimekirjas on ainult kaks soome nime.

  Valimisreklaamis on viidatud sellele, et soomlased peavad ootama oma korterit järjekorras, samas kui migrandid saavad korteri väljaspool järjekorda.

  Plakat kannab pealkirja „Sinä maksat” ehk tõlkes „Sina maksad”. Plakati all on seletav tekst selle kohta, et Soome migratsioonipoliitika takistab tööl käivatel linlastel korteri saamist.

  Välireklaamifirma JCDecaux andis teada, et kõnealused plakatid asendatakse teiste põlissoomlaste reklaamplakatitega. Plakatid vahetatakse välja tänase, esmaspäevase õhtu jooksul.

  Otsuse tegemisel konsulteeriti reklaamide eetikakomisjoniga. Reklaam ei tohi olla eksitav ega eetiliselt küsitav. Selle põhjal otsustati, et plakatid eemaldatakse.

  Reklaamifirma oli teadlik reklaami sõnumist, aga varem ei peetud seda küsitavaks. Reklaamid on olnud väljas Helsingi bussipeatustes.

  Reklaam sai palju tähelepanu nädalavahetuse jooksul sotsiaalmeedias. Seda on peetud rassistlikuks.

  Põlissoomlastele tuli reklaamide eemaldamine üllatusena ja kriitikat reklaami suhtes peetakse alusetuks.

 2. soo 6 kuud ago
  Reply

  Kui ma jälle näen siin Liimetsa läheb mul terveks päevaks tuju ära. Tema tegevusel pole mingit mõtet ja nagunii ei arvesta temaga keegi. See on vaid ajaraiskamine. on vaja sälmida meile kasulikke tehinguid ja las iga riik tegutseb oma äranägemise järgi. No aga meie president tegutseb ka imelikult käies vestlemas Valgevenes rahutuste tekitajatega. Jätke ometi teised riigid rahule.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.