Eelmisel nädalal tehti rekordarv COVID-19 kaitsesüste

Vaktsineerimine. Foto: Pexels

Eelmisel nädalal tehti kokku 70 104 COVID-19 vastast vaktsineerimissüsti, sealhulgas ka teised doosid – Eesti täiskasvanud elanikkonnast on vähemalt ühe doosi vaktsiini saanud üle poole ehk 50,1 protsenti.

Vaktsineerimiseks on võimalik aega broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee ja riigi infotelefonil 1247. Esmaspäevahommikuse seisuga oli saadaval enam kui 6000 aega üle Eesti peamiselt järgmisse ja ülejärgmisse nädalasse.

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka delta tüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud – Jansseni puhul kaks nädalat pärast ainust doosi, Pfizeri puhul üks nädal pärast teist doosi, Moderna ja Astra Zeneca puhul kaks nädalat pärast teist doosi. Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

„Näeme mitmetes Euroopa ja maailma riikides taas nakatumise kasvu ning tõenäosus, et koroonaviiruse kolmas laine jõuab ka Eestisse, on väga suur. Eriti uue ja agressiivsemalt leviva delta viirusetüve tõttu,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Eestis on vaktsineerimine vabatahtlik ning iga inimese enda vastutus on astuda see vajalik samm, et ennast ja teisi COVID-19 haiguse eest kaitsta. Mul on väga hea meel, et üle 540 000 inimese on seda võimalust juba kasutanud ning see number kasvab iga päevaga. Vaktsineerides anname igaüks oma panuse, et viiruse levik langeks ning ühiselt kätte võidetud vabadused, mida praegu naudime, saaksid jätkuda ka sügisel.“

Suve jooksul jätkavad tööd vaktsineerimiskeskused, samuti jätkatakse üle Eesti vaktsineerimistega tööandjate kaudu. Lähiajal piloteeritakse eelregistreerimata vaktsineerimisvõimalusi eri asukohtades. Samuti jätkatakse koostööd eratervishoiuasutustega, korraldatakse vaktsineerimisi kiirkliinikutes, kahjude vähendamise bussides, kaitseväes, vanglates, tehakse koostööd erinevate erialaliitudega. Jätkatakse erilahendustega nii piirkondade kui ka sihtrühmade osas, tehes koostööd kohalike omavalitsustega ja kohaliku arstkonnaga.

Eestis on COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 544 309 inimest, vaktsineerimine on lõpetatud 398 697 inimesel. 

2 kommentaari
 1. hea tsitaat 9 kuud ago
  Reply

  Pederastia ajalugu
  Ungari välisminstri Péter Szijjárto sõnul pole ühelgi Brüsseli bürokradil ega Lääne-Euroopa poliitikul õigust öelda, kas ja kuidas Ungari võib oma lapsi vaenuliku propaganda eest kaitsta. Pildil Szijjárto pidamas kõnet ELi Üldasjade Nõukogus 22.06.2021. Foto: Scanpix
  Belgia valitsus otsustas sekkuda Ungari siseasjadesse ja leiab välisminister Sophie Wilmèsi isikus, et riigi soov kaitsta kooliõpilasi LGBT propaganda eest on mainitud seksuaalse sättumusega inimeste diskrimineerimine ja sõnavabaduse piiramine. Wilmèsi seisukohaga ühines 13 Euroopa Liidu liikmesriiki, sealhulgas Eesti.

 2. Somaallane, kes tappis 9 kuud ago
  Reply

  Somaallane, kes Saksamaal Würtzburgis tappis eile reedel noarünnakus vähemalt 3 ja vigastas vähemalt 5 inimest ning karjus seejuures „Allahu akbar”, saabus Euroopasse 2015. aastal pagulasena.

  Kolm päeva varem oli somaallane mõistetud psühhiaatrilisele sundravile. Tegemist oli 24-aastane immigrandiga, keda politsei tulistas kinnivõtmise käigus jalga, vahendab Daily Mail.

  Noamees, kelle nime ei avaldatud, on elanud Würtzburgis alates 2015. aastast. See oli aasta, mil Saksamaa avas piirid enam kui miljonile migrandile.

  Somaallane elas kuni viimase ajani kodutute varjupaigas. Ta oli politseile tuttav ja oli oli psühhiaatriaosakonnas sees mõned päevad tagasi. Tema käitumises oli märgata vägivalla märke ja mõned päevad tagasi määrati talle psühhiaatriline sundravi.

  Praegu ei välistata islamistlikku rünnakut, sest ründaja karjus: „Allahu akbar” (tõlkes: Kõigevägevam).

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.