Tallinna kesklinnas näeb otsustavaid jalgpallimatše suurelt ekraanilt

Foto allikas: Vadim Belobrovtsevi Facebooki leht

Tallinnas Vabaduse väljakul on alates laupäevast võimalik suurelt väliekraanilt jalgpalli EM-i otseülekandeid vaadata. 

Jälgida saab turniiri kõiki edasisi põnevuskohtumisi ja ERR-i Jalgpallistuudio saateid. Ülekannete algus Vabaduse väljakul on kaheksandik- ja veerandfinaalide päevadel kell 18.30 ning poolfinaalide ja finaalipäeval kell 21.30. Ülekannete lõpuaeg on südaöö paiku. Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on jalgpalli-EM vaieldamatult selle suve esimese poole maailma üks olulisemaid spordisündmusi.

„Koroonapiirangutest tingituna ei saanud jalgpallifännid pikalt staadionitel tribüünilt ega ka telerist mängude jälgimiseks koguneda. Nüüd on võimalused taas avanemas ja tavapäraste asukohtade kõrval on sellel aastal võimalus jalgpalli suursündmusest osa saada ka Tallinna südames Vabaduse väljakul,“ ütles Belobrovtsev. „Oleme korraldanud ühisvaatamisi 2018. aasta MM-i ajal ja need osutusid väga populaarseks. Seega otsustasime jätkata seekord EM-i mängudega. Soovin kõigile ägedaid jalgpallielamusi.”

Ka Kesklinna vanem Monika Haukanõmm peab oluliseks, et koroonapiirangute leevenemise järgselt elu ja tegevused kesklinnas võimalikult ruttu taastuksid.

„Avalikud sündmused ja kontserdid on kesklinnas osa suvetegevustest, mis ühelt poolt pakuvad külastajatele mitmekülgseid elamusi ja teisalt on eluliselt tähtsad siin tegutsevatele ettevõtetele,“ ütles Haukanõmm. „Perioodil, kus linna külastavate turistide arv on olulisel määral langenud, on kandev roll täita Tallinna enda elanikele suunatud sündmustel. Kutsun kõiki kesklinna nautima siinset melu, mille üheks oluliseks osaks on juuni lõpus ja juuli alguses jalgpalli Euroopa meistrivõistluste ühisvaatamine Vabaduse väljakul.“

3 kommentaari
 1. Üllatav avastus: 1 aasta ago
  Reply

  Erinevalt varasematest uuringutest, mille järgi peab koroonaviirus vastu ka kuumusele, leiti värskes USA uuringus, et enamus koroonaviirusest hävineb juba 72 kraadi juures ja seda poole sekundi jooksul.

  Ühe sekundi jooksul 82-kraadises kuumuses hävines koroonaviirus nii täiuslikult, et ühtegi elusat viirust enam ei leitud, selgib USA inseneride poolt läbi viidud uuringust.

  Poole sekundi jooksul ei suudetud aga viirust kuumusega täielikult hävitada, nõnda jäi laeks 99,9 protsenti ka 90-kraadise kuumuse juures.

  Teadlased kuumutasid selle aja jooksul viiruse täielikult läbi, viimase kui rakuni. See ei tähenda näiteks katseklaasi korraks kuuma vette panekut.

  Läbi kuumutamine seletab, miks värske uuring erineb varasematest uuringutest, mil püüti viirust kuumutada 15 minuti jooksul. Varasemates uuringutes ei suudetud viirust nii kiiresti läbi kuumutada.

  Texase A&M ülikooli professor Arum Han leiutas koos kolleegidega aga kuumutustoru, läbi mille viirusega vedelikku pumbati. Teadusartikli järgi oli toru sisemine läbimõõt 0,57 millimeetrit ja väliminine läbimõõt millimeetri võrra suurem. Artikkel avaldati teadusajakirjas Biotechnology and Bioengineering.

  Kuivõrd metallid juhivad hästi soojust ja toru sisemine läbimõõt väike, suudeti toru sisemust kergetsi kuumutada.

  Teaduskatses kasutati hiirtel maksapõletikku tekitavat viirust MHV‐A59, mis on praeguse pandeemia põhjustanud koroonaviiruse SARS-CoV-2 sugulane.

 2. Jalka asemel võiks olla tsirkus.

 3. Soo 1 aasta ago
  Reply

  Eks peabki eemalt vaatama et kogunemisi poleks ja koroonaviirus ei leviks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.